Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Vadný soubor PPATH.TXT

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod Ivo K v 24 led 2009 16:32

Tak mi to ještě nedalo a chtěl jsem vyzkoušet, jestli bude fungovat alespoň formátování MFD a tím se vymažou všechny soubory a Mio se nabootuje s "čístým" systémem WindowsCE.

Postupoval jsem v zásadě dle návodu na webu tomasII (na konci FAQ pro iGO8).
Jednoduchý technický unlock pro Cx10/H610 mi pro Cx20 nefungoval(potřeboval by asi pro Cx20 upravit).

Použil jsem tedy unlock MioPocket 2.0(r.38).

Postup:

!!Nejprve si zazálohuj obsah MFD!!

V unlocku v menu "Settings" spusť "Control Panel" a v něm vyber "Storage Manager".
V části "Store Info" zvol: "DSK1:PocketMory MLC Disk")u C720 s kapacitou 1,86GB). Tlačítkem "Properties" otevřeš okno ve kterém musíš disk nejprve "odpojit" od systému tlačítkem "Dismount". Pak už můžeš klidně (máš-li zazálohováno!!) spustit Formát (popř. ScanDisk nebo Defragmentaci). Formát, jak všichni víme je nevratná operace(tedy pro nás obyčejné uživatele)!! Záloha je nutná!!
Aby byl MFD zase "viditelný" pro Windows musíš ho znovu "připojit" tlačítkem "Mount".
Po formátování MFD a zavření unlocku "tvrdým restartem" se natáhne čistá instalace WindowsCe a Mio tě vyzve ke zvolení jazyku, nastavení datumu a času a naskočí obrazovka MioMenu.
Nyní máš na MFD pouze soubor SETTINGS.DAT a adresáře LocalRecord(uvnitř soubor MioBT.ini) a Program Files (uvnitř adresář Setting a v něm soubor Systém.ini).
Mio připojíš běžným způsobem k PC a můžeš nakopírovat do MFD soubory ze zálohy.

Důležitá poznámka:
Tyto systémové nástroje(Formát, ScanDisk nebo Defragmentaci) doporučuji dělat, když je Mio připojené k nabíječče, nebo je baterie plně nabitá a v dobrém stavu. Při náhlém výpadku napájení hrozí nedokončení zvolené aplikace a poškození, které je možné spravit jen v servisu!
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod SvoDa v 24 led 2009 16:55

Ivo, moc děkuji za tvé pokusy, toho si cením, jít do relativního ririka, formátovat MFD z SD.
Tvůj výsledek vypadá nadějně, škoda, že to už nevyzkouším, jestli by to zabralo a škoda, že jsme to neřešili dřív, jinak bych to vyzkoušel dřív, než jsem to odeslal. měl jsem ideální příležitost vyzkoušet to v tom havarijním stavu.
Předpokládám Ivo, že ti to tedy smazalo i ppath.txt, který jsi v MFD/Program Files vedle system.ini měl :?:

Pokud ano, tak toto řešení by bylo v mém případě pravděpodobně dostačující, jelikož by se natáhlo origo MioMenu a mohl bych se pokusit o nahrání méhoppath.txt znovu a korektně.
Naposledy upravil SvoDa dne 24 led 2009 17:11, celkově upraveno 1
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod Ivo K v 24 led 2009 17:16

Smaže se Dane vše!
Ppath.txt který jsem v MFD/Program Files vedle system.ini měl, také!
Po tvrdém restartu je na MFD jen to co píši v předchozím příspěvku.

Vše(Formát, ScanDisk nebo Defragmentaci) jsem osobně na své C720 vyzkoušel i ten formát!
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod tomasii v 24 led 2009 20:05

Jinak upozorňuji, že je to ve faq na webu napsané. Technický unlock použiješ pro Cx10/H610, kde není možný přístup i ve "zdravém" stavu. Pro Cx20 použiješ jakýkoliv unlock pro Cx20, kterým lze volat Storage Manager, nebo Control Panel, nebo alespoň Fileman/Explorer. Unlock je jen prostředek, aby ses dostal do systému a v něm spustíš Storage Manager.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Vadný soubor PPATH.TXT

Příspěvekod SvoDa v 25 led 2009 19:29

Tak jak jsem se dozvěděl od Adama, mé MIO je OK.
Než to napojil na své nástroje, zkoušel to nejdřív výše uvedenou cestou, tzn. cestou formátu z unlocku a povedlo se to.

Zde popisovaný problém kolem mého MIO byl opravdu způsoben poškozeným ppath.txt.
Tím pádem se nezobrazovalo hlavní menu přístroje, přes které musí připojení MIO na PC projít, aby se mohlo vůbec připojit.

Pokud bude mít tudíž někdo podobný problém, nakopčete si na SD kartu unlock, kterým se dostanete k nástroji Storage Manager, kartu zasuňte do přístroje, unlock se nainstaluje a pak postupujte dle výše uvedeného postupu IvoK.
Od této cvíle s sebou vozím i kartu s unlockem, který jinak normálně nepoužívám.

Tomáši, nenapadlo mne hledat možnost pro formát My Flash Disk i v MioPocketu a myslel jsem si, že to umí jen nějaký speciální unlock, který si ale vytvořil pro jiný typ přístroje a který, jak zjistil IvoK na C720 či 520 nefunguje. A kromě toho jsem i zapomněl na to, že tě na to zeptat :oops: . Prakticky jsem to nemusel nikam posílat a zformátovat to tudíž přes unlock rovnou sám, nicméně jsem rád, že se na to Entershop (Adam) podíval a proklepl i wokna, jak jsou na tom.

Všem, kteří se mi tu snažili pomoci - především tomasII a IvoK moc děkuji, díky i těm, kteří mi fandili :lol: a hlavně děkuji i Adamovi, který byl velice operativní, ochotný a věnoval se mému MIO i o víkendu.

Jó Entershop je Entershop - firma i fórum, které jsou tu pro lidi.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Vadný soubor PPATH.TXT

Příspěvekod deusexx v 25 led 2009 21:44

To SvoDa Dane,tak to si na tu kartu nainstaluj ale to svoje nejoblíbenější.Nebo lépe řečeno,to,co máš v miu.Protože bez PC ten ppath do naší hračky nedostaneš.Ale jsu rád,že se to podařilo rozchodit.Skvělá práce.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Vadný soubor PPATH.TXT

Příspěvekod Ivo K v 26 led 2009 13:53

Nejdříve bývá předmluva, ale já volím omluvu. :oops:

Omlouvám se všem za tento můj strašně dlouhý elaborát, ale já to jednodušeji vysvětlit neumím a snažím se to vysvětlovat polopatisticky, abych to pochopil i já, až se za čas k tomuto problému vrátím.

Část 1

Testoval jsem, co se dá vše udělat(smazat, nakopírovat, upravit, opravit) na MFD(My Flash Disk) přímo v Miu bez použití PC.

Testy jsem prováděl na Miu C720.

1) Souborem ppath.txt(dále jen „můj“ ppath.txt) v adresáři Program Files na MFD mám předefinováno(mimo jiné) tlačítko Správce souborů na program TC (total commander), který je v adresáři APP\SYS na MFD.
Spustím tedy TC a v něm dvojklikem Control Panel(control.exe nebo Control Panel.lnk).

2) V Control Panelu jsem spustil Storage Manager, vybral DSK1 (MFD), ten
jsem odpojil(Dismount) a spustil formát. MFD jsem přeformátoval (Quick Formát).
Formát smazal vše, i TC, i ppath - prostě a jednoduše vše!(jak jinak, formát je formát)
Poznámka pro doplnění: MFD se zobrazí v Storage Manageru přesně takto: "DSK1:PocketMory MLC Disk" (v C720)

3) Po skončení formátování, jsem v Storage Manageru DSK1 (MFD) opět připojil (Mount), abych ho bez hardresetu mohl v systému zase „vidět“(jnak vlastně jakoby neexistuje, „vidí“ ho jen Storage Manager).

4)Zavřel jsem (běžně křížkem) Storage Manager a byl jsem zpět v Control Panelu (control.exe), který jsem také zavřel a byl jsem zpět TC, který ale již není na MFD.
TC omezeně běží z operační paměti, na MFD nemám žádný soubor, tedy ani ppath.txt ani složku APP tedy ani žádný TC. Při pokusu např. o kopírování, TC i systém zatuhne(pochopitelně) a je nutný hardreset.

6) Stav: stále jsem ještě neudělal hardreset. Zavřu TC křížkem. Objeví se MioMenu!!
Tlačítka která byla předefinována „mým“ ppath.txt „drží“ předefinována stále(i když soubor „můj“ ppath.txt již neexistuje!), jsou funkční, pouze tlačítka, která se odkazují na již neexistující programy v MFD nedělají nic.
Veškeré nastavení (jazyk, čas, datum, jas displeje atd.) jsou v defaultním nastavení z výroby. Mohu nyní tyto hodnoty v MioMenu nastavit a změny se zapisují do nově se vytvářejících souborů na MFD.

7) Stav: udělal jsem hardreset a žádné hodnoty nastavení (jazyk, čas, datum atd.) jsem neměnil. Naběhne MioMenu tlačítka jsou v továrním nastavení a plně funkční. Mimo tlačítko MioMap (to nedělá nic), protože na MFD žádný MioMap samozřejmě není.
Připojím-li Mio v tomto stavu(neměnil jsem žádné nastavení, ani nic nespouštěl, pouze jsem nastavil jazyk, datum a čas) k PC, tak vidím na MFD pouze toto: soubor SETTINGS.DAT a adresáře LocalRecord(uvnitř soubor MioBT.ini) a Program Files (uvnitř adresář Setting a v něm soubor Systém.ini).

8) Stav: udělal jsem hardreset a změnil hodnoty nastavení a spouštěl programy(např. Video přehrávač, Zvukový přehrávač, Obrázky atd.). Připojím-li Mio v tomto stavu k PC, tak vidím na MFD soubory dle bodu 5 a další nově vytvořené složky a soubory dle toho co jsem všechno měnil(např. My Audio, AudioPlayer.dat, My Pictures a další).

Takto dokážu naformátovat MFD, a po připojení k PC, (které po formátu MFD a hardresetu funguje korektně) nahrát soubory a adresáře vč. „mého“ ppath.txt zpět do Mia ze zálohy.

Ale já chci vše nakopírovat na MFD bez použití PC třeba ze záložní SD karty.

Pokračování bude v dalším příspěvku.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Vadný soubor PPATH.TXT

Příspěvekod Ivo K v 26 led 2009 15:11

Část 2

Na začátek zase troch nudné teorie a potom „pustím“ do světa ten „fígl“.

Víme, že kopírovat soubory a adresáře přímo v Miu pomocí např. TC mezi SD kartou a MFD jde bez problémů.
Kromě adresáře Program Files.
Tento adresář je „systémově uzamčen“ a nejde v něm přímo v Miu nic měnit, přepisovat, mazat atd. a to ani za pomoci unlocku.
To je velký problém, protože právě do tohoto adresáře potřebujeme nakopírovat „můj“ ppath.txt pro předefinování tlačítek v MioMenu.

A teď ten „fígl“. Tento adresář na PC přejmenujeme tak, že první písmeno „P“ napíšeme malé „p“.Tedy adresář se bude jmenovat stejně, ale s malým „p“ - „program Files“.
Odpojíme Mio od PC a nyní již můžeme v tomto adresáři přímo v Miu cokoli měnit, mazat, kopírovat a editovat. Samozřejmě i přes unlock.

Připravíme-li si doma SD kartu s unlockem a úplnou nebo částečnou zálohu svého MFD.
Máme-li na této záloze i adresář „program Files“ (s malým „p“) a „vlastní“ ppath.txt můžeme při „havárii“ Mia obnovit celý obsah MFD i s předefinovanými tlačítky MioMenu jak jsme zvyklí.

Dobrá otázka: Co se stane, s adresářem „program Files“ a malým „p“ po tvrdém vypnutí Mia a znovu zapnutí?
Zůstane nezměněn !!! Zůstane mu malé „p“. To je naše výhra! Může se v něm editovat!

Jedno „ale“ tu je!
Pokud adresář program Files nevytvoříme samy, nakopírováním, ale vytvoří ho systém WindowsCE sám po hardresetu, máme smůlu, protože bude mít velké „P“ a opět v něm nepůjde nic měnit!
V takovém případě potřebujeme opět PC.

Poznámka: Možná je nějaký jiný způsob jak změnit atributy adresáře „Program Files", aby se dal editovat, ale já na ně nepřišel. Nejsem programátor. Snad někdo jiný.
Doufám, že já alespoň trošku vyšlápl cestičku správným směrem.
Naposledy upravil Ivo K dne 27 led 2009 11:10, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Vadný soubor PPATH.TXT

Příspěvekod humbuk v 26 led 2009 15:44

Nevim jestli jsem to spravne pochopil, ale nemam problem editovat soubory ulozene v Program Files.Nepouzivas jako souborovy manazer FileMan? Protoze s nim se nezobrazuji soubory ve slozce Program Files, ale pokud pouziji Total Commander, tak soubor ppath.txt muzu normalne kopirovat primo v MIO.
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: Vadný soubor PPATH.TXT

Příspěvekod Ivo K v 26 led 2009 16:07

Používám různé. Tento test je dělán TC (cecmd.exe) z webu tomasII ze složky APP\SYS.

Trochu mne ale děsíš.
Tobě jde přímo v Miu editovat a uložit, případně přepsát jiným, soubor "ppath.txt" v adresáři My Flash Disk\Program Files, který je vedle adresáře Setting?
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

PředchozíDalší

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron