Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Problém se skiny v Navon N650

Moderátoři: SvoDa, Ivo K

Problém se skiny v Navon N650

Příspěvekod ToF v 19 kvě 2009 22:05

Po týdenním provozu nové navigace Navon N650 s originálním SW iGO 8.3.2.82702 na SD kartě jsem začal experimentovat s nahráváním skinů. Zpočátku vše vypadal OK, prostudoval jsem potřebné návody na webu, hlavně na http://www.tomasii.cdc.cz/, stáhl si skin GJ5.10_090222_tS.zip, vytvořil adresář skin ve složce content dále ještě přidal adresář audio pro hlasové varování radarů a opravdu jsem najednou měl vysvícené tlačítko nastavení-menu-vzhled, zvolil nový skin a po restartu iGO nový skin normálně fungoval.
Avšak nedalo mi to a další den jsem si stáhl přes tuto diskusi poslední verzi skinu Gurjon gj_6.6_tS.zip nahrál ho do složky skin avšak od té doby se mi začala navigace hroutit :( . Ve vzhledu jsem stále viděl jen starou verzi skinu, tak jsem začal experimentovat a odstranil jsem vše, co se týkalo staré verze skinu v domnění, že by se to mohlo bít s tou novou verzí. Ale nepomohlo to.
Navíc jsem najednou začal řešit problémy se správou souborů na SD kartě. Nejdříve jsem složku skin nemohl odstranit, přestože jsem měl kartu přímo ve čtečce v PC. Win hlásily že nemám oprávnění mazat soubory. Pak bylo nahrávání souborů na kartu žalostně pomalé... Vše skončilo až nutným hloubkovým formátováním SD karty přes SW SDFormatter od Panasonicu.
Poté jsem nahrál na kartu celý originální SW ze záložního adresáře a navigace naštěstí funguje alespoň v továrním nastavení. Avšak nelze tam nahrát jakýkoliv skin. Po spuštění navigačního programu iGO 8.3.2.82702 tlačítko vzhled stále není vysvícené, navíc dojde ke smazání složky AUDIO z paměťové karty, kde byly nahrány hlasy pro oznamování radarů. Někdy se i zablokuje složka skin, že jí v PC nemohu ani zobrazit ani smazat.
Fakt již nevím co s tím.
Jeden den skin fungoval, pak nastaly problémy, vše jsem smazal, postupoval stejně jak předtím, ale žádný skin mi nechodí. Mám podezření jestli není vadná SD karta...
Koukal jsem, že podobný problém tu byl řešen asi před 3 měsíci u modelu Navon N460, ale nic z uvedených rad tohoto případu u mě nezabírá.

Díky za pomoc, nově registrovaný ToF
ToF
 
Příspěvky: 2
Registrován: 19 kvě 2009 08:03
Bydliště: Praha 4

Re: Problém se skiny v Navon N650

Příspěvekod amatér v 19 kvě 2009 22:25

Pokud samotný přístroj po připojení k počítači vidíš jako další disk, použij nástroj kontrola chyb.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Problém se skiny v Navon N650

Příspěvekod deusexx v 20 kvě 2009 06:31

Přesně jak píše amatér.Já to zrovna včera řešil.Většinou,pokud je karta "špatná" tak to řve hned při zasunutí karty do čtečky.Mě to ale neřvalo a karta se tvářila být v pořádku.Stáhnul jsem si poslední skin o kterém tu píšeš,ale mezi skinama jsem ho neviděl.Ostatní ano.Dal jsem kontrolu chyb a aji automaticky vyhledat a opravovat chyby.Asi po půl hodinové kontrole(8GB karta) mě to vyhodilo hlášku,že byly překřížené soubory a blablabla.Nahrál jsem si poslední skin a konečně jsem ho bez problémů viděl a spustil ;)
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: Problém se skiny v Navon N650

Příspěvekod ToF v 23 kvě 2009 21:18

Díky moc za rady. Oprava chyb na SD kartě opravdu zabrala. Vzápětí se sice problém opakoval, tak jsem dál laboroval a dospěl jsem k závěru, že kartu vždy poruší proces vkládání karty do navigace při režimu spánku. Navigační program byl vždy samozřejmě vypnutý, ale to nestačilo. Takže doporučení pro Navon: Před vyndaváním SD karty navigaci vždy raději vypněte dlouhým cca 10sekundovým stiskem a zpátky jí vkládejte do navigace opět ve vypnutém stavu, nikoliv v režimu spánku. Nebo je možná jistější kartu vůbec nevyndavat a komunikovat pouze přes USB kabel. Pro mnohé to je asi již známá věc, ale nováčkům, jako jsem já, se moje zkušenost jistě může hodit...
ToF
 
Příspěvky: 2
Registrován: 19 kvě 2009 08:03
Bydliště: Praha 4

Re: Problém se skiny v Navon N650

Příspěvekod SvoDa v 24 kvě 2009 08:03

To doporučení platí všeobecně, nejen pro NAVON.
Je doporučuji nepřipojovat přístroj k PC moč často, bo ti velice brzo odejde odejde baterie, už se tu o tom mnohokrát psalo.
Když zas budeš moc často vyndávat kartu, mohou se "opotřebovat" kontakty ve slotu přístroje.
Ideální je přenos souborů přístroj GPS <-> PC prostřednictvím BlueTooth, pakliže tuto technologii tvůj přístroj a PC podporuje viewtopic.php?f=27&t=350&hilit=p%C5%99enos+soubor%C5%AF&start=20
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Problém se skiny v Navon N650

Příspěvekod vovi v 24 kvě 2009 08:28

SvoDa píše:... doporučuji nepřipojovat přístroj k PC, moč často, bo ti velice brzo odejde odejde baterie, už se tu o tom mnohokrát psalo ...


Dane, chybí ti tam čárka. Jinak oceňuji tvoji zdravotně osvětovou práci :lol: :lol: :lol:
Měli bychom tě jmenovat klubovým zdravotním preventistou!
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Problém se skiny v Navon N650

Příspěvekod SvoDa v 24 kvě 2009 10:12

:lol:
Kontrola neselhává, sranda musí být. Co se týče funkcí v klubu, můj postoj znáš, ale třeba si nakonec nějakou vymyslím (zatím uvažuji o předsedovi kárné komise s právem veta, nebo něčím svým významem podobném :lol: :lol: :lol: )
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna


Zpět na Skiny a úpravy DATA.ZIPu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků