Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

šípky

Zde můžete pokládat otázky týkající se programu iGO. Pokud se Vaše otázka týká nějakého specifického přístroje (značky), tak se může stát, že položená otázka bude moderátorem přesunuta do do oddělení "IGO a RŮZNÁ ZAŘÍZENÍ" Obrázek tzn. o patro níže Obrázek
Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: šípky

Příspěvekod Lakva v 06 úno 2009 22:36

Musíš mrknout do igo8/contents/schemes a tam najdeš schémové ZIPy - a v nich jsou ty INI soubory a fakt to funguje :-)
Možná budeš muset zip přesunout do PC a upravit to tam, v PPC to není úplně triviální záležitost.
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: šípky

Příspěvekod mkb v 06 úno 2009 22:46

Pokut používáš orig. scheme, musíš do data.zip. Může to být problém.

Je-li to jiné scheme, rozbal ho (je zipnutý). V souboru "color.ini" najdi sekci "System color" a tam doplň tyto řádky:

; System colors
;=====================================

guidancestrip = 0,255,183,8 ; to je nějaká žlutá
guidancestrip_ext = 0,0,0,255

Jestli si na to netroufáš, zkus do iGo8\content\scheme , nahrát třeba toto:
Musíš ho samozřejmě zvolit v nastaveni, barevné profily....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: šípky

Příspěvekod jio v 06 úno 2009 23:13

uz som to nasiel..... som ja ale strasny kreten.... vidno ze je piatok :D :D :D dakujem za trpezlivost :D
jio
 

Re: šípky

Příspěvekod mkb v 06 úno 2009 23:15

O.K. To byl začátek. Problémy tím teprve začínají. :lol: :lol: :lol:
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: šípky

Příspěvekod jio v 06 úno 2009 23:17

v starsich IGO som sa celkom orientoval.... aj unlock som si upravil ..... ale tento novy je pre mna teda velka zahada :D
jio
 

Re: šípky

Příspěvekod mkb v 06 úno 2009 23:21

Není to tak strašné. Ja říká Svoda číst, číst, číst. (tak mě napadá, kdysi někdo řekl "učit se, učit se, učit se). To sem ale nebudeme tahat.
Dobrou noc.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: šípky

Příspěvekod a.mroz v 07 úno 2009 15:09

Mam dotaz napadlo me ze hlavni origos sipka je v nejakym 3d parametru to jest pusobi plasticky. Ptam se ciste teoreticky kdyz by misto sipky byl doszenej 3d model auticka tak by spolu s naklonenim mapy melo bejt nakloneny auticko tak jak to funguje prave u te sipky. Patram po tom co vlastne kde v ktere slozce dela tu sipku plastickou?
--=MIO C520=-- My Flash Disk iGO8 8.3.2.64873, Na SDHC 8GB
iGO8 8.3.4.102680, GJ_6..a vejs, mapy TA a Navteq.
HTC Desire S android 2.35 iGO NavGear 9.6.7.235654
Uživatelský avatar
a.mroz
 
Příspěvky: 440
Registrován: 31 pro 2008 16:57

Re: šípky

Příspěvekod amatér v 07 úno 2009 20:47

Zapátrej v data.zip složka gfx soubory arrow.mdl, arrow.tex...., pokud budeš úspěšný dej mi vědět, také mě to zajímá, ale v té spleti znaků se nevyznám.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: šípky

Příspěvekod Lakva v 07 úno 2009 22:04

Bohužel, tahle od verze 8.3 nová šipka GuidanceStrip plastická není. Je to jakoby "páska na silnici" - O malinko na silnicí, trochu širší, má stín... Ale stejně je placatá jak ta silnice. A NENÍ pro ni žádný prostorový model, protože modely jsou pevné tvary, zatímco tahle šipka se kreslí "na míru" každému manévru nebo dvojici manévrů.
Je nejspíš možno změnit její šířku (v poměru k silnici) a její výšku nad silnicí... možná snad i přesah před a za křižovatku... - Asi by na to mohly být parametry v SYS.TXT, zatím jsem je ale nikde neviděl (ani nehledal) - ale to je asitak všechno. Autíčkem ani ničím jiným se to nahradit nedá, protože tohle nepochybně kreslí přímo vizualizační algoritmus v iGO.

Ve verzích 8.0 tyhle stripy nebyly a byly takové ty prostorové šipky - NextArrow. Dají se aktivovat i v 8.3 (cituji od Gurjona:)
If you want to turn animated arrows.

try write in to sys.txt:

[3d]
show_guidance_strip=1
show_guidance_arrows=1

guidancearrow_first_size=1.5
guidancearrow_first_alpha=24
guidancearrow_second_size=0.8
guidancearrow_second_alpha=12

Tyhle šipky JSOU prostorové modely, jak byly nad křižovatkou je vidět na těchto screenech:
Obrázek Obrázek
(Jde o srovnání sreenů z iGO 8.0 a 8.3 z tohoto http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=1094 Tomulova článku.)

Každopádně je to soubor turn_arrow.mdl a ten by nahradit jiným MDLkem šel, ale asi jedině tak, že by se tím souborem (přejmenovaným) nahradil v datazipu. Sám bych do toho ale nešel, Stripy mi přijdou o dost přehlednější než 3D šipky.

Co ale jde je nahrazení klasické šipky - autíčka jiným modelem. Zrovna nedávno jsem si s tím trošku hrál, výsledky zde http://www.mio-treo.info/viewtopic.php?f=102&t=2303&p=16515#p16515.
... no, že jste to vy, tak sem většinu překopnu :-)
1) šipka je standartně v souboru car.mdl ve zmíněném adresáři GFX v DATA.ZIPu, a dále s tím souvisí ještě soubor car.tex tamtéž.
2) vlastně jsou šipky 3 - car. mdl je standartní denní šipka, car_night.mdl je noční barevnost a car_ghost.mdl je "duch" - šipka zobrazená když zrovna není signál GPS (ve dne v noci).
3) MDL je sice standartní přípona pro 3D modely, na několika fórech jsem našel zmínky o programech pro úpravu těchhle dat, ale tím bohužel info skončilo a jestli se někomu podařilo soubor otevřít a změnit nebo vytvořit zcela vlastní jsem nenašel (ale nehledal jsem to příliš usilovně).
4) v SYS.TXT lze model auta změnit, tohle je z webu TOMASII:
[3d] ; nastavení navigace ve 3d zobrazení
car_day=car.mdl ; model autíčka pro den (musí být soubor MDL, ne BMP)
car_night=car_night.mdl ; model autíčka pro noc (dtto)
ghost_day=car_ghost.mdl ; stín auta den
ghost_night=car_ghost.mdl ; stín auta noc

A rovnou uvádím na pravou míru: proměnné GHOST nenastavují žádný stín, ale MDL šipky pokud není k dispozici poloha GPS - ještě nebyla spočítána, nebo se signál ztratil třeba v tunelu.

Dále jsem v GFX našel další MDLy - některé jsou míněny jako symbol auta, některé na něco jiného. Konkrétně jde o tyto soubory:

car.mdl - standartní šipka jakou známe z iGo 8.3
car_night.mdl - taktéž, v nočním provedení s noční barvou (za barvu bude asi zodpovědný soubor .TEX, ale tím jsem se nezabýval)
car_ghost.mdl - šedá varianta - není pozice GPS
car_grey.mdl - taky šedá, jen měla myslím jiný okraj (mám paměť jako rybička, prostě jsem to za tu chvilku zapomněl a už se mi to nechce zkoušet znovu... )
car_blaupunkt.mdl - docela pěkná šipka doplněná opsaným kroužkem, žlutomodrá, jak název napovídá, zřejmě navržená pro nebo vytažená z navigací Blaupunkt.
becker_car_gps.mdl - velmi podobná šipce blaupunkt, jen prstenec je prostorový. To by bylo pěkný, ale kazí to barva - šedá se šedozeleným prstencem.
becker_car_ghost.mdl - jako předchozí, jen kompletně šedá - klasický "duch"
car_spaceship.mdl - tohle je docela zajímavost: šipka má evokovat jakési UFO, nebo možná trošičku jako malou Ikarii XB-1. Mě to nejvíc ze všeho připomíná experimentální letoun Aurora - takový ten podivný rejnok známý též pod fiktivním označením F-19, navazující na SR-71. Docela zajímavé, ale nijak zvlášť pěkné.
arrow.mdl - asi nějaká šipka, ale ani jsem to netestoval
arrow_oneway.mdl - to by měla být šipka pro jednosměrku. Bohužel se mi nic neobjevilo. Prostě tam s trímhle nastavením šipka nebyla vůbec, aspoň u mě, ale možná za jiných okolností...
turn_arrow.mdl - odbočovací šipka, taková ta složená z kvádrů, známá z iGo verzí 8.0.x, kde byla použitá pro směrování na křižovatkách. Použít se dá, ale je asi stejně ošklivá, jako spaceship.
turn_arrow_night.mdl - totéž v nočním provedení, takže asi jiná barevnost. Nezkoušel jsem.
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: šípky

Příspěvekod amatér v 07 úno 2009 22:16

becker_car_gps.mdl - velmi podobná šipce blaupunkt, jen prstenec je prostorový. To by bylo pěkný, ale kazí to barva - šedá se šedozeleným prstencem.


A přesně o tohle jde mně, jak přimět tu šedou aby byla barevná :lol:
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

PředchozíDalší

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků