Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Oficiální aktualizace navigací MIO

Re: Oficiální aktualizace navigací MIO

Příspěvekod humbuk v 10 čer 2009 12:39

Ale problém je, že i teď prodávají např MIO C720 za cca 10000,-Kc, za to koupíš navigaci s mapou tři roky starou (myslím), tuďíž napožitelnou. Moc dobře si pamatuji mapové podklady v MIO, i před těmi dvěma roky, co jsem s tím jezdil, byly nepoužitelné. Takže za 10tisíc koupíš nepoužitelný software. Pokud kupuješ papírovou mapu velice jednoduše zkontroluješ datum vydání, což u elektronické mapy naprostá většina kupujících těžko zjistí. Ono podobně je na tom i Evolve, doporučil jsem to dříve jednomu kolegovi a tu navigaci také prodali se starou verzi IGO 8.0 a starýma mapama - oficiálně bez možnosti upgrade.
Pak samozřejmě většina zákazníků, který se v tom nechtějí rejpat, koupí příště radši Garmin, TomTom, kde s aktualizacema nebudou mít problém.
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: Oficiální aktualizace navigací MIO

Příspěvekod vovi v 10 čer 2009 13:31

Problém (a nejen náš, soudě podle různých nešťastníků z různých zahraničních fór) je v tom, že dnes má navigaci skoro každý, kdo má do p....e díru. A používá ji jako Nedělní Blesk nebo již zmiňovanou TV H@VNA - prostě zmáčne knoflík a nechá se krmit "informacema".
Dřív (a vlastně ani teď) nebyl problém jezdit podle papírové mapy, která na tom z pohledu informační hodnoty mnohdy byla hůř, než dnes 3 roky stará digitální mapa. Jistě pamatujete doby, kdy mapy byly kvůli potenciálnímu nepříteli záměrně zkreslovány a zjednodušovány. A žili jsme s tím desítky let. Ale háček byl v tom, že v papírové mapě se nevyznal každý; byla nutná jistá dávka inteligence. A kdo dokázal číst mapu, ten také obvykle dokázal pochopit, že drží v ruce starší cár papíru, kde taky nemusí všechno souhlasit s realitou, a bral mapu jako vodítko pro vlastní orientaci.
Dneska vohnout zmáčkne tlačítko a když mu Lišák zakoktá: "A hnedle medle ... drsně vpravo!", tak to klidně vohne do zdi, protože v televizi, pardon - v navigaci, to říkali. Tady se dávka inteligence projeví v tom, že se buď začnu starat, abych měl aktuální mapy, nebo budu používat zrak a rozum při vlastní jízdě. Zazpíváme si - třeba "Okolo Hradce" - a nepojedeme slepě po posledním dosud ani nezaloženém úseku dálnice, který je už víc než rok v provozu na všech aktuálních mapách jednoho nejmenovaného Teleatlasu. A na konci chorvatské A1 pojedu klidně několik kilometrů čtyřproudovou "skal a stepí divočinou", protože nejsem blbej a tu dálnici vidím, i když šipka v navigaci zoufale skáče po okolních kopcích a hlas zmateně kvílí; však ono se to na výjezdu zase chytí a trasu mi to přepočítá.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Oficiální aktualizace navigací MIO

Příspěvekod Jarouš v 10 čer 2009 13:33

Vojtíšku,píšeš to hezky a pravdivě,ale tvoje manželka to tady nečte,že :?: :?: :lol: :lol: :lol:
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Oficiální aktualizace navigací MIO

Příspěvekod vovi v 10 čer 2009 13:40

Doufám, že nečte :lol: :lol:

Ale musím říct, že zrovna ONA se v mapě vyzná a dokud jsme jezdili podle autoatlasů, tak jsem si nemohl na její navigování stěžovat. Až teď asi na tu šochtli žárlí a vadí jí, že mi do toho kecá někdo jiný ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Oficiální aktualizace navigací MIO

Příspěvekod mkb v 10 čer 2009 14:39

Moje žena taky naviguje (navigovala) dobře. Kdysi, koncem II. republiky jsme v Maďarsku dokázali přejet tankovou střelnici zhruba v polovině mezi palpostem a cilem. Ale to patří spíš do OT. :lol: :lol:
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1228
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Oficiální aktualizace navigací MIO

Příspěvekod tomasii v 12 čer 2009 16:49

H610 v módu landscape běží dobře a na tramp je jako udělaná (s externí druhou baterkou pro výdrž na 10-12 hodin). Miomap/iGO8 je 1:1 s C710 s případnou změnou v sys.txt, ale ani ta se nemusí dělat.

Komunikoval jsem asi 2 měsíce s maďary o sd-kartě pro PNA (stačí odstranit problém s INIT API v application.dat = iGO8.exe a už jede v Miu), ale je to "já o voze, ty o koze", prostě se s nimi nedá domluvit. O tom by mohl psát Adam romány. Takže pak zbývá neoficielní cesta a vše běží k naší spokojenosti. Nakonec to známe už od začátku s Miomap 3.2

Musím říci, že ty výrobce softu moc nechápu. Vydat mapy vázané na kartu se startovacím souborem (něco jako u Smartmaps) je přece pro ně prkotina a jde o kšeft. Ale někdo už před časy psal něco o "ýbršvunku"... :lol:
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Oficiální aktualizace navigací MIO

Příspěvekod vaasaa v 18 čer 2009 12:54

tak sem nekdo nahodte odkazy na to update firmwaru nebo rovnou obraz toho MIODVD jak k C520 tak k C720..

Zaváhal sem a ted mam staženou verzi, kde mi to nechce povolit update firmwaru z důvodu jiné jazykové verze než je v přístroji C520.

Udělal sem
format,
obnovu z puvodniho DVD
ted mam verzi nějak to R+17....atd
mapy V 3.3 18 MAY 2007
a ten nový update FW nejede a mapy přiložené na tom DVD taky nejedou se starym FW.

Takže je asi víc verzí FW, ale to už ted nezjistim, protože na strankach MIO neni nic..
MIO C520 se starým FW....nový mi nejde nahrát kvůli neshodě jazyku
vaasaa
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 čer 2009 12:28

Re: Oficiální aktualizace navigací MIO

Příspěvekod SvoDa v 18 čer 2009 13:37

Něco jsme řešili tady viewtopic.php?f=15&t=204&start=10 a FW se dá stáhnout z http://service.mio.com/ kde (ani se nemusíš registrovat) zvolíš model a k němu dostupné "Technické novinky" a tam najdeš toto:
Beze jména66.jpg

a obsah je tento:
Beze jména666.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Oficiální aktualizace navigací MIO

Příspěvekod vaasaa v 19 čer 2009 10:15

Mám verzi map:v3.3 May 18 2007. model - MIO C520 firmware R17+3+9932+0410 - čili to jsou hodnoty které jsou po kompletním formátu mia a nainstalování s orig DVD z krabice.

A přesto mi ta nová aktualizace - v předchozím příspěvku zmíněna nejde nainstalovat....FIRMWARE po backupu a nahrátí do MIA hlásí, že jazyková sada se neshoduje s tou v přístroji a konec....update map taky nejde-napíše to: nejdříve zaktualizujte firmware....

Proto mě napadla ta myšlenka, změnit soubor spouštění aktualizací na tom DVD, což je ve složce update firmware\setup.exe za jiný, se správnou jazykovou verzí..ale zatím žádný nápad..nikoho..možná ti kdo to stáhli nějak ke konci měsíce května už mají ten správný...ale hlavně ten screen v předchozím příspěvku není aktuální...na stránkách MIO už nic takovýho ke stažení již není..navíc sem to už stáhl před 2 měsícema..ale instaluji až ted....a znova stahnout to tedy již nejde.
MIO C520 se starým FW....nový mi nejde nahrát kvůli neshodě jazyku
vaasaa
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 čer 2009 12:28

Re: Oficiální aktualizace navigací MIO

Příspěvekod Ivo K v 19 čer 2009 12:15

Na stránkách service-mio.com to stále trochu předělávají, ale stáhnou nově to můžeš.
Zkoušel jsem to teď a dostal jsem se ke stažení "ze dvou míst":

Ofiko_update.jpg

Ofiko_update_520.jpg


Já bych zkusil update soubory stáhnout znovu a potom se pokusil FW aktualizovat tímto novým balíkem. ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

PředchozíDalší

Zpět na Odkazy a zajímavosti na internetu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků