Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Moderátoři: SvoDa, Ivo K

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod Lakva v 17 úno 2009 22:47

Nebude to tím, že jsme svorně kaňouři? :-P
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod SvoDa v 18 úno 2009 07:35

Opravdu se ta tečka pěkně rozlezla.
Nicméně si neodpustím komentář.

Už od doby, co mám své Amore MIO(což je mimochodem přesně rok :D ) jsem se rýpal ve skinech (dřív v data.zip :D ) a vzdycky se snažil dostat na mapu vše, co se může hodit, byť bych na to mrknul při jízdě, nebo třeba jen při zastávce na křižovatce jen párkrát.
Už jsem mnohokrát uvažoval, jestli ty svoje "maximalistické" úpravy různých skinů vůbec najdou uplatnění a jestli je tedy dávat na fórum k dispozici - jestli je opravdu vůbec někdo používá, a jelikož jsou vesměs kladné reakce (aspoň dosud), tak tak dosud činím.

Myslím, že právě diMka a GJ, kteří rozhodně nejsou, co se týče údajů na mapě skrblíci, patří statisticky mezi nejoblíbenějsí skiny na světě. Mé či "tS" úpravy diMka nebo GJ skinu, kdy jsou tam např. z tripu přidávány ještě další údaje, si pravidelně stahuje jen odtud přes 100 lidí (z tomasII webu o počtu stažení nemám ponětí) a někteří z nás s takovými úpravami dokonce i jezdí a to nemluvím o jiných editorech origo dimky nebo GJ skinů na jiných fórech a jejich uživatelích či o samotných origo diMka či GJ skinech, s kterými na světě jezdí jistě desetitisíce lidí.
Znám spoustu případů, kdy méně znamená více, ale když igo ty údaje umí a jsou na displayi vhodně umístěné tak, že nezavazí, proč toho nevyužít :?:
Ale je to věc individuálního pohledu na věc.
Kolem obloh a sluníček se tu už popsalo desítky stran (někteří ještě shánějí i lunární fáze a pravděpodobně to skončí reálnou polohou velkého vozu a severky na noční obloze :lol: ) a to při navigování prakticky nevyužiješ vůbec, nicméně máš to tam pro efekt a nikoliv pro spolehlivé dojetí k cíli.

Myslím, že jsem spíš parta velkých kluků a hračičků, kteří si hrají a snaží se "vytřískat co se dá" a to nikoliv za každou cenu a už vůbec ne za cenu přehlednosti při navigování a to je dobře :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod tomasii v 18 úno 2009 08:40

:idea: Myslím, že úpravy skinů, které přinesou na obrazovku kde co, jsou k věci. Řadě z nás se to líbí a ukazuje to, co se všechno s navigací dá udělat. Já si taky hraju s různými skiny a udělátky, i když mi na to v poslední době trochu chybí čas, baví mě to a snad i udržuje v duševní formě. Navíc je to inspirace, co dát do "ostrých skinů", tj. do těch, co používám skutečně k navigaci. :idea:

:arrow: Když někam jedu, tak si ale zvolím svůj oblíbený PlusPlus (dříve Riks, ještě víc dříve starý PlusPlus), protože je jednoduchý a vím, kde co leží a jak to-ono rychle navolím. Když si k němu ještě natáhnu 53228, nebo 53558, tak vím, že s ním i bez závad dojedu. Zamotání se v menu, nebo reset v nejnepříjemnější situaci si rád odpustím a tak sázím na jednoduchost a jistotu. :D

:x Je to na druhou stranu bohužel to, na co sázejí i výrobci, protože 99% "normálních" lidí používá navigaci k navigování a ne ke hraní. Vím to i z dotazů, kdy většina z nich je typu "proč mám zamčené mapy", "proč nevidím nové (iGO8) mapy v Miomapu", "jak nakloním mapu, abych viděl oblohu", "pomoc, nejede mi j&t skin v iGO8", nebo naopak "nevidím diMku" (a po dotazech se ukáže, že v Miomapu). I proto výrobci zamykají navigace, aby se do nich šťouralové jako my nedostali (je to ale Donkichotské snažení, protože je stejně dostanem!). :lol: :lol: :lol:

:!: :!: :!: Takže vzhůru do dalších úprav, ať si to užijem! :!: :!: :!:


PS.: že jsme se ale od tečky pěkně dostali úplně někam jinam. :lol:
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod Lakva v 18 úno 2009 08:43

@SvoDa: AMEN!!!
Jezdím s Gurjonem, protože mapa je vidět (alespoň polovidět) na celém displeji a přitom mám k dispozici spoustu údajů, aniž bych musel na přístroj sahat a něco přepínat. Mám je k dispozici, ale nepřekáží a taky na ně mnohdy nekoukám vůbec nebo jen na semaforech.

A k tom závěru: jak jsem už někde psal, do dneška si nejsem zcela jist, co bylo skutečnou hlavní příčinou přechodu ze symbianové (a odolné, což považuju za velkou výhodu) Nokie 5500 na Polaris. Jestli jsem v té době opravdu potřeboval víc možností a pohodlnější navigaci (Nokia měla strašně malej displej a do TT6 už rok nebyly nové mapy), nebo jsem spíš chtěl náročnější a hravější tamagoči ;-)
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod Ivo K v 18 úno 2009 11:19

:D :D Já si myslím, že Dan a Tomáš udělali pěknou tečku v tomto vlákně "o tečce" a já s nimi na 100% souhlasím! :D :D

A heslo, které napsel Tomáš by mělo být naším heslem každý den. :D :D :D

:!: :!: :!: Takže vzhůru do dalších úprav, ať si to užijem! :!: :!: :!:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod SuperMUF v 02 bře 2009 11:12

Ahoj,

právě jsem přijel ze zahraničí, vrhnul se do editace SYS.TXT a ejhle, ta prokletá tečka je tam pořád ... kde je tedy nějaké řešení ... ? ? ? ... mám 8.3.2.xxx

děkuji
Uživatelský avatar
SuperMUF
 
Příspěvky: 68
Registrován: 16 úno 2009 09:41

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod humbuk v 02 bře 2009 11:37

Napsal jsi to presne jak ti psal Vovi?
viewtopic.php?f=12&t=330&p=14411&hilit=show_gps_pos%3D0#p14411
zkusil jsi hard reset? Nekdy pouze zapis do sys.txt nepomuze, ale musi se smazat nektere soubory ze slozky SAVE....
Zkusil jsi to vypnout v MENU? NASTAVENI/NAVIGACE/Zobrazit polohu na silnici (zrusit zaskrtnuti)
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod SuperMUF v 02 bře 2009 13:56

humbuk píše:Napsal jsi to presne jak ti psal Vovi?
viewtopic.php?f=12&t=330&p=14411&hilit=show_gps_pos%3D0#p14411
zkusil jsi hard reset? Nekdy pouze zapis do sys.txt nepomuze, ale musi se smazat nektere soubory ze slozky SAVE....
Zkusil jsi to vypnout v MENU? NASTAVENI/NAVIGACE/Zobrazit polohu na silnici (zrusit zaskrtnuti)


ano, napsal jsem dle návodu : V SYS.TXT, sekce [debug], doplň si řádek: show_gps_pos=0

reset jsem zkusil taky... na jiné změny v SYS.TXT mi vždy stačilo vypnout program ... a znovu spustit ...

a to vypnutí pozice na silnici znamená, že se autíčko objevuje přesně tam kde je dle GPS, tedy klidně 5m od silnice, ne ale že by to vypnulo nějak tu tečku

P.S. už se mi na SZ ozvalo několik lidí že jim to taky nejde vypnout ... fakt ...
Uživatelský avatar
SuperMUF
 
Příspěvky: 68
Registrován: 16 úno 2009 09:41

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod amatér v 02 bře 2009 14:01

Tak to prostě ignoruj :D a ............................................ JE TO :lol: Stejně těm lidem co to za jízdy mohou sledovat tiše závidím, já při jízdě tu tečku ani nevidím :lol: , natož aby mě takhle vytáčela ;)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod humbuk v 02 bře 2009 14:05

Kdyz to vypnes, tak se ti auticko (sipka) zobrazuje na miste te tecky - spravne polohy GPS. Kdyz to mas aktivovane, tak se ti auticko(sipka) zobrazuje na silnici a ta tecka ti ukazuje polohu GPS - coz je v mnoha pripadech dobre, zvlast v nejake hustsi siti silnic. Ale vypnout tecku a zaroven zobrazovat auticko(sipku) na silnici , to bych rekl ze nejde...
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Předchozí

Zpět na Skiny a úpravy DATA.ZIPu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků