Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Viacej skinov

Moderátoři: SvoDa, Ivo K

Re: Viacej skinov

Příspěvekod vovi v 21 led 2010 08:42

Lukáši, měli bychom uspořádat nějaké školení manželek uživatelů navigací. Měl bys být hlavním lektorem, umíš to tak pěkně podat ;) A na doplnění by mohla vystoupit paní TomášováII jako příklad manželky chápající a manželovu zálibu podporující :D

A závěrečný blok bych věnoval diskusi, aby si ty naše polovice mohly navzájem ulevit a dostat to ze sebe. A my bychom raději tou dobou měli už sedět u piva nebo u vína :lol: :lol: :lol:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Viacej skinov

Příspěvekod Lakva v 21 led 2010 13:55

Na příštím srazu není problém :D

Nicméně moje expřítelkyně měla navigaci taky ráda. Sice jí vadilo, že jsem třeba půl hodiny plánoval cestu (ještě doma u PC, ale to jenom nechápala, že chci přesně vědět jak to vypadá u cíle, abych neměl problémy s parkováním. A že bez krabičky bych strávil ještě víc času hledáním navíc vhodné trasy), ale zase byla ráda, že nemusí v autě navigovat ona. Já většinou trefím i sám, ale třeba po Praze, to bych se bez asistence zbláznil. Vary nejsou vesnice, ale pražskej provoz je na mě prostě moc. Takže bez krabičky by musela navigovat ona a to by se jí dělalo špatně a ještě by to byla ona, kdo by byl pucován při špatném odbočení :-)
No a když jedu někam s mamkou, tak ta se může zbláznit z Liškovejch pokynů... Většinou mu odpovídá :-)

Ještě jeden dávnej případ z reálného života: Kolega jel (ještě než jsem mu ukázal, že existujou BT GPS moduly a že ho může navigovat Asus ;-) ) z KV někam do Roztok, nebo tak - severní okraj pražského "slepence". Vyjel přítelkyni z mapy.cz komplet itinerář trasy a celou podrobnou mapu od Řevničova (kam to znal z hlavy) do cíle asi na 3 A4 (fakt hodně podrobný) a tu trasu samozřejmě velmi pečlivě vyznačil. Přítelkyně měla přímej pokyn sledovat trasu, pokud možno hlásit dopředu, kdy budu nějaký odbočovací křižovatky, ale hlavně IHNED OZNÁMIT, KDYBY SJELI PRYČ Z "TOHO ČERVENÝHO"!!!
Jede, řiká si jaká je to hezká krajina, když tu cedule "Mělník 12 km"!!
"Mělník? Tak blízko? Zlato, prosimtě, ukaž mi kde zrovna jsme."
"Já nevim."
"Jaktože nevíš? Tobě se to nedaří sledovat?"
"Ale jo, dařilo! Ale jak to mám asi sledovat, když už to na tý TVOJÍ mapě neni!"
"Ale zlato! Celá trasa kudy jsme měli jet - to je ta silná červená - je přece na mapě!!!"
"No jo, ale z tý jsme sjeli už tady na tomhle papíře!"

Teď když si na to vzpomenem, tak si děláme srandu, že měla asi bloklej zvukovej výstup.
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Viacej skinov

Příspěvekod vovi v 21 led 2010 16:13

A pak už záleží jen na tom, jestli to bude soudit chlap nebo ženská... :lol: :lol:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Viacej skinov

Příspěvekod tomasii v 24 led 2010 16:09

@Vojta: díky navigaci máme (co se jízdy týče) klidnou domácnost. Dříve to bylo obdobné, jak píše Lakva; Hance je jedno, jak je mapa natočená, stejně v mapě nepozná, kde zrovna jsme. Jednou mě vedla po cestě, která nakonec skončila u vlakové stanice a tvrdila mi, že pokračuje dál (holt byla čárkovaná = železnice), možná, že se od ní inspiroval Navteq s mapami u nás. Jo, když to ale někde jednou viděla na vlastní oči, tak to je jiná. Byli jsme spolu někdy v roce 1992 5 dní v Paříži a když jsme tam byli podruhé v roce 2002, tak mohla dělat průvodce.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Viacej skinov

Příspěvekod Lakva v 24 led 2010 16:21

tomasii píše:...Jednou mě vedla po cestě, která nakonec skončila u vlakové stanice a tvrdila mi, že pokračuje dál (holt byla čárkovaná = železnice), možná, že se od ní inspiroval Navteq s mapami u nás...


Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Předchozí

Zpět na Skiny a úpravy DATA.ZIPu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků