Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

PRIMO zamrzne

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

PRIMO zamrzne

Příspěvekod benben v 15 zář 2010 08:09

ahoj mam mio 720 a mam naní víc druhů map pokud přecházím třeba z iga8 na primo tak těsne před načtením to zamrzne a musim to hardresetnout a pak je to dobrý ,dá se to nějak opravit abych nemusel furt hardresetovat,děkuji
benben
 
Příspěvky: 185
Registrován: 12 bře 2009 15:31

Re: PRIMO zamrzne

Příspěvekod amatér v 15 zář 2010 08:43

Nejlepší je tyto dva sw úplně oddělit a nepoužívat společný content. Je to jen má rada. Vím, že se teď zvedne vlna hlasů, že to funguje i se společným content.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: PRIMO zamrzne

Příspěvekod SvoDa v 15 zář 2010 08:48

je to věc názoru nebo vlastních zkušeností toho či onoho uživatele a provozovatele primo na tomto přístroji, ale hardreset je u C720 asi opravdu mnohdy jediná léčba tohoto neduhu a už jsme to tu mnohokrát psali.
Dohráváš-li do primo nové souboru nebo měníš / edituješ stávající, používáš mapchanger, popř jsi předtím měl spuštěn jiný navi SW, je nutno před spuštěním primo přístroj resetovat.

Už se tu někteří odborníci shodli, že by to mohlo souviset se zápisy do registrů, které jsou u primo "intenzivnější" než třeba u iGO8.

Problémy u Primo přetrvávají, ať se společným content, nebo s content v Primo samostatným.

Společný content Prima s iGO8 jsem např. já již opustil a problémy s Primem na C720 přetrvávají, ikdyž nejsou tak časté jako se společným contentem byly.

U C520 ty problémy "zamrznutí" jsou taky, ale dle mých zkušeností se 520ka chová o mnoho lépe než 720. Jestli je to FirmWarem nebo kapacitou a "obsazeným místem" pevného disku, těžko říct.

Je taky otázka, kolik máš v adresáři content/map map, kolik souboru .kml a .poi zapnutých pro zobrazování na mapě, atd.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: PRIMO zamrzne

Příspěvekod vovi v 15 zář 2010 10:18

Myslím, že to s Content vůbec nesouvisí; podle mého jde "jen" o to, že se v Primo něco změnilo. Já mám v C720 čistou instalaci Primo; na kartě jen další Content, co se na MFD nevešel a OZI Explorera (ale na něm to opravdu nezávisí, stejně se to chová, i když tam není). Při úpravách v SYS.TXT nebo DATA.ZIP (dělám je samozřejmě při vypnutém Primo) a jejich uložení na MFD se Primo při následném startu kousne - pásek se zastaví na cca 90% - a pomůže jen hardreset. Totéž platí pro nahrání nových map apod. Samotné vypínání a zapínání Primo tenhle problém nemá. Skoro mi to připadá, že si Primo při vypnutí dělá nějaký kontrolní součet svých souborů, a když je pak při zapnutí jiný, tak se hryzne. Tomu by odpovídalo i to, že to vyřeší HR, který zřejmě nějaké hodnoty z registru smázne.

A záviset to nebude nejspíš ani na HW - u mé číny se to chová úplně stejně.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: PRIMO zamrzne

Příspěvekod Jerry v 15 zář 2010 10:29

@vovi, bere Ti Primo na MFD třeba mapy z obou content (MFD a SD)?
Jerry
Lenovo TB-X705F (Android 9)
Lenovo Tab S8 (Android 5.01)
Realme 8
Uživatelský avatar
Jerry
 
Příspěvky: 636
Registrován: 27 čer 2008 19:56
Bydliště: Kraj KV

Re: PRIMO zamrzne

Příspěvekod Miroš v 15 zář 2010 10:47

Já mám na MFD iGO8 s rozděleným content, Primo mám komplet v jednom balíku na SDHC. Každý SW má tedy své samostatné content. Navíc to má i praktické důvody - při každé změně (a že jich je) dám kartu do čtečky a udělám jednoduše úpravu, vlastní šochtličku není potřeba připojovat k PC.
Pokud pro Primo bylo content rozděleno (varianta sw na mfd), tak to tuhlo, ale to už se tu probíralo mockrát a je to i moje zkušenost.
Mio C520FT, iGo Primo 9.6.13.263722 f&a - TTSpro Zuzana spouštěč
MS Lumia 640 LTE W10 a Xiaomi Redmi Note 4 Nougat - Sygic GPS Navigation
Uživatelský avatar
Miroš
 
Příspěvky: 783
Registrován: 06 čer 2009 16:11
Bydliště: Podbořany

Re: PRIMO zamrzne

Příspěvekod Jerry v 15 zář 2010 10:57

No právě, proto jsem se vovi ptal, jestli není něco nového.. Jinak mám Primo na MFD i na SD, ale content mám pro obě na SD ve složce iGO8. Také jsem měl content v Primo na SD společný i pro Primo MFD. Nezpozoroval jsem žádný rozdíl, fungovalo to stejně. iGO8 jsem uložil k odpočinku na PC.
Jerry
Lenovo TB-X705F (Android 9)
Lenovo Tab S8 (Android 5.01)
Realme 8
Uživatelský avatar
Jerry
 
Příspěvky: 636
Registrován: 27 čer 2008 19:56
Bydliště: Kraj KV

Re: PRIMO zamrzne

Příspěvekod vovi v 15 zář 2010 11:37

@jerry: jasně, content mám rozdělený ... co se vešlo, je na MFD ve složce Miomap\Miomap\Content; co se nevešlo, je na SD ve složce iGO8\Content. A Primo 1.0 (1.1 jsem zatím nepoužíval) si bez jakýchkoliv dodatečných zápisů v SYSu bere mapy (a i ostatní obsah) z obou složek Content.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: PRIMO zamrzne

Příspěvekod Miroš v 15 zář 2010 12:14

U Primo 1.0 mi fungoval content společně s iGO8 (tehdy oba sw na mfd), u Primo 1.1 to bohužel nejde. Dost jsem se trápil všelijakým zkoušením, i když to tu Amatér psal, že to nejde, takže ve výsledku platí, co jsem psal výše.
Jerry, na MFD mám základ iGO8 pro jistotu, kdyby SD odešla, a abych zaplnil volnou paměť.
Mio C520FT, iGo Primo 9.6.13.263722 f&a - TTSpro Zuzana spouštěč
MS Lumia 640 LTE W10 a Xiaomi Redmi Note 4 Nougat - Sygic GPS Navigation
Uživatelský avatar
Miroš
 
Příspěvky: 783
Registrován: 06 čer 2009 16:11
Bydliště: Podbořany

Re: PRIMO zamrzne

Příspěvekod Jerry v 15 zář 2010 12:51

@vovi, Miroš, díky. Je to potvrzení mých dosavadních pokusů s verzemi Prima.
Jerry
Lenovo TB-X705F (Android 9)
Lenovo Tab S8 (Android 5.01)
Realme 8
Uživatelský avatar
Jerry
 
Příspěvky: 636
Registrován: 27 čer 2008 19:56
Bydliště: Kraj KV

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků