Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Primo 1.2 na zařízeních HTC

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod vu5936 v 04 bře 2011 17:57

Ahoj,
čekal jsem, kdo s tím přijde jako první, ale tak do toho kousnu já...
Co jsem nastudoval a osobně vyzkoušel, tak se zatím nedaří zprovoznit P1.2 na PDA s Windows Mobile, zejména na zařízeních HTC. V této fázi zatím nemám na mysli nové online funkce, ale aby Primo fungovalo alespoň v základu jako navigace. Konkrétně na mém HTC Touch Diamond 2 s WM6.1 P1.2 zlobí dvěma způsoby: Po startu občas komplet vytuhne, takže pomůže jenom reset a nebo vyndat baterku (panenský start se často dokončí až napodruhé). Druhým problémem je, že po zafixování satelitů (další častý okamžik zatuhnutí), jakmile změním polohu, tak Primo ztratí GPS přijímač a poté se ho snaží do nekonečna bezúspěšně autodetekovat. Aby se GPS opět chytla, je potřeba opět provést reset zařízení - prosté vypnutí a zapnutí P1.2 nepomůže. Opravdu funkční řešení, které by na fórech potvrdilo více uživatelů doposud neexistuje.

Co jsem všechno vyzkoušel (po každé samozřejmě se smazaným save):
- spustit P1.2 jenom v základu bez dodatečných souborů a s nejzákladnějším sys.txt se zápisy pro rozlišení a GPS
- různé hodnoty zápisů v sys.txt pro GPS (port, baud, source, set_messages, read_total_timeout, read_buffer_size, disable_advanced)
- zápisy v sys.txt ohledně paměti (různé hodnoty no_file_cache, reserve_memory, max_memory, memory_low_bound, cache)
- hodnoty zápisů v sys.txt pro network, http a tmc-http =0 nebo 1
- přemapovat HW GPS na úplně jiný port
- různé verze knihoven nnghal.dll a vautov5.dll
- s vypnutým i zapnutým příjem WiFi a GSM dat

Je tu mezi vámi někdo, komu P1.2 na HTC funguje? Prosím poraďte jak na to. Díky.
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod hladik2 v 04 bře 2011 18:36

Mně na HTC TYNT II jde.Pouze jsem vyměnil licence,dz,exe.Smazal jsem save,ui_igo9.Trápil jsem se s tím dost,než jsem našel funkční dz na 320x240.Protože muj kaiser nemá sílu procesoru tak jak bych potřeboval,stane se někdy že přestane na moment reagovat,ale vždy se chytne a běží.Jen jsem nezkoušel v reálu,bo zkouším mou novou čínu a ta má přednost.Na htc stejně blbě vidím. :lol:
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod amatér v 04 bře 2011 18:37

Podle toho, co jsem četl na různých fórech PRIMO 1.2 na PDA opravdu dělá problémy. Osobní zkušenost s tím nemám.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod deusexx v 06 bře 2011 07:38

Já už ho na HTC HD2 rozchodil celkem solidně.Jediný,co mě nejde,je hlas.Při simulaci v tom chrastí a hlas se kouše.Když simulaci vypnu,tak mě Zuzka hned začne správně navádět na první odbočku. Dokonce se mě jednou podařilo zapomenout přepsat licence a v pohodě se to rozjelo na licence Prima 1.1.Google map mě taky chodí.TMC jsem zatím nerozchodil.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod amatér v 06 bře 2011 09:47

Google map mě taky chodí.
Kde jsi je sehnal?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod deusexx v 06 bře 2011 10:37

Jaj,chybička se vloudila.Jak jsu zvyklej psát google map,tak jsem se tady ukliknul.Samo,že jsem chtěl napsat vyhledávání Googlem.Omlouvám se. :oops:
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod vu5936 v 06 bře 2011 11:28

Ahoj, tak k rozchození HD2 ti upřímně gratuluju. Použil jsi na to z MP fóra postup a sys.txt, co publikoval detweiler?

Na Diamondu 2 ale tento postup nezabírá. Já včera zkoumal debug log prima (v sekci debug zápis log_1="\Storage Card\mobilenavigator\save\_debug.log::5"), který je sice zajímavý, ale také nic, co by vedlo k cíli nenapoví. Dneska jsem už ze zoufalství začal laborovat s ovladačema grafiky a poprvé musel obnovoval systém hard resetem. Kontakty v telefonu, data, všechno v háji, ale čert je vem. Primo je priorita. Pokud to nepomůže, budu pokračovat s neoficiální ROMkou (i za cenu, že zaměstnavateli budu muset koupit nový zařízení, pokud tohle umrtvím :lol: ).

Můžeš mi prosím napovědět, čím jsi nad HD2 vyzrál? Třeba to bude ještě něco dalšího, než na co přišel detweiler. Díky moc!

Jo, jinak ještě pro zvídavé z jiného soudku. Používám originální data.zip pro 800x480. V debug logu se pokaždé vyskytuje následující chyba. Říká vám něco zmiňovaný soubor?
Kód: Vybrat vše
[10:01:36           xhtml  error -                               ] Parser failed to open "ui_igo9\common\ui\taskmanager.ui"
[10:01:37           xhtml  error -                               ] Parser failed to open "ui_igo9\common\ui\taskmanager.lua"
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod deusexx v 06 bře 2011 12:14

No ten HReset ti vůbec nezávidím.Kor,když nemáš zálohy. A co se rozchození týče,tak je to jak píšeš.Přesně tam(MP) jsem četl,testoval,rozčiloval se,mazal,vracel primo1.1 :) pak zas něco přečetl,dal 1.2 atd.
Takže tady máš můj sys.Třeba ti pomůže.Je to všechno,teda až na nějaký věci,co jsem si tam dohrával ze starších verzí,to,na co se přišlo a publikovalo na MP.
[interface]
resolution_dir="800_480"
vga=0
show_exit=1
extra_settings=1
clearcity=1
show_tmc_eventlist=1
show_minimize=1

[lua]
tmcwaspresented=1
roadblocking="1"

[3d]
max_pois_on_horizont=6

[rawdisplay]
driver="GDI"
highres=0
screen_x=800
screen_y=480
class="landscape"

[power]
backlight_status="0"
backlight_day="100"
backlight_night="100"
powermgm_state="0"

[gps]
port=4
baud=57600
maximise_baud=0
set_messages=0

[debug]
no_file_cache=0
reserve_memory=3670016
max_memory=480000000
cache=10485760
sound_q_length=200
disable_outlookpoi=1
experimental_features="1"
skip_eula=1
tts_min_ready_wav= 1
tts_getaway_time=200
tts_expected_engine_delay=400
earth=1
skip_eula=1
enable_roadshadow=1
no_extrapolation=0
show_battery_percent=1
tmc_all_stations=1
show_gps_pos=1
show_signpost=1
show_oneway_3d=1
show_clipboard_path=1
show_arrows_on_route=1
show_lane_info=1
show_poi_areas=1
show_poi_boundingrects=1

[tts]
tts_buffer=131072
tts_logics=3
priority="HIGH"
always_say_road_names=3
announce_street_name=1
skip_exit_numbers=0
automatic_direction_conversion=1
announce_exit_directions=1
skip_exit_numbers=2
skip_road_numbers=1
supress_Prepare_to=1
supress_straight=1
supress_highway_enter=1


[sound]
csv_voice_enabled=1
queue_length=200

[dynamiccompressor]
compressor=1
a0=56806
thrs=24703
ratio=8
gain=12

[loading]
show_statustext=1
text_fontcolor=F70000
text_fontsize=18
text_align=1
ding=0
sound_volume=255
use_os_volume=0

[network]
available="1"

[folders]
has_secondary_root=0

[tmc]
saved_config_available="1"
saved_config_classname="GNS_GPSTMC_ROYALTEK"
saved_config_portname="COM"
saved_config_port="9"
saved_last_frequency="1020"
auto_tuning="1"
saved_last_tuning_mode="1"
enable_subscription=1

[tmc-http]
enabled=1

[http]
enabled=1

[map]
3d_scale_carmodel=1
3dcarsizemin=4500
3dcarsizemax=6000
3dcarsizemul=8000

[navigation]
sim_speed_factor=1.8
show_current_city=1
show_countrychange=1
autoreplan_action="2"
gps_pos_to_road=1
track_simulation_speed=5
pedestrian_pos_filter_enabled=1

traffic.settings]
detour_acceptance_mode="1"

[warning]
speedcam_warning=1
speedcam_need_approach_speech_on_section_cameras=1
A data.zip mám ten kde jsou 3 rozlišení.800*480,480*272 a 320*240....Jinak si nejsu vědomej,žádných mimořádných zásahů.Teď tam narvu na testování novýho GJ ;)
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod Jasper v 06 bře 2011 12:16

Tak já se přidám se svou troškou do mlýna. ;) Dnes jsem vytvořil data.zip 480x320 pro moje HD Mini. :P Je to zatím sice zatím jen pracovní verze která má několik drobných grafických nedostatků nicméně po počátečních pokusech v emulátoru jsem ji nahrál do zařízení a zkoušel zatím od stolu. Jak psal radek výše funguje vyhledávání přes Google ale i on-line dopravní informace. Bez přijímače TMC mi naběhlo téměř okamžitě několik událostí (z Francie). Chtěl jsem udělat screen ale bohužel ve chvíli kdy jsem "táhnul" prstem od shora dolů v pravé části displeje tak Primo spadlo. :( Jinak se zdá že běží relativně bez problémů. Proti 1.1 se mi ale jeví poněkud neplynulá animace menu. Víc mi ale vadí že pokud běží zařízení na baterku tak dojde po chvíli ke zhasnutí displeje a zápis v sys.txt z předchozí verze nefunguje. :( Odpoledne to testnu v reálu. ;)
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod deusexx v 06 bře 2011 12:52

To zhasínání mě drásalo taky nervy.Pak jsem tam "něco" dohrál a už to nezhasíná.Kukni na ten můj sys.Třeba tě něco napadne,při porovnání.Jinak online TMC info jsem ještě neviděl.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron