Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Aktualizace z iGo 8.3.1 na vyšší verzi.

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Aktualizace z iGo 8.3.1 na vyšší verzi.

Příspěvekod Navon v 07 srp 2012 13:07

Ahoj, může mi prosím někdo poradit? Mám Navon N350 a verzi software iGo 8.3.1. Rád bych aktualizoval na verzi nejnovější, se kterou by fungovalo vyhledávání podle čísel popisných /fpa/. Lze aktualizovat zdarma, pokud ano, tak jakým způsobem? Prosím o krátký návod. Která verze iGo je poslední? Předem děkuji za rady a pomoc.
Obrázek
Uživatelský avatar
Navon
 
Příspěvky: 11
Registrován: 15 čer 2009 18:07
Bydliště: Vysočina

Re: Aktualizace z iGo 8.3.1 na vyšší verzi.

Příspěvekod Ivo K v 07 srp 2012 13:52

Aktualizace navigačního programu a map, se provádí na serveru
Kód: Vybrat vše
www.naviextras.com
pomocí programu Naviextras Toolbox, který si na webu stáhneš (už je i v češtině).
Po připojení navigace či karty s navigačním programem k Toolboxu, ti Naviextras nabídne možné aktualizace programu a map, některé zdarma a další za poplatek.
Já jsem zdarma aktualizoval z verze 8.0.0. na 8.3.2.
Seznam verzí iGO najdeš zde: viewtopic.php?f=27&t=178
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Aktualizace z iGo 8.3.1 na vyšší verzi.

Příspěvekod Navon v 07 srp 2012 16:01

Tak bohužel, zařízení se nenačte, zkoušel jsem i přes čtečku karet. Neexistuje jiná možnost, např. přepsání staré verze souborem verze novější?
Obrázek
Uživatelský avatar
Navon
 
Příspěvky: 11
Registrován: 15 čer 2009 18:07
Bydliště: Vysočina

Re: Aktualizace z iGo 8.3.1 na vyšší verzi.

Příspěvekod addam v 07 srp 2012 16:57

Pokud vím, tak starý program iGO8 (bez ohledu na to o jaký build se jedná) neumí pracovat s čísly popisnými ve smyslu FPA.
Jediný způsob jak alespoň částečně v tomto programu používat čísla popisná, je nahrátí speciální databáze POI od CEDA, (CzechRep.poi) kde čísla popisná obsažena byla. Pokud se dobře pamatuji, tak tento soubor existoval ve dvou verzích - jedna verze měla cca 35MB a druhá verze měla kolem 50MB.
Zadávání čísla popisného se provádělo tak, že se adresa vyhledávala jako zájmový bod (POI), což bylo kostrbaté.

Nicméně tuto databázi si legálně už nikde nezakoupíš - před několika lety se dala koupit na naviextras spolu s mapou ČR od CEDA, ale ty doby jsou dávno pryč - v současné době již tato databáze součástí legální mapy od CEDA není.
Takže jediný způsob, jak tuto databázi získat je někde si ji nelegálně sehnat (čímž se na zdejším fóru nezabýváme) a abys mohl používat tuto nelegálně staženou databázi, tak bys musel mít také nelegální verzi programu iGO8 s patřičnými licencemi (čímž se zde také nezabýváme) ;-)

Co se týče toho, že Ti program ToolBox nedetekuje vloženou kartu, tak to může být způsobeno mnoha příčinami - např. máš na kartě nelegální data, nebo je karta poškozená, nebo je problém ve čtečce karet, atd. atd. atd. Pokud bys chtěl řešit tento problém, tak mi zavolej a zkusíme to krok za krokem...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Aktualizace z iGo 8.3.1 na vyšší verzi.

Příspěvekod pejskar v 06 pro 2012 18:45

zdravím. mám navigaci NAV NGO8 verze 8.3.4. ale již asi dva roky. Potřeboval bych aktualizovat mapy, především v ČR. Bohužel jsem uplný debil na nějaké stahování nebo něco podobného. Pomohl by mi prosím někdo s tímto problémem? Jsem kousek od Příbrami a rád dojedu. Pokud by byl někdo ochotný pomoci, napiště prosím na meil vitak@volny.cz.. děkuji.
pejskar
 
Příspěvky: 2
Registrován: 06 pro 2012 18:23

Re: Aktualizace z iGo 8.3.1 na vyšší verzi.

Příspěvekod SvoDa v 06 pro 2012 19:39

Měl bys především ujasnit, o jakou aktualizaci ti jde.

Legální (placená) aktualizace se provádí po registraci tvé osoby a přístroje zde
Kód: Vybrat vše
www.naviextras.com
Je tam přesný návod co dělat po připojení navigaci k PC. Stačí z těchto stránek do PC nainstalovat program NAVIEXTRAS TOOLBOX a ten tě již krok za krokem při aktualizaci povede.

Pokud ti jde o jinou než tuto oficiální aktualizaci, tak zde pomoc nehledej, jelikož v úvodu (vpravo nahoře na každé stránce) tohoto fóra je napsáno toto viewtopic.php?p=64679#p64679 a přečti si specielně poslední větu.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Aktualizace z iGo 8.3.1 na vyšší verzi.

Příspěvekod pejskar v 07 pro 2012 19:31

ahoj, i když jsem stáhl naviextras toolbox a přihlásil sem se na stánky pro stažení aktualizací, tak ani se nic neděje. jak dál? co mám dělat. Aktualizaci chci normálně zaplatit a nechci ilegál software
pejskar
 
Příspěvky: 2
Registrován: 06 pro 2012 18:23

Re: Aktualizace z iGo 8.3.1 na vyšší verzi.

Příspěvekod SvoDa v 07 pro 2012 20:38

No, on to vlastně píše Addam (Fy Entershop - provozovatel tohoto fóra) v příspěvku hned na tvým původním dotazem
addam píše:Co se týče toho, že Ti program ToolBox nedetekuje vloženou kartu, tak to může být způsobeno mnoha příčinami - např. máš na kartě nelegální data, nebo je karta poškozená, nebo je problém ve čtečce karet, atd. atd. atd. Pokud bys chtěl řešit tento problém, tak mi zavolej a zkusíme to krok za krokem...
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků