Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Primo 1.2 na zařízeních HTC

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod Jasper v 28 bře 2011 10:05

Ne GPS blbne pořád :twisted:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod Jasper v 29 bře 2011 18:30

Zapomeňte na zápisy v sys.txt a i jakékoliv další úpravy. Pokud soudruzi z Maďarska neudělají změnu tak nám na PDA respektive zařízeních s WM Primo 1.2 nepůjde. Leda tak možná kdyby to zařízení mělo hodně výkoný a nejlépe dvoujádrový procesor. Moje HTC totiž opravdu "nestíhá". Problémem je zatížení procesoru. Pokud při spuštěném Primu spustím "správce úloh" nejlépe v okamžiku ztráty signálu (což se ne vždy povede a chvíli to trvá) tak zjistím že procesor je vytížen na 95%. Ono to vytížení za chvilku spadne až na nulu protože Primo "na pozadí" v podstatě neběží. Je mi jasné že v navigačním nebo simulačním módu je procesor vytížen na 100% a stejně je to málo. Ptal jsem se jednoho programátora a on mi povídal cosi o "multitaskingu" s tím že je velký rozdíl ve zpracování dat mezi WM a Win CE . :cry:

EDIT
Dostal jsem tip jak to vyzkoušet. Vypnul jsem všechno co se dalo. A myslím opravdu všechno. Zvuk, zobrazení překročení rychlosti, zobrazení POI, radary, budovy, zobrazení křížovatek, návěstní panely prostě úplně vše co lze v menu Prima zakázat. V sys.txt jsem udělal to samé a zaremoval vše k TTS k TMC k síťovým službám, zakázal jsem extra a experimentální nastavení a ponechal pouze to co potřebuji k rozlišení. Pustil jsem Primo a přepnul na 2D režim.
Výsledek je ten, že jsem za celou cestu do práce nezanmenal ani jeden výpadek signálu GPS a pohyb po mapě byl naprosto plynulý bez sebemenšího zpoždění. Akorát teď přemýšlím že mi to v takové podobě dost připomíná obyčejný autoatlas. :roll: :mrgreen:
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod vu5936 v 24 dub 2011 09:26

Ahoj, po týdnu zkoušení P12 na HTC Diamond2 jsem objevil nepříjemnost ohledně rychlosti prima ve dvou situacích:

1. zobrazení okamžité rychlosti. Primo mi zobrazuje okamžitou rychlost při zrychlení a zpomalení s docela nepříjemnou setrvačností. Příkladem je zastavování na červenou, kdy při brzdění z 50 km/h na 0 km/h trvá Primu 2-3 vteřiny, než také dopočítá na 0. To samé se děje při zrychlování. Přirovnal bych to měření rychlosti svého auta z auta, které táhnu na gumicuku. Přitom zobrazení na mapě je v pořádku a bez jakéhokoliv zpoždění oproti reálné poloze.

2. včasnost hlášení změny směrů TTS hlasem. Zuzana mi hlásí změnu manévru "po 300 m odbočte..." prakticky v úrovni křižovatky a další hlášení "odbočte..." oznámí až tak 30m poté, co už dávno jedu po nové silnici. Přitom zobrazení mapy opět souhlasí s polohou na silnici a zdá se to být problém hlasu, který na situaci reaguje pozdě (podotýkám, že navigovala Zuzana v4.4, ne moje žena, což byl výsledný efekt prakticky stejný).
Spolu s tím jsem vypozoroval že pokud v menu přepínám v rychlém sledu mezi sebou intra TTSPro hlasů CZ, GB, AU, US, tak anglická intra se ozývají prakticky hned jak na ně kliknu, ale Zuzaně trvá cca 1s. než začně mluvit.

Hádal bych, že tyto dvě věci spolu nějak souvisí a výsledkem je zaspávání Zuzany hlásit události včas.
Jaká je vaše zkušenost na jiných WM zařízeních? Děkuji.
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod Lakva v 26 dub 2011 10:16

To je na HTC bohužel normální. Použíté čipy Qualcom nemají zrovna ideální vlastnosti - sice jsou obstojně citlivé, ale v prostředí "městských kaňonů" trpí silnými odrazy a poloha by za těchto okolností lítala možná o stovky metrů.
Takže to HTC řeší tím, že polohu průměrujou za poslední asi 3 sekundy a rychlost možná za 5 sekund. Je to nepříjemné, ale je to tak. Dále už iGo 8 mělo samo o sobě taky nějaké nejmíň sekundové spoždění a v Primu to asi lepší nebude.
Tohle se tedy bohužel nedá normálně vyřešit. I když...
Před časem jsem na XDA zahlídl téma o vývoji jakéhosi kompenzačního driveru - je to prográmek, který se postaví mezi GPS rozhraní a navi aplikaci. Jeho úkolem je z posledních známých poloh určit směr pohybu a pokusit se odhadnout skutečnou polohu v daném okamžiku - tedy ve většině případů posunout pozici o trochu dopředějc a tyto souřadnice pak podstrčit aplikaci. Rychlost tam není brána z údajů čipu, ale počítá se průběžně jako rozdíl poloh/čas, takže by to teoreticky mělo ukazovat přesněji. Na druhou stranu ani takovéto řešení samozřejmě není ideální a má tendenci pokračovat "pořád rovně" i když se ve skutečností odbočí, což může vést k nežádoucím přepočtům trasy.
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod Jasper v 26 dub 2011 10:40

No nechci se s vámi hádat ale na mém HD Mini popisovné problémy neregistruji :roll: Rychlost klesá o roste sice s mírným zpožděním ale ne tak moc jak je popisováno a manévry mi Zuzana hlásí opravdu s předstihem 800, 300 a s tím že poslední hláška "teď odbočte..." se ozve těsně před odbočkou.
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod tomsoft v 26 dub 2011 10:44

Přidávám se k Japerovi. Na HTC HD po přidání "Calibration FIXu" vše běhá jak má. Nemám s tím jediný problém.
Ukazatel rychlosti, TTS a hlášení ... vše OK.
Uživatelský avatar
tomsoft
 
Příspěvky: 228
Registrován: 05 led 2009 00:30
Bydliště: Karviná

Re: Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod Lakva v 26 dub 2011 10:48

Osobně jsem taky v pohodě!!! Jezdím podle iGo / Primo na HTC dříve Polaris a teď HD a jinou navi fakt nechci, plně mi to postačuje!
Akorát vím, že takové problémy u někoho byly a řešily se s různým úspěchem...
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod vu5936 v 07 kvě 2011 11:17

No vy mi dáváte. Včera jsem kvůli tomu downgradoval na WM6.1, které bylo s P11 v pořádku, ale chování je stejné, Zuzana mi stále hlásí události až poté, navíc se opět začaly objevovat z WM6.1 a P11 známá okna o nedostatku paměti.
Nejhorší je, že jsem také vyznavačem všeho v jednom a svého Diamonda 2 mám velmi rád. Nová zařízení s WM6.x se už bohužel nevyrábí a prakticky ani nedají sehnat, takže konec další epochy...
vu5936
 
Příspěvky: 417
Registrován: 18 črc 2010 19:01

Re: Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod mischbauer v 23 kvě 2011 17:20

Mám HTC Diamond 2 a v nastavení telefonu v podsvícení mám zaškrtnuto Vypnout zařízení není li použito 1 min. Ale když zapnu Primo,tak se každou chvíli vypne také. Když v nastavení to vypnutí nezaškrtnu,tak je to při použití Prima v pořádku,nic nevypíná. Jenže pak ani nevypne telefon,když třeba přijde sms a já si toho nevšimnu,tak svítí dokud ho ručně nevypnu. Není nějaký zápis do sys. ,který by to vypínání zrušil?
Samsung i8190 Galaxy S III mini iGo Primo 2.4 9.6.22.297071
mischbauer
 
Příspěvky: 67
Registrován: 19 črc 2008 11:17

Re: Primo 1.2 na zařízeních HTC

Příspěvekod Jasper v 23 kvě 2011 18:26

Tohle mi stačí na HTC HD Mini. ;)
Kód: Vybrat vše
[power]
powermgm_state=0
backlight_status=0
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

PředchozíDalší

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků