Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

skin nebo fake ?

Moderátoři: SvoDa, Ivo K

skin nebo fake ?

Příspěvekod mddmirek v 25 dub 2009 17:11

Zdravím všechny lidičky,myslíte že na přiložaným obrázku je dobře vypadající skin,nebo se jedná o fake a nějaký vtipálek tak strčil obrázek z nějaké hry.Ale pokud to je opravdu skin,jak se jmenuje a jestli půjde rozchodit na iGO a c520
big.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MIO C520 R02+3+9911+1018 Verze programu Mio Map: Mio Map v3.3 1/2008, jnkorp & tomasII v3.2a cs TMC.Unlock Plug & Play TomasII, 8GB SDHC, video Player v 0.81RC1, IGO Primo 1.2 _ 9.2.0.191493, skin gj_AK v3.10.0_920
mddmirek
 
Příspěvky: 45
Registrován: 15 dub 2009 13:47

Re: skin nebo fake ?

Příspěvekod humbuk v 25 dub 2009 19:09

To není skin,to je fce "Reality View" - reálné zobrazení křižovatky. Jako první s ní vylezl Navigon a má ji také TomTom.
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: skin nebo fake ?

Příspěvekod mkb v 25 dub 2009 19:40

Jsou to pouze hezké obrazy. Řidič v tu chvíli neví kde je. ;)
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: skin nebo fake ?

Příspěvekod Lakva v 25 dub 2009 22:24

Kluci toho napsali dost, ale vzhledem k Tvojí... použiju termín "zjevné neodbornosti"... ;-) která je z dotazu patrná, cítím potřebu dodat následující:
NENÍ to skin a NENÍ to vůbec iGo.
Je to Tomtom (výrobce navigace, jak je vidět podle nápisu na krabičce) a to je konkurent iGo.

Něco takového tedy v iGo neuvidíš a to je dobře!!!

Reality View v jakékoliv podobě je technologie sice krásná, opravdu nádherná, ale jen v propagačních materiálech.
V praxi je to horší než normální zobrazení, takže to každý vypne. Ono se to totiž objeví asi půldruhýho kiláku před odbočkou a je to statický obrázek. Furt stejnej. Sice hezkej, ale skutečnosti naprosto neodpovídající. Když uvidíš tohle a reálnou situaci, nejmíň v polovině případů ten exit podle obrázku nepoznáš! Nepoznáš podle toho, jak je to daleko, nepoznáš, že před Tvým sjezdem jsou třeba ještě 3 další!!! Když si představím, že bych se tímhle mě řídit třeba na pražském okruhu těsně před odbočkou na Karlovy Vary, kde je přesně taková situace (4 sjezdy na 1600 metrech a až poslední je ten správný)... tak nejmírnější výraz kterým bych to popsal je "krutě matoucí"!
Další výrazy raději uvádět nebudu, moderátoři by je v zájmu dobrých mravů zcenzurovali ;-)

Jestli chceš, podívej se na poslední video zde http://navigovat.mobilmania.cz/Testynavigaci/AR.asp?ARI=113902 a na začátek následující stránky - http://navigovat.mobilmania.cz/Testynavigaci/Ar.asp?ARI=113902&CHID=2&EXPS=&EXPA=. Je to tam velmi přesně popsané.

Jinak jak píše Humbuk, jako první s technologií přišel Navigon, brzy ji převzal Tomtom, pak další 2 malí výrobci a teď si s tím tuším hraje i Garmin. Všichni ve stejné, naprosto nesmyslné statické podobě.
Nav'n'Go to do iGo nedal. Bál jsem se, že s tím přijdou, ale půl roku bylo ticho po pěšině.
Pak se ve verzi 8.3 objevily směrové tabule zobrazené přímo v kokpitovém zobrazení a já jsem zajásal, protože to je řešení jednoduché a dokonale přehledné! Za současného stavu techniky nevěřím, že se to dá udělat lépe a jsem ochoten se o to do krve přít.

iGo je prostě král!!!
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: skin nebo fake ?

Příspěvekod mddmirek v 26 dub 2009 06:35

jj, díky za vyčerpávající odpovědi, já už se lekl že někdo vymyslel takový 3D mapy, pohled z auta kde proti vám pojedou dopravní cedule, mraky, třeba i auta - podle hustoty provozu ... mám asi velkou fantazii co? Tak se všem omlouvám, že jsem obtěžoval. :oops:
MIO C520 R02+3+9911+1018 Verze programu Mio Map: Mio Map v3.3 1/2008, jnkorp & tomasII v3.2a cs TMC.Unlock Plug & Play TomasII, 8GB SDHC, video Player v 0.81RC1, IGO Primo 1.2 _ 9.2.0.191493, skin gj_AK v3.10.0_920
mddmirek
 
Příspěvky: 45
Registrován: 15 dub 2009 13:47

Re: skin nebo fake ?

Příspěvekod Lakva v 26 dub 2009 11:50

Hmmm... No... Když se to tak vezme kolem a kolem...

Není to sice tak efektní, jak si asi představuješ (já vím, že v legraci, ale stejně... :-) )... nicméně s vyjímkou těch aut podle hustoty provozu zase tak velkou fantazii nemáš ;-)
3D modely významných budouv jsou, jednodušší D3 domečky taky (pro ČR bohužel zatím ne, ale zkus hodit průlet třeba Berlínem ;-) ) a pohled jako z auta jde nastavit (ale nikdo tak nejezdí, z výšky je lepší přehled). Dopravní cedule a omezující značky v iGo jsou (minimálně v pokročilých skinech). Poloha slunce a měsíce je, ozdobné mraky jsou, ale třeba skin Micsan je tuším schopen stáhnout předpověď, podle toho mraky vyměnit a navrch prodloužit odhad jízdní doby, když mu zadáš datum a podle předpovědi bude fakt bídně.
No a pokud jde o ty auta, že je hustý provoz tam kde jedeš, to poznáš sám a navigace Ti to už říkat nemusí. A že je hodně hustý provoz na hranici kolabsu na trase před tebou, to se v TMC občas objeví i u nás a navigace je schopna podle toho přeplánovat ;-)
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: skin nebo fake ?

Příspěvekod amatér v 26 dub 2009 13:28

Musím přiznat, že když s Reality Wiev vyjel Navigon, pořád jsem ho sháněl, abych to mohl odzkoušet, když se mi vše povedlo sehnat a rozchodit na C720, zjistil jsem, že ČR je jedna ze zemí, kde Reality Wiev zatím nefunguje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: skin nebo fake ?

Příspěvekod Lakva v 26 dub 2009 14:07

Ale ten Tomtomovic... on se v jejich podání jmenuje Lane Guidance... funguje ne? Na té druhé adrese jsou 2 screeny odněkud od Brna...
Stejně si myslím, že už by to mělo fungovat i Navigonu - jsou na to v podstatě potřeba jen data pro jízdní pruhy a tabule, to co má v mapách i iGo... Nic víc. Což je právě důvod, proč to je skutečnosti tak nepodobné.
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: skin nebo fake ?

Příspěvekod amatér v 26 dub 2009 15:01

TomTom nemám, nezkoušel jsem, ty informace o nefunkčnosti jsou přímo z prospektu pro NAVIGON 8110. Jen by mě zajímalo Navigon má taky 3D terém?
Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: skin nebo fake ?

Příspěvekod Lakva v 26 dub 2009 15:54

No, asi mají, a vypadá to, že někdy od prvního pololetí 2008 - v článku http://navigovat.mobilmania.cz/Bleskovky/AR.asp?ARI=113873 (z 10.6.08 a vidět je to na druhém videu někdy po 5. minutě) se to zmiňuje jako novinka.
Jenže jak se zdá, v téže době se objevil i reality view, který vždycky brali jako super extra výhodu a 3D terén vedle toho zanikl. Přitom vzhledem k užitným vlastnostem RV ten 3D terén považuju za praktičtější a v praxi užitečnější data. RV IMHO udělá opravdu víc škody než užitku...
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Další

Zpět na Skiny a úpravy DATA.ZIPu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků