Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod Losky v 23 čer 2009 16:59

takhle jsem to vložil do ITN convertéru a pak dole zatrh soubory *.kml a EXPORT
Obrázek
Losky
 

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod Losky v 24 čer 2009 08:43

tak jsem změnil verzi na 8.3.2.80621 a opět ten stejný problém. Ani *.dat či *.kml nejdou v igo vyvolat. Nemohl byste mi někdo poslat sem odkaz na nějakou rychlou trasu Vámi vytvořenou a ověřenou, že je funkční? Já bych to jen ozkoušel. Třeba někde dělám chybu při tvorbě mapy. Díky
Losky
 

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod Losky v 24 čer 2009 15:39

To tady není nikdo, kdo by pomohl? Je mi divný v tom ITN converteru, že má používat soubory *.kml a když ho dám otevřít, napíše to : The file cannot be read!
Soubor s příponou dat to otevře. Takže už nic nechápu, v čem je zakopanej pes
Losky
 

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod SvoDa v 24 čer 2009 16:06

Rád bych ti pomohl, ale plánuji trasy zásadně v iGO8 a proto convertory nepoužívám.
Ikdyž si něco naplánuješ v PC a přetavíš to do iGO8, musíš to stejně zkontrolovat, jestli je trasa OK.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod Losky v 24 čer 2009 16:13

to SvoDa: Já vím, že to také jde, ale zkrátka mě mrzí, že to nejde takhle. Bylo to lehký a šlo to krásně, ale prostě co se s tím děje nechápu. Nemůže být problém v nějakém souboru? Myslím ten sys atd? Nevím, zda se někde v nich nepovoluje třeba toto vkládání tras. Jinak jsem zkusil nahrát trasu, uložila se mi s příponou *.trk a našel ji na kartě, nahradil jsem ji svou mapou *.trk a našlo ji to. Jen bohužel nejde nijak v navigaci použít. Je tam jen možnost rychlého průletu rychlostí asi 60000 km/h. Takže znova jsem v pytli. Mám uložené souřadnice bodů, které jsem naplánoval v tom ITN, tak je tam budu holt asi muset zadat ručně:( Ale díky za odpověď, už jsem myslel, že tady komunikuji jen sám se sebou:)
Losky
 

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod SvoDa v 24 čer 2009 16:37

No, tady to chodí tak, že když někdo neví, tak raději mlčí ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod Losky v 24 čer 2009 17:34

Taky řešení:) PS: když vytvořím cestu s cca 12 body, dá se to pak nějak uložit?
Losky
 

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod mickielli15 v 18 dub 2010 23:15

já nevím, jestli to nebude úplně OT, ale mě se nejvíc osvědčilo si v Google Earth vytvořit jednotlivé průjezdní body, ty pak uložit jako KML soubor a v iGO pak sestavit trasu z těchto POI. Igo má naštěstí možnost nechat vypočítat nejkratší trasu, která povede přes všechny tyto body, což je good. V podstatě delší a složitější trasy jinak než v Google Earth nedělám. Je to pohodlné.
Jako doplněk dělám na zkoušku trasu v Google maps, kde již vypočítanou trasu můžu nááádherně měnit jen přetáhnutím jakékoliv části zvýrazněné trasy. Prostě chytnu zvýrazněnou linku trasy třeba v Berouně a přetáhnu ji třeba do Paříže :mrgreen: - a ona se krásně v reálném čase přepočítává a vidím i údaje o vzdálenosti, opět "on-line". Tahám tak dlouho (a "libovolněkrát", korekce tahem je možná na libovolném počtu míst), až se mi můj výtvor líbí. Potom si trasu prohlédnu a v Google Earth napíchám potřebný počet bodů, které (jak jsem již psal) převedu do KML do iGO a tam je zadám do trasy A-B jako průjezdní body.
Zní to složitě (a do jisté míry to i složité je), ale je to nejlepší způsob, jak si udělat trasu přesně podle svého, s pomocí výpočtu Google.
1)Prvotní výpočet trasy podle algoritmu Google maps (plus možnost "tahání trasou")
2) úprava trasy dle svého v Google Earth napícháním vhodného počtu "kolíků"
3) uložení KML do iGO
4) Zadání startu a cíle a zadání všech v Google napíchaných průjezdních bodů z vloženého KML.


Nevím, jak říkám, zní to strašidelně, ale už bych jinak neplánoval složitější cestu. Ono totiž ne vždy je potřeba píchat těch bodů moc...
P.S. V tomto je zase trochu lepší práce s Tomtomem, protože v programu TYRE (super soft) si uložím libovolný KML soubor do formátu Tomtomu .itn a ten pak Tomtom vidí jako hotový itinerář... Takže potom to vypadá Google maps -Google Earth - KML - ITN - Tomtom a jedu.... Ale, radši to budu zadávat do iGO, jak jinak ne, chlapi? ;)
PPC MIO P350, 320x240, iGO 8.3.2.71348, Gurjon 6.9.1p L&T, Dimka by Tomsoft 1.1.11.8 s dark patch a "červenozelenéšipky-patch"
nově - Mio P560 - krááásně chytá signál, jak rychle, tak i houževnatě :-)
mickielli15
 
Příspěvky: 94
Registrován: 06 úno 2009 11:07
Bydliště: České Budějovice, Brno

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod vovi v 19 dub 2010 06:38

Podobně funguje i prográmek Route Converter (už je tu popisovaný); bohužel postup s Google má jednu drobnou vadu - pokrytí Evropy není kompletní. Víceméně chybí data z Bosny a Hercegoviny (schválně se mrkněte na jejich několikakilometrové pobřeží - rovná čára místo zátoky, chybí města i silnice E65), takže není možné tímto způsobem naplánovat třeba smysluplnou trasu do Dubrovníku. Přitom před zhruba dvěma lety to ještě šlo; zřejmě se Google nehádá jen s Čínou, ale i s jinými zeměmi.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod mickielli15 v 19 dub 2010 17:33

dá se to ( i když hrubě) obejít a jít rovnou do Google earth. Když se podívám na přesnost zanesení silnic, tak se většinou trefíš i když tam není silnice vyznačena na silnici zazoomovanou na satelitním snímku... prostě to píchneš na silnici, kterou vidíš přímo v Google Earth zazoomovanou. Ono to většinou plus mínus pár metrů na tu cestu pasuje... jako průjezdní bod do KML to stačí a v iGO už si to píchneš o těch pár metrů vedle, tedy přesně :-)
PPC MIO P350, 320x240, iGO 8.3.2.71348, Gurjon 6.9.1p L&T, Dimka by Tomsoft 1.1.11.8 s dark patch a "červenozelenéšipky-patch"
nově - Mio P560 - krááásně chytá signál, jak rychle, tak i houževnatě :-)
mickielli15
 
Příspěvky: 94
Registrován: 06 úno 2009 11:07
Bydliště: České Budějovice, Brno

Předchozí

Zpět na Odkazy a zajímavosti na internetu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron