Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

primo 1.2 mám otázky

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: primo 1.2 mám otázky

Příspěvekod Jasper v 02 čer 2012 18:04

:roll: Jendo to byla moje chyba. Omylem jsem ti poslal odkaz na jiné rozlišení. :oops: Pokud nepomůže to co ti poslal fmilan tak zkus to co jsem ti poslal teď.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: primo 1.2 mám otázky

Příspěvekod jenda v 02 čer 2012 18:25

Konečně to vyšlo a vše jede jak má. Na důkaz posílám foto. Ten poslední data.zip od fmilana jede !!!Ještě vyzkouším data.zip od Jaspera, ale až zítra. Už jsem ten data.zip měnil tolikrát, že už ani nevím který tam byl. No hlavně,že to jede, mám velkou radost.
PS Na zakoupení přístroje mám platný prodejní doklad a není povinností kupujícího zkoumat, zda software tam nahrané je pravé nebo ne. A ještě bych se chtěl vyrovnat s fmilanem za jeho obětavou práci.Prosím tedy aby se mě ozval na tel.720694674.To stejné i Jasper.Ještě jednou mnohokrát děkuji. Jenda.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jenda
 
Příspěvky: 50
Registrován: 02 bře 2010 17:40

Re: primo 1.2 mám otázky

Příspěvekod amatér v 02 čer 2012 19:04

jenda píše:PS Na zakoupení přístroje mám platný prodejní doklad a není povinností kupujícího zkoumat, zda software tam nahrané je pravé nebo ne.

Možná? Na druhou stranu dal jsi vydělat podvodníkovi, a výrobce sw. utřel nos.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: primo 1.2 mám otázky

Příspěvekod jenda v 02 čer 2012 19:28

Vážený pane Amatere, nevím kde berete jistotu, že mě zboží prodal podvodník.Jednalo se ve svém oboru o celkem známou firmu, která jistě za dovoz zboží musela řádně zaplatit.V této souvislosti se mě nelíbí slovo možná? Pro mě je důležitý prodejní doklad a záruka, kterou jsem si již ověřil . Mám právní vzdělání a buďte ubezpečen, že zákazník nemá žádnou povinnost zkoumat pravost software nebo jakéhokoliv zboží, zvláště když o tom nemá velkou technickou povědomost. O svá práva se musí starat především ten, kdo produkt stvořil. Samozřemě připouštím, že se to v tomto státě podvodníky hemží ale ti využívají jen benevolentních zákonů.Jenda.
jenda
 
Příspěvky: 50
Registrován: 02 bře 2010 17:40

Re: primo 1.2 mám otázky

Příspěvekod amatér v 02 čer 2012 20:18

Vážený pane jendo, shodou okolností mám také právní vzdělání. A své tvrzení opírám o to, co jste zde sám napsal.
jenda píše:Kromě nové navigace ve které mám ve vnitřní paměti zakoupeno Primo 1.2 vlastním ještě starší navigaci HP rx 5940. Přehrál jsem na mikro SD kartu celý obsah nové navigace a kartu jsem přes redukci dal do HP.V té se program natahoval až do bodu, kdy je na displeji malá mapa a vpravo 3 pokyny (hledat,Moje trasa a více).Podotýkám ještě, že po kliknutí na "více" můžu provést veškeré nastavení. Problém nastává pří ťuknutí na "zobrazit mapu".V ten okamžik se mně napíše vedle trojuhelníku s vykřičníkem následující:
Failed to open file:
map_housenumber_bg@130x28.bmp
exiting application.
Při následném ťuknutí na OK se vše vymaže.
Celý den jsem prohlížel kartu i vnitřek počítače i mazal jednotlivé file a zase obnovoval do úplného zblbnutí ale file
map_housenumber_bg@130x28.bmp jsem nikde nenašel.Prosím tedy zdejší odborníky zda mohou poradit co dělat dále. Za ochotu předem děkuji. Jenda

Mohu vás ubezpečit, pokud by se jednalo o legální sw., v jiném přístroji by jste jej nerozchodil. ;)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: primo 1.2 mám otázky

Příspěvekod tomasii v 02 čer 2012 20:34

Já bych se taky spíš přikláněl k tomu, že se jedná o nelegální soft. Koupil jsem si taky 6" navi rovněž čínského původu s mapami USA+Canada (s jinými se nedodává), i když má češtinu a 2 standardní čs hlasy. Dohrané ČS mapy samozřejmě nejely, zjevně neodpovídaly licenci v navi. Pokud to bylo do tohoto okamžiku legální (prodejce mohl dodržet licenční ujednání), pak úpravy, abych mohl testovat funkčnost čs map, znamenaly nahrání některých nových souborů, což by mohlo při použití v provozu, odporovat licenčnímu ujednání. Myslím, že firma, která ti prodala navi, musela postupovat obdobně, jinak by ji mapy Evropy nejely. Já úpravy ale dělal pro testování a mám kromě toho legálně zakoupené karty Amigo a iGO8, které můžu použít v provozu v C710 i C520.

Proto bych se spíš přikláněl k názoru amatéra. :shock:
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: primo 1.2 mám otázky

Příspěvekod jenda v 02 čer 2012 21:01

O pravosti nechci polemizovat neboť nemám k tomu příslušné technické vzdělání. Fakt je ten, že mě bylo zboží řádně předvedeno, vyzkoušeno, vystaven prodejní doklad a já zboží zaplatil. Rovněž byla poskytnuta řádná záruka.To je vše, co mě jako zákazníka zajímá.Je mým problémem, že jsem program převedl do mé starší, rovněž řádně zakoupené navigace (HP rx5940 včetně sowtvare IGO 8 za cca 11000,-kč) která vykazovala světlý pruh nahoře který ztěžoval orientaci při navigaci. Šikovností a odborností zdejších přispivatelů se podařilo tento odstranit k mé plné spokojenosti, za což děkuji.I já jsem se v průběhu techto dnů mnohému přiučil.Domnívám se však, že toto forum se zabývá především technickými problémy a nezkoumá právní aspekty při koupi zboží. Jenda.
jenda
 
Příspěvky: 50
Registrován: 02 bře 2010 17:40

Re: primo 1.2 mám otázky

Příspěvekod jenda v 03 čer 2012 10:17

Vážený Jaspere,
vřelý dík za upravený DATA.ZIP. Jede stejně bezvadně jako od fmilana. Je vidět, že jste oba odborníci. Jakmile pojedete do Brna, prosím zavolejte abych se i já mohl revanšovat. Ještě jednou mnohokrát děkuji. Teď si dám od programování pár dní odpočinek a nebudu na nic sahat, když vše jede jak má. Jenda.
jenda
 
Příspěvky: 50
Registrován: 02 bře 2010 17:40

Re: primo 1.2 mám otázky

Příspěvekod tomasii v 03 čer 2012 22:14

Ani já nechci polemizovat o legálnosti, nebo nelegálnosti nahraného softu. Pokud jsi soft řádně koupil a přesto by byl nelegální, tak by nejspíš stačilo, abys prokázal, že jsi o nelegálnosti nevěděl. Pak by ti ho mohly kompetentní orgány maximálně zabavit, odpovědnost za nelegálnost by zůstala na prodejci. :idea:
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků