Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

IGO8 & PRIMO

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod fanda v 12 lis 2010 22:34

@Jasper: Už jsi nějak dopadl? Jak to maká? Mne to dost zajímá, protože mám také navigaci bez TMC. Kdyby tohle fungovalo, tak bych si to asi také pořídil, protože jiný způsob jak to řešit neznám.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 469
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod Jasper v 13 lis 2010 06:41

Už to maká. ;) Musel jsem improvizovat víc než jsem si myslel a nakonec ze strachu o kvalitu příjmu autorádia jsem zvolil trochu jinou variantu. To moje blbý auto má totiž dvě antény a k čemu je ta druhá se nám nějak nepodařilo zjistit. :oops: Jediné co jsme metodou odpoj zapoj zjistili je která z nich má vliv na příjem FM. No a tu jsem pro jistotu nechali být a pro připojení použili tu druhou. Spárování HTC proběhlo bez problémů na COM2. Při prvním spuštění Prima jsem vůbec neviděl ikony TMC takže jsem doplnil do sys.txt zápisy které jsem používal C520. Při dalším spuštění již ikony jsou viditelné a objevilo se hledání. Po chvíli naskočil poskytovatel CEDA ale během chvilky začalo znovu hledání. Nicméně po chvíle se to zafixovalo a začali nabíhat události. Nedokážu posoudit jak rychle ale bylo jich tam tak 25 během asi tří minut. Dneska to zkusím porovnat s C520. Je možné že v důsledku toho improvizovaného zapojení mám zhoršený příjem. Tak uvidíme. Ale jak se tak koukám tak bych řekl že některé ty zápisy tam mám asi úplně zbytečný, :roll:
[interface]
show_tmc_eventlist=1

[tmc]
saved_config_available="1"
saved_config_classname="NMEA_GPSTMC_GNSPORT"
saved_config_portname="COM"
saved_config_port="2"
auto_tuning="1"
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod Jasper v 16 lis 2010 10:22

Tak doplním první zkušenosti. Zařízení funguje nicméně evidentně mám poněkud horší příjem. Příčiny mohou být v podstatě dvě. Jednak skutečnost že jsem musel ustřihnout původní ISO DIN konektor a nahradit ho tím mým ale tohle si myslím by neměl být až tak velký problém takže se spíš přikláním k té druhé alternativě což je anténa. Jak jsem psal výše k mému rádiu vedou dva anténí koaxy. Podařilo se nám ve schematu zjistit č emu je primárně určen ten který jsem použil je to tak k rádiu ale pro AM. Myslel jsem si že by to mělo být celkem jedno protože vlastní anténa je "zalitá" v zadním skle ale asi to bohužel vliv má. Jediné řešení které mě napadá je použít prostě kabel a FM anténu kterou bych schoval někde pod čalounění. No njaké řešení se určitě najde. Na co ale řešení nemám a trochu mě to štve je že pokud chci příjem TMC aktivovat musím pokaždé moje HTC k přijímači připjit. Ne a ne nastavit aby se to spárovalo automaticky jako třeba hands free. Jinak při prvních spouštěních Prima se mi stávalo že na mě najednou vyskočila hláška o výběru TMC zařízení která ale vzápětí zmizela a nedařilo se mi jí "odkliknout". Způsobovalo to že při vypnutí zůstalo Primo viset na ukončovací obrazovce a byl nutný restart celého HTC. Teprve na asi desátý pokus se mi tu hlášku podařilo odkliknout a už se to neseká.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod vovi v 16 lis 2010 10:41

A co to připojení antény vyřešit odbočkou z té "FM" antény, jak tady někde (a půvedně ještě na mio4u) popisoval tuším Ivo?
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod fanda v 16 lis 2010 11:38

Co to přece jenom zkusit zapojit mezi anténu a rádio? Podle obrázku v dokumentaci by se to tak mělo připojovat, má to i dva konektory, jeden pro anténu a druhý do rádia. Takže by to mít útlum nemělo.
PRESTIGIO GV 7777
ASUS Zenfone Max Pro M1
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fanda
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 469
Registrován: 27 čer 2008 17:03
Bydliště: Hořovice

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod Jasper v 16 lis 2010 12:02

To je sice pravda ale problém je že nemám konektor který by patřil do rádia a objednat samostatně se nedá :evil: Musel bych objednat celj kabel což sice cenově není až tak velká položka ale mám obavu že když ustřihnu a napojím i druhý konec že to bude mít vliv na příjem atutorádia. :roll: Ale asi to vyzkouším ;)
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod vovi v 16 lis 2010 12:25

Ale vždyť stačí mít samce a samici (jako jsou na tom přijímači), přestřihnout kabel a ty konektory tam připojit, ne?
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod Jasper v 16 lis 2010 12:48

Teď ti moc nerozumím :roll: Samice toho origo konektoru neexistuje. Je součástí autorádia. Samec je součástí kabelu antény. No a já nechci přefiknout ten anténí kabel. Takže musím ustřihnout oba konektory od toho TMC přijímače a napojit ty nové. Jenže ty se nedají rozdělat takže musím nastavit ten stíněný kabel a mám trochu strach že tohle byde mít vliv na kvalitu příjmu autorádia. Každopádně jsem si ten origo kabel objednal taže to zkusím a uvidím jak se to bude chovat potom.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod vovi v 16 lis 2010 13:20

Já nemyslel stříhat přijímač, ale kabel od antény. Pak by stačily ty "přijímačové" konektory. A i kdybys později tohle řešení zavrhl, tak by ten kabel měl jít zase pomocí těch konektorů spojit víceméně bez ztráty kvality...
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: IGO8 & PRIMO

Příspěvekod jajo v 16 lis 2010 18:58

Tomas,a nemas tam tzv. fantomove napajanie ? Ak ano, tak ziaden kabel nestrihaj a urob to podla mna ,ako som to riesil ja a ako to fachci k uplnej spokojnosti a bez zasahu do kabelaze ;) Urcite by som isiel cestou pripojenia TMC k FM antene.
(1)MIO C 520 FT+ , TMC
(2)MIO C 520 FT+ , TMC
(3)HTC TyTN II Kaiser
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
jajo
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 552
Registrován: 02 črc 2008 20:09

PředchozíDalší

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků