Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Smí policie kontrolovat legálnost map při silniční kontrole?

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Smí policie kontrolovat legálnost map při silniční kontrole?

Příspěvekod amatér v 21 led 2009 21:11

No vida, a já už měl za to, že stále slibovaný MioMap 2008 je to jejich slavné MioMoov.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Smí policie kontrolovat legálnost map při silniční kontrole?

Příspěvekod addam v 21 led 2009 21:16

Ano, tak to je. Bohužel :cry:
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Smí policie kontrolovat legálnost map při silniční kontrole?

Příspěvekod SvoDa v 22 led 2009 12:41

Když tak o tom přemýšlím a dělám účet bez hostinského a maluji čerta na zeď, tak u nás, co máme v přístroji slot na SD kartu, tzn. např. MIO Cx20, by bylo v případě diskutované krize nejoptimálnějším řešením následující:

- v MIO na My Flash Disk původní origo SW s origo licenci na origo (dnes již prehistorické) mapy 2007.04, nebo které to vlastně byly...

- v MIO na SD kartě (s unlockem - např. MioPocket, nebo s přemapovanými tlačítky v ppath.txt) komplet iGO8, třeba i několik verzí vedle sebe v různě pojmenovaných složkách. Spouštět je bude možno changerem na MFD nebo tím Miopocketem. V MioPocketu je možno pod tlačítka různých navigačních SW (TT, Gatmin,...) namapovat cesty k různým iGO8.exe v různých složkách.
Lze tam mít tudíž jen v jedné složce iGO8 komplet instalaci s komplet content a v těch ostatních složkách (pojmenované např. iGO81, iGO82,...), komplet instalaci, ale s content zcela prázdným. Jen u těchto dalších musí být v jejich content složka pouze lang a voice s přísl. soubory, které se načítají hned v úvodu spouštění, dříve, než si to čte cestu k iGO8/content, jinak se např. SD/iGO81/iGO8.exe nespustí, jelikož ve své content nemá jazyk a hlas. Lang a voice tudíž u těch ostatních, jinak s prázdným content, jak jsem si ověřil, musí být, jinak zbytek bere z iGO8/content pokud si tak namapuješ cesty v sys.txt, např. iGO81:

[folders]
app="%SDCARD%/iGO81" ; umístění iGo8.exe (hlavní aplikace ve složce SD/iGO81
content="\Storage Card\igo8\CONTENT" ; umístění složky s mapami, dem, POI, building,....

Včera jsem to zkoušel a funguje to, měl jsem na SD vedle sebe 4 testovací verze (iGO8, iGO81, iGO82 a iGO83), spouštěné různými tlačítky MioPocket a všechny šlapaly a šahaly si do iGO8/content a každá ma svou vlastní SAVE, což je taky výhodné.

Po changeru na MFD či přemapovaných tlačítcích v MFD/Program Files/ppath.txt zůstanou stopy na MFD ohledně iGO8, úplně čísté je to tedy asi s tím unlockem. Když vyndáš při kontrole před předáním přístroje SD kartu, všechny stopy zmizí a v MIO budeš mít jen jen křišťálově čistý, starý dobrý MioMap.

To, že zůstanou po iGO8 nějaké zápisy v registrech windowsů nikdo proboha nemůže zkoumat, to by fakt musel zkoumat expert a určitě ne na silnici, existují i demoverze, nebo krátkodobé testování navigačního systému iGO8 kamarádovi.

Neberte ten elabotát jako spisovatelský deficit, ale jen jako návrh řešení, které neumím vysvětlit stručněji :lol:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Smí policie kontrolovat legálnost map při silniční kontrole?

Příspěvekod warhead v 22 led 2009 13:13

ja bych se s tim neparal , proste mas specialni sledovaci zarizeni na wince a zadnou navigaci tak at ti do toho nehrabou :twisted:
Obrázek

HTC Kaiser juchu :D
Uživatelský avatar
warhead
 
Příspěvky: 304
Registrován: 07 črc 2008 07:57
Bydliště: West Czech

Re: Smí policie kontrolovat legálnost map při silniční kontrole?

Příspěvekod deusexx v 22 led 2009 14:37

Já bych na ně asi vyzkoušel toto.....klik na přehrávač a spuštění uchu lahodící mjuzic.A nevytáhnu to z držáku ani pod zastřelením pohrožení :D Ale teď vážně.To Polsko už je asi extrém.Za chvilku bych u sebe v autě musel vozit doklad od všeho,co tam budu mít.A taky od natankované nafty nebo zrovna vyměněného oleje.No a samo na zimní gumy taky nesmím zapomět.Takže složku s fakturama nebo složenkama o zaplacení.Jinak jsu potencionální zloděj :lol: :lol: :lol:
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Smí policie kontrolovat legálnost map při silniční kontrole?

Příspěvekod mkb v 22 led 2009 16:26

Něco v tom smyslu jak píše Svoda používám již rok. Na MFD mám starej dobrej Miomap a pár map. Mám to hlavně pro státy, kde jsou zakázaný radary. Záměr je takový. Když mě zastaví policie, dlouhý stisk tl. menu a ukončit. No a když policajt bude požadovat kontrolu použití radarů, klidně mu spustím Miomap orig. ikonou. Tam mám samozřejmě disable="_SUI", "_GER", "_AUT".
Neřeší to problém map. Tam nacpat jedině starý mapy, jak píše Svoda. Myslím, že v rámci silniční kontroly se nikdo nebude vrtat v Miu, maximálně se podívá do nastavení a tam to bude v pořádku.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Smí policie kontrolovat legálnost map při silniční kontrole?

Příspěvekod tomasii v 22 led 2009 17:08

Řešením je taky nechat v Miu starý dobrý Miomap třeba jen s ČR+SR spouštěný ikonou Miomap. iGO8 pak spouštět jiným tlačítkem, nebo Changerem. Po ukončení iGO8 lze stisknout tlačítko Miomap i se zasunutou kartou a vše je OK, běží Miomap. Po vyjmutí karty při stisku tlačítka pro oGO8 nepůjde nic, protože Changer může být na kartě a když tam karta nebude, tak bude tlačítko jen mrtvé.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Smí policie kontrolovat legálnost map při silniční kontrole?

Příspěvekod amatér v 22 led 2009 19:22

Chlapy neblázněte náš právní řád přesně vymezuje, na co má policie nárok a na co nemá. Pokud by příslušník Policie ČR chtěl kontrolovat věci uvnitř vozidla musel by mít soudní příkaz k domovní prohlídce - tedy pokud není podezření, že právě ve vašem vozidle dochází k ohrožení života nebo zdraví :D
Ohledně zprávy o polských kontrolách - je to jisté?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Smí policie kontrolovat legálnost map při silniční kontrole?

Příspěvekod Ivo K v 22 led 2009 20:53

A mimochodem, vozíte sebou v autě účtenku o koupi navigace? Pokud ne, tak jak prokážete legálnost Miomap? ;) :lol: :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Smí policie kontrolovat legálnost map při silniční kontrole?

Příspěvekod vovi v 22 led 2009 21:03

Já jezdil několik let s auty, registrovanými na lidi s jinými jmény. A nikdy žádného policajta ani nenapadlo zeptat se, jestli jsem to neukrad. Natož aby od toho auta chtěl vidět účtenku ;)

Já myslím, že Mirek má pravdu - policajt bez soudního příkazu nemá právo se v autě hrabat. Maximálně může POŽÁDAT, abych mu JÁ ukázal to, co musím (doklady od vozidla, řidičák, občanku a povinnou výbavu). Ale když ve vší slušnosti odmítnu ukázat cokoliv jiného, tak mě může buzerovat, ale sám mi do auta ani do kapsy sáhnout nesmí.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

PředchozíDalší

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků