Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Vadný soubor PPATH.TXT

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod Ivo K v 23 led 2009 22:41

To ano, ale jistě to nemá vliv na komunikaci Mia a PC.
Chápu, když v ppath v MFD/Program Files něco "rozhasíš", tak nebudou fungovat tlačítka, ale proč by nefungovala komunikace s PC? To bude něco jiného. Souhra náhod.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod tomasii v 23 led 2009 22:47

Přesně tak. Origo ppath.txt se stahuje z EPROM do Windows. Tam zůstává nezměněný. Existuje-li ale ppath.txt v Program Files, tak si Mio bere tento. No a když není čitelný, tak je to v kélu a sekne se to. Přiřazení vadného souboru zasekne Mio ve fázi mapování tlačítek. Ono by stačilo ho smazat, nebo přejmenovat, ale dřív, než naběhnou wokna, pak to už nedovolí. Takže jedině nějakým scriptem z karty před resetem Mia, po něm se aktivují standardně Windows.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod Ivo K v 23 led 2009 22:54

Wokna zůstaly Danovi funkčí, protože mu chodil unlock.
Já si myslím, že jsou to dvě různé věci:
1. "rozhašený" ppath. 2. závada v komunikaci s PC.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod SvoDa v 24 led 2009 09:42

Myslím, že máte pravdu oba, tak se dohodněte :D
Windows mi jedou, vše funguje přes unlock jak má, soubory prohlížím přes TC unlocku, programy spouštím dvojklikem, nebo namapuju tlačítka v unlocku, funkční odkaz na iGO8, lze kopírovat MFD <-> SD, ...
Jen na to MioMenu (ani na MioNastavení) se nedostanu ani z unlocku (ta možnost tam je).

Jsem přesvědčen o tom, že závada v komunikaci s PC má přímou souvislost s tím, že je poškozen ppath.txt v MFD/Program Files a tím nemá přístroj hlavní menu (tzn. jako by ses ve windows nedostal na hlavní obrazovku a zůstal viset na loading). nejde o to, že by tlačítka byla mrtvá a nereagovala, ale ona neexistují, resp. neexistuje hlavní menu přístroje.
Myslím si, že když existuje ppath.txt v MFD/Program Files musí být být funkční (nepoškozený), aby existovala, byť nefunkční, tlačítka MioMenu, jinak vyřadí existenci hlavní obrazovky, kterou potřebuje windows pro připojení k PC, jelikož přes ni do PC chodí.
Připojte si MIO k PC a sledujte kroky, které do dělá. Ať jsi před připojením kde jsi (nemusíš mít toto MioMenu před připojením zrovna zobrazené, ale musí být zobrazitelné), jelikož vždy se po připojení kabelu musí wokna dostat na hlavní obrazovku. Už jsem tu psal, že před připojením s PC si to MioMenu windowsy vždy navštíví a to bude asi ten problém (nemám MioMenu, nemám připojení).

Proto je vysoce žádoucí vymyslet něco, jak poškozený ppath.txt v MFD/Program Files:
a) vymazat a po hardResetu používat origo z woken (pak zas ale budeš mít jen origomenu bez tvých odkazů na iGO8 na TC,... a bez PC po ruce pro nahrání nového ppath.txt do v MFD/Program Files budeš používat jen MioMap, pokud si nepřejmenuješ igo8.exe na miomap.exe, ale jak, když nebudeš mít pod některým tlačítkem MioMenu možnost otevřít TC, jelikož MioMenu bude standartní), nebo
b) přehrát ho nepoškozeným ze zálohy (z SD, nebo z jiného místa na MFD)
c) vymyslet pro ppath.txt v MFD jiné umístění, nebo mu vnutit takové parametry, aby byl přes TC editovatelný

(přimlouvám se za c) ;) )
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod Ivo K v 24 led 2009 10:55

Myslím si, že bod "c" není možný.
Soubor ppaht.txt v MFD je nadřazen (z pohledu WindowsCE) souboru ppath.txt ve WindowsCE a proto jako takový po natažení WindowsCE se stane systémovým a pod WindowsCE s ním přímo v Miu nic neuděláš. Nemůžeš editova soubor, do kterého si WindowsyCE sahají.
Jediná možnost je(jak píše Tomáš) ppath v MFD "podstrčit" nebo vymazat dřív než naběhnou Windows CE!
Myslím si, že to půjde, ale chce to programátora.
Když sleduješ co dělá unlock(MioPocket), tak vidíš, že si nejdříve pro Tvé zařízení(lépe řečeno pro WindowsCE ve Tvém Miu) něco "chystá", potom příjde restart(upravuje různá nastavení ještě před natažením WindowsCE např. upraví komunikaci s PC - s unlockem se Mio nepřepíná do komunikační obrazovky) a teprve potom se rozjedou Wokna a vše ostatní.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod SvoDa v 24 led 2009 11:37

Právě proto, že nejsem programátor, ale jen uživatel, tak hledám způsob, který bude přijatelný pro bězného uživatele, aby si s tím každý poradil, ikdyžmu zhavaruje ppath.txt na cestě.

Taky mne napadla další varianta. Většina z nás má iGO8 (i) na kartě a nebo minimálně jezdí s kartou ve slotu.
Co takhle nemít vůbec ppath.txt v MFD/Program Files, ale vymyslet jednoúčelový miniaturní unlock na SD, pouze s tou funkcí, aby ti při vložení SD přemapoval ppath.txt ve windows, jak to dělá MioPocket.
Ten si přemapuje tlačítko MioMap v MioMenu tak, aby jsi se po jeho stisku mohl vrátit do MioPocketu:
[MioMap]\Storage Card\MioAutoRun\Scripts\init2.exe (nebo tak nějak - nepamatuji si to přesně, nemůžu se podívat, mám už MIO fuč).
Bez unlocku, tzn. v origo ppath.txt, je to tlačítko namapováno pochopitelně na
[MioMap]\My Flash Disk\Miomap\Miomap\Miomap.exe

Každý uživatel by si mohl v tomto jednoúčelovém unlocku vyeditovat tlačítka ppath.txt jak potřebuje. Jelikož si pak hardreset načte origo ppath.txt z windowsů, tak při jakékoliv havárii by stačil hardreset a měl bys zase origo ppath.txt s oriho MioMenu a po vytažení a vložení karty by se tam zas dostal ten tvůj upravený, takže by to mohlo být velice užitečné a operativní a mohli bychom vyloučit rizikový a needitovatelný ppath.txt v MFD/Program Files.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod Ivo K v 24 led 2009 11:50

No to by jistě šlo, ale musíš napsat Ospreyovi do USA.
Ty seš dobrej angličtinář, tak to není pro tebe žádnej problém mu napsat. :D
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod tomasii v 24 led 2009 11:53

Trochu jsem o Tvé havárii přemýšlel a když se Ti rozjede unlock, tak bysis mohl pomoci systémovými prostředky. Samozřejmě mi to došlo až dodatečně.
Tohle jsem už řešil před časem u C710, kde se nedá z pc spustit defragmentace, scandisk, nebo formát. Ale z unlocku to jde. Popsal jsem to na konci faq pro iGO8. Myslím, že by to mělo jít stejně i u c520 formátováním MFD.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod tomasii v 24 led 2009 12:00

Co se týká toho nepoužití ppath.txt tak takhle jede Changer u C710/H610, protože mi to tam nebralo ppath.txt
Jednoduše jsem program MioAutoRun.exe přejmenoval na Miomap.exe a odpovídající MioAutoRun.scp na Miomap.scp. No a v tom Miomap.scp mám call changeru, kde už se všechno ošetří standardně. Jedinou malou vadou na kráse je, že se skutečný Miomap.exe musí jmenovat jinak.

Navíc se dá volat Mortscript, který se rozhoduje podle toho, je-li zastrčená karta, nebo ne, takže bez karty spouští třeba Miomap v MFD a s kartou iGO8 na kartě. Změnám se meze nekladou...
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod SvoDa v 24 led 2009 12:18

tomasii píše:Trochu jsem o Tvé havárii přemýšlel a když se Ti rozjede unlock, tak bysis mohl pomoci systémovými prostředky. Samozřejmě mi to došlo až dodatečně.
Tohle jsem už řešil před časem u C710, kde se nedá z pc spustit defragmentace, scandisk, nebo formát. Ale z unlocku to jde. Popsal jsem to na konci faq pro iGO8. Myslím, že by to mělo jít stejně i u c520 formátováním MFD.

No obyč. MioPocket neumí ten ppath.txt v MFD/Program Files odmazat, editovat či nahradit, jelikož jej považuje za systémový, takže nevím, jaké systémové prostředky bych měl disponovat, abych v rámco MioPocket musel disponovat, abych mohl zformátovat MFD nebo alespoň upravit ppath.txt.
Ten tvůj jen pro Jednoduchý technický unlock je jen pro a dle tvého popisu umí Format, Scan a Defrag, ale jen u Cx10 a H610. Jak to upravit pro Cx20 a navíc šlo by pak tímto unlockem provést "jen" výmaz ppath.txt, aníž by bylo notno formátovat komplet MFD?

Píšeš, že "Změnám se meze nekladou...", jenže nevím o nikom, kromě tebe, které ty meze nemá a nemohl by ses tedy o nějaký takový jednoúčelový unlock, prosím prosím, pokusit pro MIOx20?
Myslím, že testování by bylo bezpečné, jelikož by šlo o přemapování ppath.txt ve windows, které se do origo stavu obnovují hardresetem a nikoli o přemapování ppath.txt v MFD/Program Files, který běžným unlockem přepsat nejde.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron