Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navigační program a mapy zdarma ... ?!

Navigační program a mapy zdarma ... ?!

Příspěvekod addam v 21 led 2010 11:00

Tak tohle je zajímavé: http://navigovat.mobilmania.cz/Bleskovky/AR.asp?ARI=114450

Vypadá to že v oboru navigací se opravdu začnou odehrávat významné změny, nejdříve GOOGLE oznámil navigační program a mapy zdarma a teď v tomto trendu pokračuje NOKIA.
Jsem zvědavý jak to půjde dál - za chvíli nám ještě výrobci navigačních programů budou platit za to že jejich produkty používáme :lol:

Podle mého názoru navigační svět spěje k tomu, že výrobci nebudou chtít peníze za mapy, ale budou vydělávat na reklamě firem které se budou chtít v navigačních přístrojích prezentovat. S tím samozřejmě souvisí i to, že navigační programy budou při jízdě komunikovat s internetem ... a až pojedu kolem restaurace, tak mi na displeji navigace vyskočí nabídka dne ;-)
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Navigační program a mapy zdarma ... ?!

Příspěvekod vovi v 21 led 2010 11:10

Tak to se obávám, že málokdy dojedu někam dál... :lol: :lol: :lol:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Navigační program a mapy zdarma ... ?!

Příspěvekod JaPan v 21 led 2010 11:15

Podle výzkumu společnosti Canalys využívalo na konci roku 2009 GPS navigaci v mobilu přibližně 27 milionů lidí. S dnešním oznámením společnost Nokia potenciálně dochází k rozšíření této základny na zhruba 50 milionů.

Pánové od Nokie by ještě mohli přidat jeden malý konektor pro externí display, abychom mohli použít navigaci i my co bez brejlí nepoznáme na které straně špendlíku je špička, a mají o dalších 20 miliónů zákazníků postaráno.
Byla: NDrive G50+iGO 8.3 na SD, Stále je:C520+iGO 8.3 na SD, Bude: Primo na 7" tabletu
JaPan
 
Příspěvky: 146
Registrován: 17 říj 2009 09:57

Re: Navigační program a mapy zdarma ... ?!

Příspěvekod alky v 21 led 2010 11:51

Mne to funguje na nokii 5800 už od minulého roku, ale je to len na hranie. Na plnohodnotne používanie v aute to nieje to pravé.
Určite to ľudia začnú využívať, keď je to zadarmo, avšak časom prejdu na klasickú navigáciu, aspoň 4,3".
iGO NEXTGEN by Pongo, 9.18.27.687519, iUNI
Uživatelský avatar
alky
 
Příspěvky: 145
Registrován: 13 srp 2008 10:45

Re: Navigační program a mapy zdarma ... ?!

Příspěvekod addam v 22 led 2010 10:41

Nechci říkat že jsem to říkal, ale .... já jsem to fakt říkal :lol:

...včerejší rozhodnutí finské firmy může výrazně stlačit ceny všech navigací - včetně těch, které automobilky montují do vyšších tříd vozů.

"V budoucnosti bude přidaná hodnota navigací úplně jinde. Budou lidem říkat, kde nakoupí v určitém okamžiku nejlevněji nebo kde je zrovna nejlacinější benzin. Pokud výrobci aut své navigace výrazně nezlevní, budou jen velmi těžko obhajovat, proč lidé platí (více než deset tisíc korun, pozn. red.) jen za navedení z bodu A do bodu B," dodal Koslowski.


Celý článek zde: http://mobil.idnes.cz/navigaci-zdarma-zpusobila-nokia-prulom-ceny-gps-zarizeni-poleti-dolu-128-/mob_nokia.asp?c=A100121_223400_mob_nokia_hro
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Navigační program a mapy zdarma ... ?!

Příspěvekod deusexx v 22 led 2010 12:24

Tak toto mě dostalo :o
Tři profily výpočtu trasy a možnost sdílení své polohy na Facebooku
Tak to už se fakt před nikým nikde neschováme.A kdo nemá Facebook není in :lol: ....A teď si vás najdu všechny :D
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Navigační program a mapy zdarma ... ?!

Příspěvekod vovi v 22 led 2010 12:27

Mě ne, heč! NOKIA mi domů nesmí!
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Navigační program a mapy zdarma ... ?!

Příspěvekod deusexx v 22 led 2010 12:29

Vojto,co ti udělali kluci z Finska?Já je používal do jisté doby a nevadili mě.Nejlepší byla asi 6310i.Na tehdejší dobu.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Navigační program a mapy zdarma ... ?!

Příspěvekod Ivo K v 22 led 2010 12:37

Nokii 6310i jsem měl (ještě mám, ale nepoužívám) taky. Hlavně co je na ní perfektní, je výdrž baterie. Cca 14 dnů. O tom si můžu už jen zdát.
Nyní jsem už s Nokiema skončil. Symbián je sice dobrej OS, ale za vše se musí platit stále dokola. :twisted:
Tak jsem přešel na Wokna.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Navigační program a mapy zdarma ... ?!

Příspěvekod vovi v 22 led 2010 12:39

Proti NOKII nemám žádnej racionální argument. Prostě je ňák nemám rád, Fin - neFin. To máš jako se sparťanama a slávistama :lol: :lol:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Další

Zpět na Odkazy a zajímavosti na internetu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků