Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

TTS Android

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

TTS Android

Příspěvekod x46x v 04 čer 2012 13:47

Dobrý den,

mohu se prosím zeptat jaká je poslední verze TTS hlasu pro android? Našel jsem verzi 3.2 ale nevím zda již není nějaká novější jelikuž tu už jsou verze 6.x.x pro Primo. Děkuji
x46x
 
Příspěvky: 196
Registrován: 13 říj 2011 11:01

Re: TTS Android

Příspěvekod amatér v 04 čer 2012 14:12

Pokud se dotaz týká hlasu Zuzana, který je na tomto fóru, tan je určen pro WinCE 5 a výš. Mne by ale zajímala ta zmíněná verze 3.2, můžeš mi ten hlas poslat?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: TTS Android

Příspěvekod x46x v 04 čer 2012 14:18

Zkusil jsem tu verzi 6, hlas v nastavení mluví, ale je tam moc vysoký rate, musel by asi změnit, ale nevím zda je třeba něco dalšího, nebo zda jiná verze mluví korektně. Dále jsem se chtěl ještě zeptat, pokud přepíši v hlase v .ini základní příkazy, hlas mi přestane fungovat (zmizí z nastavení a musím nahrát zpět ten původní) - co dělám špatně? Co mám udělat proto aby mi to fungovalo, stejně tak TTS hlášení rychlostních kamer, které jsem našel v cz ale je dělané v nějakém překladači, pokud přepíši příkaz v .ini hlášení také přestane fungovat.

Hlas pošlu k večeru.
x46x
 
Příspěvky: 196
Registrován: 13 říj 2011 11:01

Re: TTS Android

Příspěvekod amatér v 04 čer 2012 14:31

U všech souborů v hlase, je potřeba po úpravě, zachovat správné kódování.

x46x píše:stejně tak TTS hlášení rychlostních kamer, které jsem našel v cz ale je dělané v nějakém překladači, pokud přepíši příkaz v .ini...

Na to se těžko odpovídá, koncovka .ini je obecná koncovka textových souborů. V jakém konkrétním souboru co přepíšeš?
Také nerozumím zmínce o překladači?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: TTS Android

Příspěvekod x46x v 04 čer 2012 14:41

Přikládám soubor pro varování radaru v tunelu. Pokud přepíšu ini - pouze hlášku (je to přeložené v nějaké překladači, např. google translate) která není z hlediska čestiny vůbec dobře a tudíž není rozumět příkazu. Znovu soubor zabalim, lépe řečeno pouze aktualizuji soubor ini. Příkaz přestane fungovat. To stejné je u toho hlasu, v každém hlase je konfigurační ini soubor kde jsou příkazy co má říct při překročení ryhlosti, přepočítání, atd.. Pokud přepíšu například "Zpomal" na "Jeďte pomaleji" hlas přestane fungovat jak jsem psal v předchozím příspěvku, zajímalo by mě co dělám špatně, jestli musím na něco dávat pozor, nebo musím hlas komplet celý zabalit a rozbalit místo změny jednoho souboru..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
x46x
 
Příspěvky: 196
Registrován: 13 říj 2011 11:01

Re: TTS Android

Příspěvekod amatér v 04 čer 2012 14:56

Nevím z čehoj sou zápisy z přiloženého souboru (z jakého hlasu), ale zápis testsound="se blížíte k tunelu kameře"

Přikazuje, co má hlas vyslovit, jako úvodní hlášku (tzn. při navolení hlasu), a to ještě za předpokladu, že složka audio neobsahuje soubor testsound.wav, ten má totiž přednost.
Pokud chceš poradit, buď konkrétní, já se sice v těch hlasech moc nevyznám, ale něco málo o nich vím. A co nevím já, jsou tu i ostatní.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: TTS Android

Příspěvekod x46x v 04 čer 2012 15:09

Soubory nejsou z řádného hlasu, jsou to samostatné (funkční) soubory. Je mi jasné že toho o hlasech víš dost když si ho vytvořil (alespoň ten co já používám), v tohle se ale pleteš, nevím jak je to udělané, ale ta upozornění fungují takto:
1. pro každou rychlostní kameru či varování přejezdu, úzke silnice a nevím čeho ještě je zvlášť právě takovýto soubor, liší se jen v tom že v řádku test sound je právě to co má TTS říci právě v té keré situaci
2. tyto soubory jsou všechny v content/voice (v nastavení hlasu se ale nezobrazují)

je možné že to vytvořil někdo, nějak speciálně. Ale věřím že pokud vyřešímě ten hlas jako takový tak pak dokáži předělat i ty příkazy - vypadá to že je tam stejný problém.

Když tedy vezmu tvůj hlas např. tento: Voice_TTSpro-Nua5-Z-Czech_PSB_V.6.2 120104 - ten funguje v Androidu s TTS engine mluví - sice s vyšším rate (vysoký tón asi jako myš :) ale mluví.
V tomto hlase. V jeho konfiguračním ini souboru přepíšu testsound="Pokud jsi připraven, můžeme vyrazit" na například testsound="Toto je test hlasu z forum.entershop.cz" arciv znovu zabalím a vložím do patřičné složky, hlas přestane fungovat, zmizí z nastavení, musím tedy přepsat ještě něco?
x46x
 
Příspěvky: 196
Registrován: 13 říj 2011 11:01

Re: TTS Android

Příspěvekod amatér v 04 čer 2012 16:56

Psal jsem, že by mě ten hlas zajímal, můžeš ho poslat?

U tvého problému může jít také o to, čím edituješ .zip soubor. Vše je opravdu v zachování správného kódování. Já používám WinRar. 3.61
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: TTS Android

Příspěvekod x46x v 04 čer 2012 18:03

Slíbený hlas je zde:
Kód: Vybrat vše
http://www.megashare.com/4132936

No zabaluji to v 7zipu. Zkusím tedy winrar. Můžeš to kódování nějak blíže specifikovat? Pokud rozbalím zip s hlasem, upravím a potom budu chtít zabalit mám něco specielně nastavovat? například kompresi? Nebo mám ve winraru pouze zabalit do "defaultního" zipu?
x46x
 
Příspěvky: 196
Registrován: 13 říj 2011 11:01

Re: TTS Android

Příspěvekod hladik2 v 04 čer 2012 18:24

Tak tento hlas u mne na Sony Xperia Arc mluví dost slušně,takže zatím velké díky,jdu testovat do terénu :D
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků