Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Noname-Bluetooth

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Noname-Bluetooth

Příspěvekod krtek86 v 18 čer 2011 09:16

Ahoj. Mám GPS značky NO NAME made in China. Ram píše 48,6MB, ale měla ba tam být 64 MB, Win CE 5.0 (ale měla by být 6.0), rozlišení 480x272, navigační software iGO 8.3.2.83157 Rozchodil jsem v ní úspěšně spouštěč Dejvid IV. GPSka by měla údajně ( i podle návodu) podporovat bluetooth, ale problém je v tom, že v základním menu tato možnost vůbec nikde není. Ve spuštěči Dejvid IV tato možnost je, ale po kliknutí, nebo podržení (dle rad v některých vláknech) se nic neděje.
Pokud se mrknu přes totalcomandera do interní paměti přístroje, tak ve složce windouws nemohu najít nic jako bt.exe atd. A na ploše je vše pojm,enováno čínskými znaky, takže se v tom nedá vyznat :-( . Víte někdo jak spustit Bluetoth na mé GPS?
PS: Dá se někde v GPSce nastavit jiný jazyk než čínština?
krtek86
 
Příspěvky: 17
Registrován: 31 kvě 2011 19:58

Re: Noname-Bluetooth

Příspěvekod tomasii v 18 čer 2011 20:44

Měl bys uvést o navigaci trochu víc - třeba odkaz na web, kde si ji kupoval (nebo kde je popsaná). Např. při nákupech na DX uveď její SKU.

Měl jsem v ruce několik čín a u všech šla nastavit angličtina a až na jednu i (hrozná) čeština. Ta šla pak opravit v konfiguračním souboru.

Když čínský výrobce uvádí BT, neznamená to, že navigace BT má. Mnohdy je tím míněno, že umí pracovat s určitým externím BT přijímačem přípojeným přes usb...
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Noname-Bluetooth

Příspěvekod krtek86 v 25 čer 2011 12:56

Tak co se týká BT, tak ho moje GPSka s největší pravděpodobností nepodporuje (sice je to napsané v návodu, ale prodávající tuto možnost neudává). Jelikož se jedná od nepojmenovanou GPS, tak tyto návody slouží určitě pro více druhů...

Co se týká češtiny do windows, tak zde jsou technické parametry, které jsem nějak objevil, ale přímo na obchod (kromě aukra a ebay) jsem se nedostal:

SiRF Atlas 600MHz CPU
GPS modul SiRF ATLAS V. Inside
SDRAM:64MB
Flash Memory
5.0 "Gps navigace (velká barevná HD TFT LCD dotyková obrazovka)
Rozměry: 12,8 cm x 8 cm x 1,2 cm
Integrovaný reproduktor: 8 ohm 1.5W
950mAh lithium polymerové baterie
FM Transmitter (vysílač): 88 - 107 Mhz Stereo zvuk z navigace naladíte na autorádiu

GPS signál až ze 12 satelitů najednou
MicroSDHC paměťový slot, až 32 GB SDHC karta
Gps přístroj přehrává:

Navigační sw. IGO 8.3
Fm Transmitter (FM vysílač pro propojení s autorádiem)
Video
Fotky
E-book
Hry
Mp 3
Naposledy upravil krtek86 dne 25 čer 2011 13:05, celkově upraveno 1
krtek86
 
Příspěvky: 17
Registrován: 31 kvě 2011 19:58

Re: Noname-Bluetooth

Příspěvekod tomasii v 25 čer 2011 13:04

Podle specifikace to vypadá, že zabudovaný BT navigace nemá. Je-li v popisu o BT poznámka, tak je to asi o možnosti připojit externí BT.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Noname-Bluetooth

Příspěvekod krtek86 v 25 čer 2011 13:08

Češtinu v iGO a podobných programech mám, ale dá se někde nastavit čeština i pro win? Pokud zapnu přístroj, tak mám nastavené menu v angličtině, ale pokud se dostanu na plochu windows, tak veškerá nastavení a popisy jsou v čínštině. Dá se to změnit taky na ang. nebo nějaký jiný srozumitelný jazyk než čínské znaky?
krtek86
 
Příspěvky: 17
Registrován: 31 kvě 2011 19:58

Re: Noname-Bluetooth

Příspěvekod tomasii v 25 čer 2011 13:18

Vlastní Win jsou obvykle v angličtině (názvy souborů a složek), jazykové prostředí se dá většinou nastavit v Setting - Language (nesetkal jsem se zatím s navigací, kde by to nebylo) a po potvrzení bys měl mít jazyk nastavený (nemluvím o kvalitě a srozumitelnosti hlášek, to ale jde upravit v souborech).
Prohlédni si všechny menu, někde by to mělo jít nastavit. :idea:
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků