Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

IGO8 & PRIMO

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod Jasper v 18 lis 2010 08:35

Tak jsem to včera předělal. Použil jsem konektor z anténího kabelu co jsem si objednal a provedl zapojení tak jak by mělo správně být tedy mezi anténu FM a autorádio. To čeho jsem se bál tedy zhoršení příjmu autorádia se nepotvrdilo a příjem je bezproblémový. Jenže to jsem od toho pro změnu čekal a to že se zlepší příjem TMC taky není pravd a nepozoruji žádnou změnu. :( Tak nevím. Je pravda že ta anténa ve skle všeobecně nestojí za moc ale vypadá to že ten přijímač není příliš citlivý. Když se dívám v Primu jak ladí tak pozoruji že prohledává oblast kolem 87,5 až 90 a pak poměrně ryvhle přeskočí na frekvence přes 100.0 to mezitím nějak neregistruje. Ještě zkusím přepojit napájení ze spínaného na stalý proud ať si maká i když auto stojí.
Jednu pozitivní věc jsem ale zjistil. Stěžoval jsem si že musím manuaálně přijímač připojit před spuštěním Prima ale je to jinak. ;) Při spouštění Prima se otevře BT nabídka nastavení kde potvrdím TMC a tím se telefon spáruje.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod Lakva v 18 lis 2010 09:32

Druh antény význam samozřejmě má - jinak by se nepoužívalo tolik antén, na střeše bys měl jednu a na tu bys chytil všechno od dlouhých vln přes satelit až po WiFinu ;-)
Délka antény musí alespoň řádově odpovídat vlnové délce vysílání.

Pokud to s FM anténou nechytá, zkus autem popojet... TMC je ta datově nejhustší část RDS, takže je taky nejchoulostivější. Když se chytí rádio, ještě nemusí jet stereo. I když je stereo, pořád nemusí nutně dostat RDS. A když i máš samotné RDS, tak z něj ještě systém nemusí dekódovat TMC data. Je to hrozně citlivé na interference a pokud to zkoušíš v zástavbě, tak se to prostě nemusí chytnout. Kdysi když jsem s tím hodně laboroval, tak mi stačilo před barákem popojet o délku auta a najednou jsem místo 2 "stěží-RDS" stanic (a lovil jsem to dobře čtvrt hodiny) chytil 12 RDS a během 2 minut i 3 TMCčka. Kupodivu jedno z těch původních 2 RDS-ek se na novém místě nechytalo...

Pokud jde o automatické párování: V Polarisu jsem to měl dřív ve WM 6.1 a tam se to automaticky párovalo se systémem, bylo to vidět v přehledu zařízení a jelo to v iGo. Pak jsem dal neorig 6.5 a v systému se to nepárovalo automaticky, musel jsem to ručně "connectnout".
Pěkně jsem kvůli tomu vrčel, že na to určitě jednou zapomenu, a taky že jo, hned druhou jízdu. Tak jsem už chtěl vypnout iGo, ale než jsem se dotknul menu, všiml jsem si v kokpitu zelené čárky signálu - ono se to chytlo samo. iGo mělo v system.ini informace o minulém nalezení přijímače a tak si aktivovalo port a to způsobilo v systému vyhledání a spojení s modulem. Tak jsem dal informace ze system.ini přímo do sys.txt a od té doby mám pokoj. A v Primu to šlape taky...
Takže to zkus takhle a uvidíš, vsadil bych se, že se Ti to taky bude spojovat bez jakéhokoliv ručního zásahu :-)

Jo a kdybys nemohl najít zapojení rozbočky na anténu tady, tak jsme to měli někde na Mio-Treo. Tuším to bylo v tématu o TMC na vestavěném rádiu HTCček.
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod Jasper v 18 lis 2010 10:20

Lukáši díky moc za vyčerpávající informaci. ;)
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod fanda v 18 lis 2010 10:36

Pánové, to jsem potřeboval vědět, díky za info. V servisu jsem se dozvěděl, že musím mít ten přijímač s FAKRA konektory, a tak jsem to objednal v Sunnysoftu. Snad to do vánoc přijde, alespoň si budu moc dát dárek pod stromeček.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod Lakva v 18 lis 2010 10:56

Ze Sunnysoftu to máš zejtra. Možná pozejtří, to kdyby byl zejtra konec světa ;-)
Tam jsou pekelně rychlí!
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod Jasper v 18 lis 2010 11:07

No trochu si dovolím pochybovat. ;) Já čekal týden protože to měli v Brně. Fanda bude čekat dýl protože ten model s FAKRA konektorem nemá nikdo v republice a i dostupnost u výrobce není zcela zřejmá :?
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod fanda v 18 lis 2010 12:13

Uvidíme, slíbili dodávku za 3 týdny. Vzhledem k tomu co říká Jasper a co jsem si zjistil já, tak jsem spíš pesimista. Ale to už jsem se zmínil - vánoční dárek pod stromeček. Dám potom vědět jak to dopadlo.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod Jasper v 20 lis 2010 06:45

Tak jsem včera trochu líp připojil ty ustřižené konektory a taky napájení a vydal se na cestu z Prahy 9 do Holešovic k mé kadeřnici. Evidentně je to lepší. První události se objevili tak po minutě a když jsem tam dojel tak to vypadalo takto.
Screen_1.jpg
Je sice pravda že na mojí C520 bylo o asi 20 událostí víc ale i tak spokojenost.
Když jsem se vracel tak na podstatně kratší trase (Bubenská - O2 Arena) to bylo ještě lepší.
Screen_6.jpg
Tady jsem Mio neměl zapnuté takže nemám srovnání.

Každopádně to co psal Lakva musím podepsat. Jak jsem vyrazil po městě tak se to hodně zlepšilo a je vidět velký rozdíl v lokalitách a taky v tom že se objevili oba poskytovatelé. Akorát jsem byl překvapen tím že CEDA je také na rádiu Impuls o čemž jsem neměl tušení.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod fanda v 09 pro 2010 09:40

Dneska mi přišel přijímač TMC s FAKRA konektory od Sunnysoftu. Téměř přesně za tři týdny jak slíbili. Jakmile budu mít trochu volno, tak se vrhnu na zkoušení.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 470
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod janmanas v 17 bře 2013 23:20

Nenačítá mi to v Primu stanice, TMC nefunguje, poradí někdo jak to zprovoznit? Zkouším různé zápisy v SYS asi už 6 hodin a stále nic :(
Mám Navigon Premium 70 Live
janmanas
 
Příspěvky: 26
Registrován: 25 srp 2010 17:49

PředchozíDalší

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron