Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Navigační program a mapy zdarma - MapFactor

Re: Navigační program a mapy zdarma - MapFactor

Příspěvekod tomasii v 23 říj 2011 13:56

Když jsme zvyklí na iGO, tak nám některé postupy připadají krkolomné a spousta toho chybí. V porovnání s předchozí verzí je to ale skok dopředu a vzhledem k tomu, že se placená verze zas tak moc neliší, předpokládám další vývoj k lepšímu.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Navigační program a mapy zdarma - MapFactor

Příspěvekod JaPan v 30 říj 2011 20:02

U burčáku jsem se inspiroval MapFactorem, coby případné náhražky "velké navigačky" do telefonu s Androidem. Dnes jsem mu věnoval trochu času a zde jsou moje postřehy:
Volbu instalace pro Android jsem v menu neobjevil.
Nainstaloval jsem tedy program alespoň do PC.
Protože jsem ho původně zkoušel dát na kartu, tak při instalaci na PC nesmlouvavě požadoval kartu pro uložení dat a pochopitelně nikde nešla tato možnost změnit. Teprve po vyčištění registrů v PC se instalace dala udělat.
Jak už tu padlo, zadarmo je program až podeřele dobrý.
Mapa je ale přece jen "poněkud slabší". Zaznamenal jsem u NQ, že mě chtěla vést polní pěšinou, CEDA ignorovala důležitou jednosměrku na náměstí... ve srovnání s MapFactorem přeci jen slabý odvar. Když vezmu blízké okolí centra Klobouk, tak chyb je celkem dost. (viz obrázek dole)
Lesní a polní pěšiny, po kterých program naviguje (zajímavé, že po některých ne a jiných ano). Taky spolehlivě naviguje po komunikaci v uzavřených neveřejných objektech.
Chybí názvy důležitých ulic a nejde je tudíž ani použít při zadávání vyhledání adresy.
Jednosměrka kolem náměstí taky chybí.
Některé důležité ulice (příjezd ke zdravotnímu středisku) nejsou vůbec v mapě.
Takže ještě chvilku budu muset počkat... :(
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Byla: NDrive G50+iGO 8.3 na SD, Stále je:C520+iGO 8.3 na SD, Bude: Primo na 7" tabletu
JaPan
 
Příspěvky: 146
Registrován: 17 říj 2009 09:57

Re: Navigační program a mapy zdarma - MapFactor

Příspěvekod tomasii v 01 lis 2011 13:19

Jj., z krátké zkušenosti bych řekl, že vlastní mapy jsou docela dobré, ale navigační údaje v nich zatím ještě dost pokulhávají. :cry:
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Navigační program a mapy zdarma - MapFactor

Příspěvekod SvoDa v 01 lis 2011 14:01

Já si kolem svého okolí nevšiml, že by v mapě chyběly názvy ulic jak popisuje Japan a je mi divné i to, že na jeho screenu graficky zasahují zastavěné plochy (bloky budov) do silnic, jelikož to jsem taky ve 2D a ani 3D po krátkém testování nezaznamenal (zkoušeno na verzi na kartě = PDA instalace, nikoliv PC instalace).
Co se týče instalace na Andoidy, na webu mapfactoru je u freeverze napsáno
Navigator FREE - Navigační software zdarma založený na mapách OpenStreetMaps pro zařízení s operačním systémem Windows nebo WindowsMobile od firmy Mapfactor.
, ale krom toho je tam i
android-coming-soon.png
takže je nutno ještě počkat ;)

Na webu jsem si všiml nenápadné zmínky
Navigátor lze integrovat s jinými programy pomocí sady externích příkazů. Tyto příkazy můžete do Navigátoru posílat přes seriový port nebo přes TCP/IP rozhraní.Takto můžete měnit velikost okna s Navigátorem, maximalizovat nebo minimalizovat jej. Můžete měnit různá nastavení, zasílat nový cíl, nebo celou cestu, komunikovat s řidičem jako v ICQ a jiné. Můžete také získávat informace z Navigátoru, jako je zbylý čas a vzdálenost do cíle, aktuální souřadnice a jiné. Seznam aktuálních příkazů najdete zde.

Potom je tam taky
Další modifikace Navigátoru lze provést změnou konfiguračních souborů. Dají se přidat nová tlačítka přímo do mapy, nebo naopak odstranit některá tlačítka z menu.
a když se mrknete do .xml souborů na kartě (či v PC verzi), tak to opravdu vypadá, že si lze MapFactor přes ně takto úpravou scriptů "skinovat" (relevantněji než já by k tomu ale vyjádřil asi nějaký ajťák)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Navigační program a mapy zdarma - MapFactor

Příspěvekod SvoDa v 13 kvě 2013 08:14

Je nová verze MapFactoru, a to 12.
Kód: Vybrat vše
http://navigatorfree.mapfactor.com/cs/download/
Nové mapy již nekomunikují s předchozí verzí MapFactor 11, takže chcete-li nové (aktuální) mapy, nutno provést instalaci MapFactoru 12
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Předchozí

Zpět na Odkazy a zajímavosti na internetu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků