Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

EU Radary

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: EU Radary

Příspěvekod SvoDa v 22 čer 2012 09:47

uvedený zápis ve variable_def.ui se netýká TTS, ale ikon :!: a "slaďuje" hodnoty textové databáze s ID jednotlivých typů radarů a ktomu příslušného proužku ikon, aby se zobrazovaly správně :!:
V defaultním data.zip je to takto
Kód: Vybrat vše
<userlist extendedSpeedCamList text="str" id="int" visual="bool" audio="int" visible="bool" speedlimit="bool" useroadspeedlimit="bool">
    <view visibility_filter=visible/>
    <default visible=1 speedlimit=true useroadspeedlimit=true>
    <row  text="Speed Camera"               id=0  visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(0))  visible=(%lua.speedcamAllowed) >
    <row  text="Mobile Speed Camera"        id=1  visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(1))  visible=(%lua.speedcamAllowed) >
    <row  text="Built-in Speed Camera"      id=2  visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(2))  visible=(%lua.speedcamAllowed) >
    <row  text="Average Speed Camera"       id=3  visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(3))  visible=(%lua.speedcamAllowed && %lua.CSpdFilter) >
    <row  text="Red Light Camera"           id=4  visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(4))  visible=(%lua.speedcamAllowed) >
    <row  text="Red Light and Speed Camera" id=11 visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(11)) visible=(%lua.speedcamAllowed) >
    <row  text="Bus Lane Camera"            id=7  visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(7))  visible=(%lua.speedcamAllowed) >
    <row  text="Railroad Crossing"          id=6  visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(6))>
    <row  text="High Accident Zone"         id=8  visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(8))>
    <row  text="School Zone"                id=9  visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(9))>
    <row  text="Town Entry Point"           id=10 visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(10))>
    <row  text="Toll Booth"                 id=12 visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(12))>
    <row  text="Hospital, Ambulance"        id=13 visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(13))>
    <row  text="Fire Station"               id=14 visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(14))>
    <row  text="Congestion Charge Zone"     id=15 visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(15))>
    <row  text="Dangerous Area"             id=31 visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(31))>
</userlist>

Ty tvé zápisy v navigatemap.ui else_runif %navigation.curr_speedcam.category 5 '10 .sound.announcer.test_voice "tts_red"' řeší jen to, co se má ozvat za zvuk (hlášku) při testu hlasu
Naposledy upravil SvoDa dne 22 čer 2012 09:53, celkově upraveno 1
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: EU Radary

Příspěvekod vu5936 v 22 čer 2012 09:53

Jestli nejsi svojí podstatou počítačový hračička, ale praktik, osobně bych doporučil dvě věci: v maximální možné míře využívej české standardy, tj. Jasperovu databázi radarů a hotové proužky, která tady jsou na fóru už víckrát a pro různý rozlišení. A za druhé, jdi cestou nejmenšího odporu. Je snazší popřeházet popisky a volání ve skriptu a názvy hlášek, ať už jsou na telefonu definované jakkoliv, než předělávat proužky a přečíslovávat radarové skupiny v databázi radarů.
Naposledy upravil vu5936 dne 22 čer 2012 10:04, celkově upraveno 1
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: EU Radary

Příspěvekod Jasper v 22 čer 2012 10:00

Dane ono to opravdu v tom Igo My Way je úplně jinak a přiznám se že mě to přijde docela divné. :roll: Jediný zápis ve veriable_def.ui je ten o kterém píšu o pár příspěvků výše. Ale ten podle mě pouze určuje "pořadí" a k němu by mělo odpovídat pořadí ikon v proužku. Možná je to blbost ale napadlo mě jestli by nebylo řešení proházet ty zápisy. Já totiž nic jiného nenašel takže mi přijde že je důležité právě jen to "pořadí". Nevím. Ale určitě by mělo stačit použít proužky které budou korespondovat s mou databází a pak pouze v navigatemap.ui přiřadit hlášky případně je změnit v těch ini souborech pro tts kde jsou ty hlášky definované.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: EU Radary

Příspěvekod x46x v 22 čer 2012 10:04

SvoDa píše:uvedený zápis ve variable_def.ui se netýká TTS, ale ikon :!: a "slaďuje" hodnoty textové databáze s ID jednotlivých typů radarů a ktomu příslušného proužku ikon, aby se zobrazovaly správně :!:
V defaultním data.zip je to takto
Kód: Vybrat vše
<userlist extendedSpeedCamList text="str" id="int" visual="bool" audio="int" visible="bool" speedlimit="bool" useroadspeedlimit="bool">
    <view visibility_filter=visible/>
    <default visible=1 speedlimit=true useroadspeedlimit=true>
    <row  text="Speed Camera"               id=0  visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(0))  visible=(%lua.speedcamAllowed) >
    <row  text="Mobile Speed Camera"        id=1  visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(1))  visible=(%lua.speedcamAllowed) >
    <row  text="Built-in Speed Camera"      id=2  visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(2))  visible=(%lua.speedcamAllowed) >
    <row  text="Average Speed Camera"       id=3  visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(3))  visible=(%lua.speedcamAllowed && %lua.CSpdFilter) >
    <row  text="Red Light Camera"           id=4  visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(4))  visible=(%lua.speedcamAllowed) >
    <row  text="Red Light and Speed Camera" id=11 visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(11)) visible=(%lua.speedcamAllowed) >
    <row  text="Bus Lane Camera"            id=7  visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(7))  visible=(%lua.speedcamAllowed) >
    <row  text="Railroad Crossing"          id=6  visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(6))>
    <row  text="High Accident Zone"         id=8  visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(8))>
    <row  text="School Zone"                id=9  visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(9))>
    <row  text="Town Entry Point"           id=10 visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(10))>
    <row  text="Toll Booth"                 id=12 visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(12))>
    <row  text="Hospital, Ambulance"        id=13 visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(13))>
    <row  text="Fire Station"               id=14 visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(14))>
    <row  text="Congestion Charge Zone"     id=15 visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(15))>
    <row  text="Dangerous Area"             id=31 visual=0 audio=0 useroadspeedlimit=(sc_SpeedcameraUseRoadSpeedLimit(31))>
</userlist>

Ty tvé zápisy v navigatemap.ui else_runif %navigation.curr_speedcam.category 5 '10 .sound.announcer.test_voice "tts_red"' řeší jen to, co se má ozvat za zvuk (hlášku) při testu hlasu


2SvoDa: Nejsem si tím úplně jistý, jak už jsme tu několikrát psali - v androidu je to iGO trochu zprzněné - kor ty TTS příkazy které jsou mezi hlasy - to že je tam zápis test je dle mého názoru nic neříkající, protože jak jsme včera zjistili tak to podle toho sedí ozve se to co je přiřazeno v navigatemap.ui. Vazba mezi ID radaru a TTS příkazem

2vu5936: Hračička jsem a rád se učím novým věcem, jak jsem řekl jediný problém je proužek, který nevím jak předělat, zápisy ID si pak přepíšu tak aby seděli na Jasperovu databázi, aby se při správném typu ozvaly správné hlášky
x46x
 
Příspěvky: 196
Registrován: 13 říj 2011 11:01

Re: EU Radary

Příspěvekod SvoDa v 22 čer 2012 10:07

Tak jako Jasper si myslím, že když pospřeházíš ty zápisy v data.zip\ui_android\common\ui\variable_def.ui dle výše uvedeného, což odpovídá dB rozšířených radarů, kterou chceš používat (Jasperově) a použiješ tomu odpovídající proužky a .spr pro své rozlišení, tak by to fungovat mohlo.
Jak se budou ozývat "testovací" hlasy (ty zápisy v navigatemap.ui) by nemuselo hrát roli, a pokud ano, i ty si můžeš pospřeházet dle stejné koncepce taky.
Pro Android se těmi rozšířenými radary zatím tady nikdo nezabýval, takže se považuj za průkopníka a nezbývá než zkoušet metodou pokus/omyl nebo používat jen těch základních 5 typů radarů, pro něž se pořadí ikon neměnilo ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: EU Radary

Příspěvekod x46x v 22 čer 2012 10:22

Myslíš tyhle zápisy z variable_def :
Kód: Vybrat vše
   <var lmSpeedcam definelistmodel="iconphase:int"
      addlistentry="0"
      addlistentry="1"
      addlistentry="2"
      addlistentry="3"
      addlistentry="4"
      addlistentry="5"
      addlistentry="6"
      addlistentry="7"
      addlistentry="8"
      addlistentry="9"
      addlistentry="10"
      addlistentry="11"
      addlistentry="12"
      addlistentry="13"
      addlistentry="14"
      addlistentry="15"
      addlistentry="16"
      addlistentry="17"
      addlistentry="18"
      addlistentry="19"
      addlistentry="20"
      addlistentry="21"
      addlistentry="22"
      addlistentry="23"
      addlistentry="24"
      addlistentry="25"
      addlistentry="26"
      addlistentry="27"
      addlistentry="28"
      addlistentry="29"
      addlistentry="30"
      addlistentry="31">


Já rád tím průkopníkem budu, otestuju to, ale potřebuju vědět jak předělat ten proužek. Ukažte mi prosím nějaký návod krok za krokem jak to mám udělat. Ty zápisy budou hračka, s těma už si pohraju ale důležitý je ten proužek, nebo pokud je někde databáze těchto proužků tak já si ho tam vyberu a a stahnu, jen jsem na tyhle už zvyklý a jsou větší než veškeré co jsem zatím viděl.
x46x
 
Příspěvky: 196
Registrován: 13 říj 2011 11:01

Re: EU Radary

Příspěvekod Jasper v 22 čer 2012 10:26

Já si myslím že by jsi ty proužky předělávat nemusel a mohl použít ty svoje. Ale to pouze za předpokladu že opravdu bude stačit přeházet pořadí těchto zápisů. Ale pořád se mi tomu nechce věřit že by to bylo až takhle jednoduché.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: EU Radary

Příspěvekod SvoDa v 22 čer 2012 10:30

@x46x: Ano, myslel, o jiných zápisech ve variable_def.ui u Andoida tu nebyla řeč, resp. jasper jiné nenašel.

Proužky radarů vč. zmiňovaných .spr tu nějaké jsou, jen je potřeba, jak už jsme ti několikrát psali, hledat ty pro rozlišení tvého displaye.

Návod návod krok za krokem ti tu asi těžkou někdo dá, jelikož jsi průkopník ;)

Jak píše Jasper, zkus pro začátek ve variable_def.ui dle tvého proužku (pořadí ikon) pospřehazovat pořadí zápisů s ID těch Jasperových radarů.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: EU Radary

Příspěvekod x46x v 22 čer 2012 10:34

Jestli tomu teda dobře rozumím, mám to přeházet tak aby to bylo jako v default data.zipu jako je to výše. Aby to bylo 0,1,2,3,4,11,7,6,8,9,10,12,13,14,15,31 ? takto? Aby to pořadí bylo prostě stejné jako je default? Chápu to správně?

Můj displej má qHD rozlišení (540x960) a pro to jsem tu žádný proužek nenašel.
x46x
 
Příspěvky: 196
Registrován: 13 říj 2011 11:01

Re: EU Radary

Příspěvekod Jasper v 22 čer 2012 10:37

Jsem vůl !!! Teprve teď jsem porovnal ty proužky a ono to sedí !!!
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

PředchozíDalší

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků