Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Vadný soubor PPATH.TXT

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Vadný soubor PPATH.TXT

Příspěvekod Ivo K v 26 led 2009 17:09

Sám jsem postup vyzkoušel několikrát.

Mám za sebou i kompletní přeinstalaci Mia(vše na MFD) pomocí doplněného unlocku(který mám v podpisu) bez použití PC!
Po tomto "zásahu" mám Mio plně funkční! Včetně přesměrovaných tlačítek jak jsem zvyklej. : 8-) :D :D
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Vadný soubor PPATH.TXT

Příspěvekod SvoDa v 26 led 2009 17:18

No dobře, ale tímto tedy neguješ to svoje "ale" :?:

Stačí tedy připojit funkční MIO k PC a změnit Program Files na program Files a drží se to i po hardresetu?
Nebo je nutno MFD vyčistit a nakopčit ze zálohy vč. program Files s malým "p" ?
nevím, jak si mám vysvětlit záver tvého návodu ohledně má to jeno "ale" s tím, co píšeš teď.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Vadný soubor PPATH.TXT

Příspěvekod Ivo K v 26 led 2009 17:18

SvoDa píše:Musím tedy dopředu MFD zformátovat, abych tam mohl nakopčit zálohu třeba s SD s program Files s malým "p" ?
Nestačí v připojeném PC to přejmenovat přímo, jelikož by si to po hardresetu načetlo zas "P" a nikoli "p" ? Rozumím tomu dobře?


Stačí!
Písmeno jednoduše opravíš při běžném připojení Mia s PC.

Myslel jsem to tak, že bez PC nesmíš udělat hardreset dřív, než po formátu MFD(kdy na MFD není nic) na kopíruješ adresář "program Files"(s malým "p"!!) na MFD.
Když tam ten adresář "nedostaneš" dřív, aby si ho Windowsy "vzaly za svůj", tak Ti tam udělají vlastní s velkým "P". A máš smůlu. Pak to jde "opravit" jen na PC.

Edit: Jsem pomalej, myšlenky jdou rychle, ale nestačím to ťukat do klábosnice. :lol: :lol:
Edit2: Pokud to velké "P" opravíš na malé "p" v PC, tak po hardresetu to malé "p" drží! Je to "díra" ve WindowsCE, kterou jsem pokusy objevil a využívám ji! ;) :D :D :D
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Vadný soubor PPATH.TXT

Příspěvekod SvoDa v 26 led 2009 17:26

IvoK, to cos napsal je nyní naprosto srozumitelné, ale především dokonalé řešení, jak se vypořádat s havárií MIO např. na cestách, kdy není po ruce PC anebo kdy PC ani nejde připojit.

Odvedl jsi skvělou práci a doufám, že i za všechny ti mohu moc poděkovat.
Pán Bůh ti to oplatí v Síni Slávy (na dětech už ti to oplatil :lol: )
Nikomu nepřeju ty stresy, které jsem měl, když se mi s vadným ppath.txt stalo to, co se stalo, MIO nešlo připojit a fungovalo vše jen z karty.
Přispěl jsi Ivo gigantickou mírou k tomu, že jsem ve vztahu k dalšímu "hraní" s mým MIO přestal být skeptický :-) a jistě i sposta ostatních bude o mnoho klidnější, když se jim něco podobného stane - budou vědět jak postupovat, aniž by museli rovnou posílat do servisu :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Vadný soubor PPATH.TXT

Příspěvekod Ivo K v 26 led 2009 17:39

Děkuji! :D :D :D

Udělal jsem to rád! ;) :D A mám radost, že jsem mohl také něčím přispět.

Jen na okraj.
Stále mi vrtalo hlavou, proč se dá MFD "pod rukama" WindowsůCE naformátovat, ale v adresáři Program Files neje nic měnit! To je divný!
Tak jsem to zkoušel nějak "obejít".
Po naformátování MFD nemůže na něm nic být! Tak jsem pomocí unlocku zkoušel ten zatracenej adresář "Program Files" tam vytvořit.
Takové hlášky: "Adresář již existuje" mně tak naštvaly, že jsem přemýšlel o tom jak a v čem je ten zádrhel. Zkoušl jsem prověřovat známé věci jako atributy atd., ale nic nepomáhalo. Tak mne napadl známý problém velká a malá písmena. A chytlo se to! :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Vadný soubor PPATH.TXT

Příspěvekod SvoDa v 27 led 2009 18:21

Tak kluci, z pošty už jsem se svým MIO.
Amore MIO nasálo a párminut data 1:1 z poslední zálohy MFD před havárií, vč. nově upraveného changeru (2 verze na SD, 1 na MFD) a ppath.txt pro tlačítka MioMapMenu ve složce program Files s malým "p".

Vše klaplo na první pokus :D
Rád bych se opakoval - všem zainteresovaným děkuji.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Vadný soubor PPATH.TXT

Příspěvekod SvoDa v 29 led 2009 20:23

Nechci to nějak zakřiknout, ale program Files s malým "p" stále drží i po mnohačetném HardResetu, tak je to co se týče vadného či poškozeného ppath.txt v suchu.

IvoK, který jsi na to přišel - na co dalšího a převratného se chystáš nyní :geek:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Vadný soubor PPATH.TXT

Příspěvekod Ivo K v 29 led 2009 20:32

Převratného asi nic. Teda zatím o ničem nevím.

"Vrtám" v unlocku pro Cx20 do tomasII a chci si připravit "učesanou" záchannou SD kartu.
Můj sen je dostat do toho unlocku i připojení Mia k PC pro internet. Alespoň po kabelu.

Však Ty sis (dle Tvého podpisu) taky ten unlock už upravil. ;)
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Vadný soubor PPATH.TXT

Příspěvekod SvoDa v 29 led 2009 20:37

V tom malém "p" máš velké zásluhy, které už ti zůstanou a nikdy jsem si nemyslel (není to totiž můj případ), jak budu jednou rád, že budu mít malé "p" :lol: :lol: :lol:

K tomu unlocku. Já mám sólo 1GB SD, kterou mám stále v pouzdře u MIO a na které mám osekané "nouzové" iGO8 s Miopocketem na dojetí do cíle jako balíček poslední záchrany :D . Kdyby jsi vyrobil nějaký minikompilát a ještě s možností netu po kabelu, bylo by to fajn.
Dnes zas byla dámská mailovací hodinka, tak jsem byl zas jako bez ruky a už jsem to mohl použít :lol:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Vadný soubor PPATH.TXT

Příspěvekod Ivo K v 29 led 2009 20:50

Nyní to provozuji tak, ža na jedné SD kartě (malé) mám trochu uravený unlock, ze kterého můžu formátovat a nahrát do Mia na MFD ppath a APP.
Pak mám druhou SD kartu(16GB), kterou mám stále ve slotu Mia. V ní je vše co mám v podpisu(iGO8.832 MioMap atd.) a navíc kompletní záloha MFD.
Po "opravě" ppath a nakopírování APP do MFD první kartou, vložím tu "stálou" 16GB a TC spuštěným již z MioMenu nakopíruji vše zpět na MFD. :D
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

PředchozíDalší

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků