Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Moderátoři: SvoDa, Ivo K

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod SvoDa v 16 úno 2009 16:48

Máš pravdu, bylo to jen takové plácnutí - skin by musel znát ty počítané rychlosti na trase přede mnou a tyto vyhodnocovat dle mé aktuální rychlosti a jak už jsem napsal vovimu - podstatné je, že se mi plynule mění čas a doba dojezdu a to mi stačí - zvlášť, když se ještě můžu juknout, jaký mám rychlostní průměr jízdy a i z toho se lá lecos odhadnout (kromě kolony přede mnou :lol: ).
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod tomasii v 17 úno 2009 17:56

Pánové, vaše starosti bych chtěl mít. Když někam jedu, tak tam chci dojet a průměrná rychlost mi je při kázni na našich slinicích k... Na dálnici se budou kilometr honit dva tiráci 70km rychlostí, na nižších silnicích mi zatopí traktorista se senem (bramborami, řepou, doplňte si dle potřeby), v Praze zase popeláři v ulici, kde je nepředjedu, atd., takže si nad skutečnou průměrnou rychlostí zanadávám doma, až mě přejdou emoce. Tak holt jezdím s rezervou a na místě jsem třeba o hodinu dřív.

A to už nepíši o tom, že nemám ostříží oči, takže bez zastavení si tu průměrnou rychlost mezi ostatními informacemi nepřečtu. A když zastavím, tak mě zas třeba předjede ten traktor.

Já používám skin, kde jsou jen ty nejpotřebnější informace, co potřebuji k tomu, abych dojel do cíle. Ale třeba jsem, jak říkají naši západní sousedi, "Weiße Rabe" mezi řidiči. :lol:
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod amatér v 17 úno 2009 18:45

Nejsi, asi je nás bílých havranů :D trochu víc, výše uváděné detaily cesty jsou pro mne také naprosto nepotřebné.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod vovi v 17 úno 2009 19:09

Doslova tak, i já se přidávám k bílým ptákům :lol:
Bohatě mi stačí těch pár důležitých údajů - hodiny, vzdálenost do cíle, čas příjezdu. A když jsem jó zvědavej, tak snesu i nadmořskou výšku. A to ostatní je za jízdy na dvě věci...

A kdybych to někdy náhodou potřeboval (třeba na tom kole), tak si pustím v Gurjonovi ten velikej tachometr. A tam jsou ta čísla tak veliká, že je přečtu i bez brejlí ;)

Možná, že bychom mohli pro ty, kdo jsou žádostiví všech možných i nemožných údajů o cestě, udělat skin, kde by akorát vycházelo a zapadalo slunce a měsíc na pozadí obrovské tabulky vyplněné drobným písmem všemi dostupnými i vymyšlenými čísly. A aby to nebylo monotónní, tak by rozmístění těch čísel mohlo být náhodné (pokaždé jiné) a každý údaj by měl svoji specifickou barvu. :lol: :lol: :lol:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod Jasper v 17 úno 2009 19:17

tomasii píše:Pánové, vaše starosti bych chtěl mít. Když někam jedu, tak tam chci dojet a průměrná rychlost mi je při kázni na našich slinicích k... Na dálnici se budou kilometr honit dva tiráci 70km rychlostí, na nižších silnicích mi zatopí traktorista se senem (bramborami, řepou, doplňte si dle potřeby), v Praze zase popeláři v ulici, kde je nepředjedu, atd., takže si nad skutečnou průměrnou rychlostí zanadávám doma, až mě přejdou emoce. Tak holt jezdím s rezervou a na místě jsem třeba o hodinu dřív.

A to už nepíši o tom, že nemám ostříží oči, takže bez zastavení si tu průměrnou rychlost mezi ostatními informacemi nepřečtu. A když zastavím, tak mě zas třeba předjede ten traktor.

Já používám skin, kde jsou jen ty nejpotřebnější informace, co potřebuji k tomu, abych dojel do cíle. Ale třeba jsem, jak říkají naši západní sousedi, "Weiße Rabe" mezi řidiči. :lol:


Tak za tenhle příspěvek se postavím na 100% jsem na tom naprosto stejně. Víc opravdu nepotřebuju. ;)
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod Lakva v 17 úno 2009 19:46

Aha, rabe je havran!!! Já jak neumim germánsky, tak jsem myslel esli to neni třeba myš, nebo králíček nebo tak něco :-P

Mám sice rád údajů víc - okamžitá rychlost (a k ní se hodí maximálka, i když je zatím na příliš mnoha úsecích špatně - to už je lepší dopravní mezení v podobě zákazů odbočení), čas vzdálenost a dojezd do cíle/k bodu, fajn je i čas k nejbližšímu manévru, no a nadmořská výška, jakkoli je to údaj dost nepřesnej a zbytečnej, ale líbí se mi...
Skvělý je TMCčko, jen ještě kdyby byly informace aktuální a obsažný, jak by bejt měly... Ale to se myslím v poslední době dost zlepšuje...

Na druhou stranu, nějaký údaje z tripcompu sice zobrazený mám (průměrnou a ještě něco...), ale za jízdy na ně fakt nekoukám! Zrovna tak jako jsem nikdy nepoužil obrazovku tachometru. Prostě navigace je navigace, primárně mi má ukazovat cestu k cíli a protože hlasový pokyny by na mnoha křižovatkách byly nejednoznačný i kdybych si nepletl levou a pravou, tak musím i vidět na mapu - mapu a zobrazení jízdních pruhů / směrových tabulí mi prostě nesmí nic narušovat :lol:
Jsou to údaje, který mi nejvíc pomáhaj, nejvíc mě uklidňuje že je mám, a tím pádem nejvíc přispívají k bezpečnosti...
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod Ivo K v 17 úno 2009 21:25

Já mám také vcelku rád na displeji zobrazené některé údaje z tripcomputeru a občas na ně i mrku, stejně jako na nadmořskou výšku(když mne zajímá).
Ale jak píšete, čeho je moc toho je příliš.
Občas mám problémy, kde je pravá a kde levá strana(vono se to asi občas mění, né? :lol: ), tak nikdy nezapínám zobrazení přespříštího manévru, protože bývá často na opačnou stranu než příští manévr a to bych byl totálně vykolejenej.

Až se bude dělat ten super skin se všemi možnými a nemožnými údaji o kterém vovi, tak by bylo dobré, aby navigační hlášení hlásil současně muž i žena a aby jejich hlášky byly v protichůdné. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod Lakva v 17 úno 2009 22:20

Sáááááááákra!!!!!!!!!!!! Už asi 3/4 hodiny hledám na navigovat článek, kterej by se Ti určitě líbil, ale prostě se mi to nedaří...
Marek Lutonský naskládal do auta asi 15 navigací a vyrazil s nima všema do provozu... Moc pěkný!
Byly v tom 2 videa a bylo to během posledních 8 měsíců, ale prostě to nemůžu za boha najít :?
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod amatér v 17 úno 2009 22:31

Z té malé tečky na mapě se Nám vytváří docela velikánská kaňka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ale vovi už na to stejně odpověděl.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Poloha (tečka) na mapě - vypnutí ?

Příspěvekod Ivo K v 17 úno 2009 22:35

No to máš pravdu, vše zodpovězeno, tak proč to nerozmáznout do velké kaně. :lol: :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

PředchozíDalší

Zpět na Skiny a úpravy DATA.ZIPu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků