Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Rychlý fix GPS - efemeridy

Re: Rychlý fix GPS - efemeridy

Příspěvekod vovi v 14 kvě 2009 14:44

XP už dospěly a jsou docela stabilní, to je jisté. Nejvyšší čas, aby je PIDIMĚK přestal podporovat :lol:

Ale ty ME jsem měl na starším notebooku a byla to (v porovnání s 98SE úplná katastrofa).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Rychlý fix GPS - efemeridy

Příspěvekod warhead v 15 kvě 2009 14:53

Ja taky neznam nikdoho komu by vydrzely,protoze prakticky to byla zbastlena hybrida w2k a w98, protoze v te dobe w2k jako NT system nebyly moc gamer friendly :D
Obrázek

HTC Kaiser juchu :D
Uživatelský avatar
warhead
 
Příspěvky: 304
Registrován: 07 črc 2008 07:57
Bydliště: West Czech

Re: Rychlý fix GPS - efemeridy

Příspěvekod belabela v 16 kvě 2009 12:19

Včera som si stiahol ten subor efemeridy a prave som to testol na 710, po reštarte nabehli satelity cca do 5 sekund bez toho suboru viac ako minuta ale pri 520 to trvalo cca 40 sekund so suborom efemeridy. Chcel by som vedieť čo sa stane ked si zabudnem aktualizovať ten subor, či sa ten čas nábehu spojenia predlži na dlhší čas ako keby som tam ten subor vôbec nemal ?
Mio 520
iGO 8 v.8.3.1.53558 iGO 8 MFD, Content in card
Skin Micsan Trans 07 +themechanger
belabela
 
Příspěvky: 83
Registrován: 03 zář 2008 19:29

Re: Rychlý fix GPS - efemeridy

Příspěvekod SvoDa v 16 kvě 2009 13:34

To by mne taky zajímalo. tak nevím, jak zjistit, kdy se soubor s efemeridy aktualizoval a kdy tedy stojí za to jej stahovat.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Rychlý fix GPS - efemeridy

Příspěvekod tomasii v 16 kvě 2009 13:53

Zkusil jsem to teď v C520. Nakopíroval jsem to do rootu karty, do složky, kde mám iGO8 a navíc i do složky iGO8, kde mám společný content. Bohužel jsem nezjistil nějaký rozdíl v detekci. Trvalo to jako obvykle kolem 40 vteřin. :( :( :(
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Rychlý fix GPS - efemeridy

Příspěvekod SvoDa v 16 kvě 2009 18:01

Já jsem taky nezaznamenal změnu rychlosti chytání signálu s či bez toho .ee souboru a už jsem je stahoval 2x taky jsem je dával nejen tam, jak psal vovi, ale i tam jak ty.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Rychlý fix GPS - efemeridy

Příspěvekod vovi v 16 kvě 2009 20:20

Změna je patrná - vypršela mi teď platnost souboru EE a fix trval přes dvě minuty (poslední fix byl na stejném místě ráno a trval 10 vteřin). Ráno nahraju nové a otestuju to zase ve stejné poloze MIA.

A aktualizace jsou průběžné (minimálně jednou za den se mění velikost souboru). Data v souboru mají platnost 168 hodin (1 týden) od zveřejnění; je tedy potřeba aktualizovat nejméně jednou za týden. Častější aktualizace ničemu nevadí, naopak - můžete získat zpřesněná data.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Rychlý fix GPS - efemeridy

Příspěvekod SvoDa v 17 kvě 2009 07:58

Od 19.4., cos to vyvěsil jsem to stáhl jen 2x, což je asi málo a proto jsem asi žádnou změnu nezaznamenal.
Asi to tedy znamená, že když souboru vyprší "expiračka", iGO jej ignoruje a proto se mi to chová stále stejně.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Rychlý fix GPS - efemeridy

Příspěvekod vovi v 17 kvě 2009 08:15

Čertví, jak se to chová po vypršení "expiračky" ... spíš to už jen nenajde příslušné parametry pro správné datum a jede to tedy bez nich. Pro správnou funkci prostě nesmí být ten EE soubor starší než týden.
AGPS (Asistovaný GPS) si takové efemeridy stahuje vždy (pokud mu to nezakážete) a má je vždy čerstvé. Čipy SIRF Star III (co jsou v našich strojích) v sobě tuto možnost mají; Cx10 a Cx20 se ale samy o sobě nedokážou připojit k internetu a data stáhnout. Tento postup je tedy jakási náhražka a soubory stahujeme ručně. A uvedený odkaz je zřejmě místo, kde MITAC trvale udržuje "čerstvá" data pro stroje MIO, které AGPS ovládají (resp. dokážou stahovat data z internetu).
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Rychlý fix GPS - efemeridy

Příspěvekod SvoDa v 17 kvě 2009 08:31

Díky Vojto, je škoda, že se nedá zjistit aktuálnost vyvěšeného souboru a že si jej nejdřív musím stáhnout, abych to poznal, když novým přepisuji starý. Nelze to poznat dle data, ale dle velikosti souboru, která se liší, ale nepoznáš ze kdy ten soubor je. Existuje nějaké MIO stránka, že které je ten odkaz? Třeba to tam píšou.
Budu to zkoušet a uvidím
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Odkazy a zajímavosti na internetu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron