Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

iGoLauncher

iGoLauncher

Příspěvekod Lakva v 30 říj 2009 21:27

Vyrobil jsem jednu hračičku... vím že tady většina jede na PND, ale těm, které naviguje PDA nebo telefon, by se to mohlo hodit...

Wo co go: Mnozí z nás asi zaregistrovali a někteří i používají MapChangery - měniče map pro různé skiny. Meniče umožňují přímo v prostředí iGo vybrat jinou mapovou sadu (primárně od jiného poskytovatele, ale může to být třeba jiná sada oblastí od téhož), kterou následně použijí. Program sám samozřejmě změnu map neumožňuje, takže měniče pak musí iGo ukončit, změnit mapovou sadu (typicky přejmenováním adresářů) a znovu spustit iGo.
Je to postup zdlouhavý a nikdy mi to nepřišlo natolik důležité, abych trávil čas rozdýcháváním tohoto "doplňku". Když už jsem chtěl otestovat mapy jiného dodavatele, tak jsem si je prostě ručně přehodil v Krabičce.

Zajímavější využití vymyslel kolega TomSoft (tímto děkuji za inspiraci a konzultaci při vývoji), který má jednu sadu map omezenou (jen ČR) a druhou plnou (ČR + přilehlé oblasti galaxie). Proč? Protože každá mapa se při spouštění nahrává do paměti, což trvá, navíc někteří mají paměť omezenou a i těch 6 států najednou může být pro někoho problém.
Ale i tohle má svá omezení - pokud jsem přijel z dovolené (používal jsem plnou sadu map) a teď chci jen udělat krátký výlet okolo plotu, tak musím spustit iGo v plné palbě, přepnout sadu mapchangerem a znovu počkat až se mi iGo spustí s omezenou sadou - takže ve výsledku musím čekat dýl, než kdybych to nechal na plné sadě.

Aby byla atrakce dokonalá, musel bych mít možnost zvolit sadu map (a případně dalších dat) ještě před spuštěním iGo.
No a právě k tomuto účelu slouží iGoLauncher - má nastavit sadu potřebných dat, aby bylo spuštění navigace rychlejší.

Jak (a proč) to funguje: Napřed je třeba ujasnit si PROČ. Co vlastně spouštění iGo zdržuje?
1) Mapy a k nim přidružená data jako třeba POI.
2) Rozsáhlé efektíky, především 3D budovy v 3DL a 3DC souborech (adresář building).
3) Uživatelské POI ve formátu KML.
Pak jsou ještě další věci jako třeba radary ve SPUD a TXT, ale to jsem zatím neřešil.

Takže JAK?
iGoLauncher je MortScript, který se spustí namísto samotného iGo. Provádí následující:
1) Se zeptá, zda "potřebujete plné mapy".
Pokud jedete na dovolenou přes půl evropy, odpovíte ANO.
Pokud jedete jenom pro maželku do práce a pro děcko do školky, ale potřebujete tam být už před 10 minutama, odpovíte NE.
Taky zde můžete odpovědět STORNO a tím spouštění iGo zrušit (to je dobré pro ty z nás, kteří tapnou na ikonku a teprve pak si uvědomí, že mají v paměti ještě MediaPlayer, kontakty, kalendář a word, které potřebují napřed povyhazovat aby se iGo vůbec spustilo).
2) Pokud jste odpověděli NE, tak se Launcher ještě ptá, zda "budete potřebovat POI z KML". Pokud jedete na rodinný výlet po republice, nepotřebujete plné mapy, ale aktuální databáze hradů, zámků a restaurací se hodí. Pokud chcete jen pro manželku, tak se hodí čas, ušetřený nenatažením těchto zbytečných dat.
Pokud jste v prvním kroku zvolili plné mapy, tak se automaticky předpokládá, že budete chtít i POI z KML. Pokud jste stornovali, nemá cenu se ptát na cokoliv dalšího...

Launcher pak podle vašich odpovědí připraví:
1) Potřebnou sadu map a mapových POI (ty jsou organizovány po státech, takže mi přišlo logické vázat jejich natažení na sadu map) v adresářích Content\Map a Content\Poi.
2) Připraví úplnou nebo omezenou (případně úplně prázdnou) sadu POI z KML v adresáři Content\UserData\POI a dále přenese do adresáře Save příslušnou sadu souborů Bjunc.prl, ROPOI.PRL, poi_visiblities.txt a IMGR.PRL, které uchovávají viditelnost ikonek POI.
3) Připraví jednu ze 3 sad budov v adresáři Content\Building. Pokud chcete plnou sadu map, pak se předpokládá, že jedete daleko a budete chtít i plnou sadu 3D budov pro všechny státy. Pokud chcete jen lokální mapy a k nim POI z KML, pak asi jedete na delší cestu a budovy chcete taky, ale jen ve své zemi a sousední by zdržovaly. A pokud nechcete ani POI z KML, tak nejspíš fakt spěcháte a budouvy vás nebudou zajímat vůbec.
4) se ještě zkontroluje, jestli jsou všechny předpokládané adresáře k nalezení (pokud ne, tak mohlo něco selhat a launcher na to upozorní). No a pokud jo, spustí se iGo...


Další info a odkaz na mém domovském fóru: http://www.mio-treo.info/viewtopic.php?p=31566#p31566
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: iGoLauncher

Příspěvekod tomasii v 31 říj 2009 23:21

Je to dobrý nástroj. Pro PNA jsme před časem připravili pomocí Mortscriptu něco podobného - Changer, kterým na začátku můžeš zvolit to, co si v něm do skriptů nahraješ; verzi iGO8, mapy, fonty, denní, nebo noční oblohu, radary, atd., atd. Podobně se dá připravit changer Becker, který má navíc i zvolené grafické pozadí. navíc v některých skinech je pro zjednodušení rovnou mapchanger... Inspirací může být i Ivův Desktop...

Je fajn, že jsi něco podobného připravil i pro PDA, my jsme připravovali tyto úpravy jen pro naše mašinky - PNA. Je to inspirace pro další rozšíření a zdokonalení. Rozhodně má funkce, které se řadě lidí hodí.:D
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: iGoLauncher

Příspěvekod jirkous3 v 01 lis 2009 13:26

To vypadá moc dobře. Už jsem to stáhl a otestuji to. Myslím, že to pro mne bude to pravé, rychlost mi sice nevadí, ale nědávno jsem za jízdy zápasil s pomalým překreslováním obrazovky zy jízdy. Asi byla moc obsazená paměť, neměl jsem ukončený T.Comander. Je pravda, že tam mám nacpanou snad celou Evropu, 3D, skin, POI a kdovíco ještě. Ta zjednodušená verze by mohla být řešením.
Díky
MIO P560 (240x320), IGO 8.3.2.83157, GURJON 6.11p_da
jirkous3
 
Příspěvky: 83
Registrován: 19 lis 2008 11:38
Bydliště: Jižní Morava


Zpět na Odkazy a zajímavosti na internetu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků