Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Obrázky se souřadnicemi

Obrázky se souřadnicemi

Příspěvekod vovi v 30 kvě 2010 07:11

Protože v Primu zase začala bez potíží fungovat možnost navigovat na místo pořízení obrázku, možná se vám bude hodit následující freeware:
Kód: Vybrat vše
http://www.geosetter.de/en/download/


Umožňuje číst a editovat geodata v EXIF. Díky tomu si i bez patřičné výbavy můžete doplnit ke svým fotkám souřadnice a používat je k navigování.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Obrázky se souřadnicemi

Příspěvekod brosl v 30 kvě 2010 08:28

Vím, že to není freeware, ale velmi pohodlně to zvládá i Zoner Photo Studio s přímým propojením na Google Earth, kde si můžete rovnou zkontrolovat fyzické umístění fotografie na mapě.

bo
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Re: Obrázky se souřadnicemi

Příspěvekod vovi v 30 kvě 2010 14:53

Ten GEOSETTER je také velice komfortní - souřadnice se dají zadávat přímo v mapě (Google Maps nebo Google Earth), s EXIFem toho umí opravdu hodně. Proti Zoneru nic nemám - jen jako celek je pro mě zbytečný, protože na organizaci a prohlížení i editaci mám SW od Canonu odladěný přímo pro mé foťáky; jediné, co mi tam chybí, je právě geotagging. Takže pro takový případ je tohle ideální doplněk 8-)

Ještě jsem to celé nestačil prozkoumat, ale podle menu to umí dokonce načítat záznamy tras a zřejmě potom podle časových záznamů označovat fotky souřadnicemi automaticky. A spoustu dalšího - však si to zkuste, je to zadarmo ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Obrázky se souřadnicemi

Příspěvekod brosl v 01 čer 2010 15:03

To je super. Já zmiňoval Zoner proto, že ho mám a tak jsem logicky volil variantu bez instalace dalšího SW. Nicméně to co popisuješ zní dobře a tak asi vyzkouším.

Navigování na fotky funguje skvěle. Jsem právě na několik měsíců ve Španělsku a tak jsem si našel na Goole Earth krásně vypadající soukromou polážičku, podle fotek z Panoramio si potvrdil, že to tam vypadá super i ze země a stáhl si jednu vybranou do PC. Té jsem přiřadil souřadnice, umístil do Prima a pak se na ni nechal navigovat. Dojel jsem přímo na místo a výsledek nezklamal.

Možná vypadá celá procedůra zbytečně složitě. Řeknete si, proč jsem se nenavigoval hned na souřadnice. Jenže já si takových plážiček vybral více a tak budu mít později lepší možnost se rozhodnout, kam nakonec s děckama pojedeme. I jim více řekne fotka, než číselný údaj.

Velmi mne však zklamalo, že je vůbec potřeba do fotek z Panoramio vkládat souřadnice. Tak nějak jsem žil v domění, že tam již jsou a právě tímto by tato služba získala. Ono fyzické vkládání je docela opruz (možná jen neznám pohodlnější postup).

Současně mne mrzí chování Prima, které mi v prohlížeči fotek zobrazí nejenom dané fotografie se souřadnicemi, ale vlastně veškeré bitmapové obrázky na kartě. Tedy milion ikonek atp. Třeba je to jen špatným adresářem, netuším. Mám vlastní adresář CONTENT/PICTURES na fotky.

Pak je tu možnost nachat se navigovat na obrázek se souřadnicemi přes funkci HLEDAT. Jenže tam zase už nevidím náhledy fotek. Také trochu nedotažené.

bo
Obrázek
iGO Primo 9.6.9.216604, Navigon 2.6.1 build 87, TomTom 1.15.1, Sygic 13.1.3
Uživatelský avatar
brosl
 
Příspěvky: 268
Registrován: 03 kvě 2010 22:56
Bydliště: Brno

Re: Obrázky se souřadnicemi

Příspěvekod vovi v 01 čer 2010 19:12

Tohle ještě doladíme! Narazil jsem v SYS.TXT na možnost pomocí INCLUDE/EXCLUDE určit složky, kam se má/nemá pro soubory sahat. Až si ověřím, jak to funguje, tak to tady zveřejním.

A pro mě to má význma i proto, že MIO C720 má foťák (2Mp max. 1600×1200, GPS jdou automaticky do EXIFu) a na zajímavém místě tedy stačí cvaknout a příště už tam trefím :D Původní MioMap 3.3 tohle navigování na obrázky uměl, iGO8 bohužel už ne, Tak z tohohle mám u Prima opravdovou radost.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Obrázky se souřadnicemi

Příspěvekod zajoci v 04 říj 2010 11:32

vyriesil uz niekto interny prezerac obrazkov v Primo aby hladal obrazky s navoleneho adresara ??? aby neboli vidiet vsetky obrazky ale len obrazky s gps suradnicami.

Co som videl jedno video na youtube tak tomu manikovi to vybralo len fotky s gps suradnicami a hned mohol navigovat pomocou fotky,

Navpix to sice nebude lebo primo zatial nevie ukazat fotku na mape ale preco nevyuzit toto jednoduche vyhladavanie pomocou fotiek.
Uživatelský avatar
zajoci
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18 zář 2010 16:05

Re: Obrázky se souřadnicemi

Příspěvekod amatér v 04 říj 2010 11:56

Musíš si nastavit cesty v souboru igo9.ini do adresáře, kam si fotoaparát tvého zařízení ukládá fotografie.
Pro MIOC720 je to:
Kód: Vybrat vše
exclude_directories="%root%/Application Data,%root%/Program Files,%root%/Windows,PICTURE::%app%/content/games"
include_directories="GAME::%app%/content/games,PICTURE::%sdcard%/my pictures,PICTURE::%sdcard%/dcim,PICTURE::%myflashdisk%/my pictures,PICTURE::%myflashdisk%/dcim,MUSIC::%sdcard%/my audio,MUSIC::%myflashdisk%/my audio"
game_root="%app%/content/games"
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Obrázky se souřadnicemi

Příspěvekod zajoci v 04 říj 2010 12:31

toto mam zapisane v igo9.ini

len problem je v tom ze mi vyhlada vsetky obrazky


mam miomoov330 a primo mam na sd karte a chcel by som aby mi prehliadac v primo tahal len z s adresara na Storage Card\Primo\content\Picture
da sa tato cesta niekde nastavit????
Uživatelský avatar
zajoci
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18 zář 2010 16:05


Zpět na Odkazy a zajímavosti na internetu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků