Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Kdo mi provede aktualizaci?

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Kdo mi provede aktualizaci?

Příspěvekod addam v 03 kvě 2010 09:55

* Nové mapy pro navigace s navigačním programem iGO (iGO8/AMIGO), bez ohledu na značku výrobce přístroje, si můžete sami kdykoliv zakoupit na portálu http://www.naviextras.com. Technicky se zakoupení a instalace mapových podkladů provádí pomocí programu NaviExtras ToolBox, který si stáhnete a nainstalujete do svého počítače. Poté připojíte svoji navigaci k počítači, spustíte program ToolBox (při prvním použití se nejdříve zaregistrujete) a následně si zvolíte mapový balíček, který si chcete zakoupit.
Pokud je v ceně navigace zahrnutá aktualizace zdarma, tak Vám to program ToolBox ohlásí a dojde ke stažení a instalaci - v takovém případě nic platit nebudete.

* Mapových balíčků je velmi mnoho – u každého mapového balíčku je vyznačeno jaké konkrétní státy obsahuje a jaká je jeho cena. Ceny a varianty mapových balíčků se mění velmi často (někdy i několikrát měsíčně), takže lze předpokládat, že například za rok budou ceny map diametrálně odlišné od cen současných. Například mapa ČR se momentálně prodává za 19,95 EUR (cca 500 Kč) a v této ceně jsou již zahrnuty všechny následné aktualizace této mapy po dobu jednoho roku od zakoupení (tzn. až čtyři další aktualizace zdarma). Platbu za zvolený mapový balíček provedete online svojí platební kartou a následně dojde ke stažení a instalaci map do Vaší navigace.

* Aktuální nabídku mapových balíčků vždy najdete na http://www.naviextras.com. U některých mapových balíčků je přímo v popisu napsáno "1 YEAR FREE UPDATE", což znamená že v ceně takového balíčku jsou zahrnuty i aktualizace po dobu jednoho roku od zakoupení zdarma (tzn. až 4 další aktualizace).

* Pokud u některého balíčku není přímo v názvu napsáno "1 YEAR FREE UPDATE" (tzn. pokud následné aktualizace zdarma nejsou zahrnuty přímo v ceně balíčku), tak je většinou možno si při nákupu zvolit zda chcete „Single time update“ tzn. jednorázový nákup nových map, nebo za příplatek „1 year update subscription“ tzn. nákup nových map včetně ročních aktualizací zdarma.

* Celý proces nákupu a instalace nových map je relativně jednoduchý, ale i přesto se občas setkáváme s tím, že nám zákazníci říkají, že například nemají platební kartu kterou je možno platit přes internet, nebo že neumějí anglicky, nebo že zkrátka nemají čas nebo chuť si aktualizaci provést sami. V takovém případě nám zákazník (po předchozí domluvě) může svoji navigaci (nebo samotnou originální SD kartu) přivést, nebo zaslat. Zákazník nám přesně řekne jaký konkrétní mapový balíček si vybral z aktuální nabídky http://www.naviextras.com, a my zákazníkem zvolený mapový balíček zaplatíme naší soukromou platební kartou (takže peníze se strhnou z našeho bankovního účtu) a provedeme stažení a instalaci nových map, případně aktualizaci navigačního programu a dalších doplňků. Následně zákazníkovi cenu zakoupených map naúčtujeme v Kč podle aktuálního kurzu ČNB.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Kdo mi provede aktualizaci?

Příspěvekod Ivo K v 03 kvě 2010 10:05

Dá se zjistit, od jakého výrobce budou mapy v jednotlivých balíčcích?
U každého balíčku je v záložce "i"(info) vyznačeno jaké konkrétní státy obsahuje, ale nikde jsem tam nenašel výrobce map. Hledal jsem špatně?
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Kdo mi provede aktualizaci?

Příspěvekod addam v 03 kvě 2010 10:11

Podle mého názoru a dosavadních zkušeností je to tak, že mapové balíčky u kterých není napsáno TOPMAP, jsou od TeleAtlasu a mapové balíčky u kterých je napsáno TOPMAP, jsou od TOPMAP ;)

Takže například - pokud chci koupit novu mapu České Republiky, tak si můžu momentálně vybírat z následujících variant:
1) Map of Europe - 64,95 Euro = TELEATLAS
2) Map of Europe, with extra coverage for Eastern Europe - 79,95 Euro = kombinace TeleAtlas (západní Evropa) a TOPMAP (východní Evropa)
3) Map of Eastern Europe - 39,95 Euro = TOPMAP (v ceně je zahrnuto získání dalších nejnovějších map až 4x v prvním roce od zakoupení tohoto balíčku)
4) Map of Czech Republic - 19,95 Euro = TOPMAP /CEDA/ (v ceně je zahrnuto získání další nejnovější mapy až 4x v prvním roce od zakoupení tohoto balíčku)
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Kdo mi provede aktualizaci?

Příspěvekod Ivo K v 03 kvě 2010 10:15

Díky Addame za důležité informace, snad už se v tom budu lépe orientovat. ;) :D
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Kdo mi provede aktualizaci?

Příspěvekod frenkiexxx v 12 kvě 2010 15:58

Mam navigaci NAVON N470. Pokouším se aktualizovat mapy na Naviextras. Kde mam sehnat to cislo (update code)?
Prosíííím poradte...
frenkiexxx
 
Příspěvky: 16
Registrován: 02 kvě 2010 15:31

Re: Kdo mi provede aktualizaci?

Příspěvekod hladik2 v 12 kvě 2010 18:00

Na zadní straně navigace
REALME GT2 Neo
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
hladik2
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1856
Registrován: 05 zář 2008 21:04
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Kdo mi provede aktualizaci?

Příspěvekod erichos v 27 črc 2010 13:50

Ahojte. Tiež mam navigaciu CoolTraxx3D, kupil som ju asi pred tromi týždnami, v PC som si nainštaloval soft Naviextra toolbox, po pripojení navigacie ho našlo, prihlasil som sa, vyhladalo aktualizacie map, nainštalovalo OK. No ked som pozeral verziu iGO 8 tak mam 8.0.0.51053, v sučasnosti su už novšie verzie a podla stranky www.naviextra.com prorogram Naviextra toolbox služi aj na aktualizaciu iGO, no takuto volbu v tom programe fakt nevidim. Dostupné aktualizacie mi zobrazuje -mapy, POI, 3D Extra atd. no soft iGO ani za pána. Vie mi niekto poradiť ako to teda môžem oficialne urobiť? A druhá vec-je to potrebné, je novšia verzia iGO ovela lepšia čo sa tyka bežneho navigovania, tie multimedialne veci okolo ako pozeranie fotiek, filmov a tak ma netrapia. Vdaka.
erichos
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27 črc 2010 06:08

Re: Kdo mi provede aktualizaci?

Příspěvekod Ivo K v 27 črc 2010 14:18

A kde jsi tu navigaci kupoval před 3 týdny s verzí iGO 8.0 ? :o

Já jsem koupil SD kartu s iGO8 před cca 1,5 rokem, byla tam verze 8.0 a nyní mám již přes 1/2 roku verzi aktualizovanou na Navextras, na verzi 8.3.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Kdo mi provede aktualizaci?

Příspěvekod erichos v 27 črc 2010 20:47

Kupil som ju cez internetový obchod www.mall.sk
erichos
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27 črc 2010 06:08

Re: Kdo mi provede aktualizaci?

Příspěvekod Ivo K v 27 črc 2010 20:53

Vypadá to na běžný obchod. Já bych nějaký čas ještě počkal a zkusil aktualizaci na Naviextras znovu. Domnívám se, že aktualizaci SW na verzi 8.3 ti nabídnou zdarma.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron