Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

konverze trasy z netu do formátu pro iGO

konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod SvoDa v 12 črc 2008 19:48

Na http://artwork-igo8.blogspot.com/search/label/soft je ke stažení program ITN Converter 1.63, který umí z internetových plánovačů tras (mapy.cz, skodaroute, ViaMichelin, atp.) uložený soubor trasy v jakémkoliv formátu (.axe, .axg, .est, .ptm, .gdb, .mps, .itn, .ov2, .rte, .dat, .bcr, .gpx, .gpx, .rte, .rte, .upt, .xvm, .rdn, .rte, .rt2, .kml) konverovat mezi sebou do jiného z těchto uvedených formátů, který pak uložíte do příslušné složky tras v iGO.
V programu jde navíc stažený soubor (ještě před uložením do iGO) v PC graficky zobrazovat a trasu na mapovém podkladu ještě dále v PC editovat, přidávat body, otočit trasu,...
V igo8 se naplánované uložené trasy ukládají do složky save/routes/trasa.dat, čili potřebujeme konvertovat tímto konvektorem stažené soubory trasy (v jakémkoliv formátu) do formátu .dat a uložit do save/routes/, ale lze je prý uložit i ve formátu .kml a uložit do nově zřízené složky content/userdata/route - ještě jsem nezkoušel, odkud se pak v tomto případě trasa vyvolává, ale ve složce SAVE/ROUTES ve formátu .dat to funguje spolehlivě.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod vovi v 31 črc 2008 08:23

Prográmek je to dobrej, ale má jednu dost zásadní mouchu - oba typy mapových podkladů, které je možné použít (Google Maps a MS Live Earth, nebo jaksetohonemjmenuje), nemají propojení mezi některými státy. Konkrétně jsem narazil (u Google Maps) na nemožnost propojit body v Maďarsku, Slovinsku a Chorvatsku. Trasa se vždycky zarazí na hranicích a vypíše se hláška o nemožnosti "get directions" do přidaného waypointu. Pro plánování dlouhých cest po východní Evropě to teda bohužel nepomůže.
A dokonce to nedokáže ani korektně editovat trasu už uloženou v iGo8 - ta se rozdělí na několik nepropojitelných částí.

A ještě postřeh na závěr - zkuste si porovnat ty mapy Google a MS - pak se máme divit, že s Windows jsou problémy. Docela by mě zajímalo, odkud vzal Pidiměk třeba chorvatskou silniční síť: v místech, kde to znám, mají zakresleny neexistující silnice ve strmých skalních stěnách a naopak silnice "okresního" formátu chybí, nebo vedou jinudy.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod Goma_2 v 05 pro 2008 09:06

Tak jsem to zkoušel, ale nějak se mi nedaří.
Po konverzi a nakopírování souboru trasa.dat do složky save/routes/ ji iGO vůbec nevidí.
Oproti tomu po exportu trasy do souboru trasa.kml a jeho nakopírování do složky content/userdata/route ji sice iGO vidí, ale je to spousta průjezdných bodů.
Nevíte někdo co s tím?

Díky za radu
Goma_2
 
Příspěvky: 2
Registrován: 05 pro 2008 08:47

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod Goma_2 v 05 pro 2008 11:41

A ještě jsem zjistil jednu věc:
Když si uložím trasu v iGO a pak se ji pokusím otevřít v ITN Converter 1.63 tak mi vyhlásí "The file does not conatin any itinerary".
Vypadá to , že není *.dat jako *. dat.

Nemáte s tím zkušenosti?

HTC Touch P3450
iGO 8.3.1.54384 z 3.9.2008
Goma_2
 
Příspěvky: 2
Registrován: 05 pro 2008 08:47

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod vliberci v 19 dub 2009 16:50

Jak již píše Goma_2, mám potíž: stáhnu si trasu z např. www.mapy.cz, převedu ji do formátu .dat a nakopíruji ji do adresáře IGO/Save/routes s vlastním názvem xxxx.dat, navigace ji vůbec nevidí. Ergo ani nemůže použít. Samozřejmě v exploreru tento soubor vidět je. Někde je chybka. Pomůže kdosi s odstraněním?? Dík vliberci

HTC Artemis, iGO 8.3.1.xxx
vliberci
 

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod vovi v 19 dub 2009 19:27

Zakopaná sobáka je právě v tom zdroji ... soubor z mapy.cz není s iGo8 kompatibilní. Jakžtakž kompatibilní je soubor uložený pomocí výše zmiňovaného ITN Converter; ovšem s popisovanými mouchami.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod Prcek v 19 dub 2009 20:06

Já to zkoušel s Google maps uložit jako kml do složky content/userdata/route a trase mi naběhla úplně v pohodě. bez jakých koliv problémů. Byla to cesta z frýdku místku do itálie - martinsicuro
Mio C720, R02+3+9913+1018, 8Gb SDHC Class6, TMC, SE Xperia PRO,
MioMap v.3.3, Skin J+T v4.3; IGO8 v.8.3.4.117940,; Ozi Explorer; Můj upravený spouštěč + další vychytávky - vše v MFD
Sony Ericsson Xperia Pro, android 2.3.4 iGO Primo 9.6.7.235654
Prcek
 
Příspěvky: 321
Registrován: 16 čer 2008 19:11
Bydliště: Ostrava

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod vliberci v 20 dub 2009 05:53

To Vovi: samozřejmě jsem .gpx soubor převedl pomocí ITN Converteru do .dat souboru. Výsledek jsem již popsal při mém prvém vstupu sem = neviditelný.
To Prcek: .kml soubory jsou sice viditelný, ale - už to tady bylo popsáno také - je to trasa z bodu A do bodu B, ovšem s neúměrným počtěm průjezdných bodů. Teoreticky samozřejmě lze na PC 95% průjezdných bodů vymazat. Je to ale poněku sebeukájení. Nebo snad jsem opět udělal někde chybu? Cesta z F-M kamsi do Itálie s několika sty průjedných bodů by mého omšelého Artemise zcela pomátla a dojel bych do ....
Nevíte tedy jak na to??
Děkuji Vliberci
vliberci
 

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod Prcek v 20 dub 2009 08:36

Tak to se trochu pleteš protože já tam neměl ani jeden průjezdní bod.
Mio C720, R02+3+9913+1018, 8Gb SDHC Class6, TMC, SE Xperia PRO,
MioMap v.3.3, Skin J+T v4.3; IGO8 v.8.3.4.117940,; Ozi Explorer; Můj upravený spouštěč + další vychytávky - vše v MFD
Sony Ericsson Xperia Pro, android 2.3.4 iGO Primo 9.6.7.235654
Prcek
 
Příspěvky: 321
Registrován: 16 čer 2008 19:11
Bydliště: Ostrava

Re: konverze trasy z netu do formátu pro iGO

Příspěvekod teac3 v 16 kvě 2009 10:23

Prcek píše:Já to zkoušel s Google maps uložit jako kml do složky content/userdata/route a trase mi naběhla úplně v pohodě. bez jakých koliv problémů. Byla to cesta z frýdku místku do itálie - martinsicuro


Ještě mi poraď,jak se pak ta trasa vyvolá....
teac3
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 říj 2008 20:11

Další

Zpět na Odkazy a zajímavosti na internetu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron