Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Choup Skin v8.3.5.5 pro iGO 8.3

Moderátoři: SvoDa, Ivo K

Re: Choup Skin v8.3.5.5 pro iGO 8.3

Příspěvekod immobile v 09 srp 2009 13:32

Jiný skin by se samozřejmě našel, ale nejen z výše uvedených dvou důvodů se mi líbí ten Choup. Zvětšený font je pro mne příjemná, ne však rozhodující veličina.
MIO 520
immobile
 
Příspěvky: 25
Registrován: 21 bře 2009 20:10
Bydliště: Prostějov

Re: Choup Skin v8.3.5.5 pro iGO 8.3

Příspěvekod mkb v 09 srp 2009 13:54

Rozšíření radarů pro Choup..Eur+ . Přidány podjezdy, nebezpečná místa a železniční přejezdy. Další, např. infotabule, policejní kontroky,...(nebo jiné) lze samozřejmě dodělat.

Edit: soubor smazán. Oprava níže. :!:

Jinak asi, bude problém s českými hláškami. Myslím ale, že část je použitelná z Micsana. Musí se najít a správně přejmenovat.
Naposledy upravil mkb dne 10 srp 2009 16:06, celkově upraveno 1
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Choup Skin v8.3.5.5 pro iGO 8.3

Příspěvekod mkb v 10 srp 2009 16:05

Přátelé skinu Choup, musím se omluvit za chybu ve včera vyvěšených speedcams. Sice jsem si ty základní Jasperovi správně překódoval, ale při sestavování jsem tam vložil omylem ty původní. :oops:
Zde je to opravené. Navíc jsem tam přidal informační panely. Jsou nastaveny jako radar v tunelu a měly by tudíž umět hlásit rychlost hlasem.

Soubor ke stažení zrušen, nová databáze zde:
viewtopic.php?f=12&t=275&p=30704#p30704
Naposledy upravil mkb dne 24 zář 2009 17:18, celkově upraveno 1
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Choup Skin v8.3.5.5 pro iGO 8.3

Příspěvekod dsczech v 26 srp 2009 02:18

skin me velicewe zaujal ale nevim jak ho mam rozchodit je tam hodne polozek kam to mam vsechno nakopirovat? diky
dsczech
 
Příspěvky: 30
Registrován: 06 srp 2009 01:22

Re: Choup Skin v8.3.5.5 pro iGO 8.3

Příspěvekod immobile v 26 srp 2009 06:22

Návod na instalaci skinu najdete v souboru Readme.txt. Je to sice francouzsky, ale i bez znalosti jazyka je to docela jasné a přehledné. Bohužel i přes pomoc mkb se mi radary pro Eur+ nechovají korektně.

Pro mne je podstatnou vlastností skinu nastavení rychlostí pro přepínání náhledové obrazovky v menu Navigace pod a nad vloženou rychlost. Tak třeba ve městě po poklesu rychlosti pod 60 km se přepne z náhledu do 3D navigace, což je ve městě přehlednější. To samé v nepřehledných úsecích (třeba s omezenou rychlostí) mimo město - zde je pro mne 3D pohled velmi vítaný. Při zvýšení rychlosti nad 70 km (třeba vyjedu z města, či opustím úsek s omezenou rychlostí) se i přepne zpět do náhledu. Oba limity lze nastavit.

Kromě Choupu to umí (pokud jsem se dobře koukal) jen Bidrus a nyní v nové verzi i PluPlus. Já už pár dnů zkouším ten PlusPlus, protože zde fungují radary spolehlivě. Kdyby uměl přepínání pohledů dle rychlosti GURJON, asi bych používal Gurjona, protože je to jinak asi nejdokonalejší skin (oproti PlusPlus umí 3D auta se stíny a světly, příjemné zobrazení údajů ve spodním proužku, časy a pomocné proužky k manévrům a některé další).

Ještě jedna věc je na Choupovi příjemná, a to je zobrazování aktuálních dopravních nesnází na trase při zapojené TMC RDS (rolující text v dolním proužku). Ten jsem neviděl nikde jinde, je ale pravda, že jsem RDS na jiných skinech moc netestoval. V Choupovi je tato vlastnost nastavitelná v menu TMC.
MIO 520
immobile
 
Příspěvky: 25
Registrován: 21 bře 2009 20:10
Bydliště: Prostějov

Re: Choup Skin v8.3.5.5 pro iGO 8.3

Příspěvekod mkb v 26 srp 2009 12:54

@immobile

immobile píše:.... Bohužel i přes pomoc mkb se mi radary pro Eur+ nechovají korektně.....

Můžeš sem dát více informací.? Např. které se chovají nekorektně. Já totiž nemohu najít nic, co by se chovalo jinak, než jsem chtěl. Předpokládám, že se bavíme o té opravené (poslední) verzi radarů pro Ghoupa (2 příspěvky výše). A ještě jakou verzi skinu používáš. Já to kontroluji v 8.3.6.4.
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Choup Skin v8.3.5.5 pro iGO 8.3

Příspěvekod dsczech v 26 srp 2009 13:49

ahoj tak skin sem naistaloval do igo 8 connect skin
theme charger a ostani se instalujou kam ? ja to hodil normalne volne
a pise me to error na zacatku :(
ten mort scrip 4.2 mam dat kam ??:(
dsczech
 
Příspěvky: 30
Registrován: 06 srp 2009 01:22

Re: Choup Skin v8.3.5.5 pro iGO 8.3

Příspěvekod immobile v 26 srp 2009 22:47

@mkb

Testoval jsem minulý týden druhou verzi speedcams na Choup 6.4. V Praze na jižní spojce mi to kontinuálně asi v délce 10 km hlásilo úsekový radar (ale to nemuselo být tou databází, já tam běžně nejezdívám). A jak jsem se teď koukal na speed_cams.bmp, tak jsem se asi mýlil z neznalosti, protože druhou ikonu shora (modrou), která se mi tam občas hlásila, jsem považoval za něco jiného. Omlouvám se za povrchní informaci, vrátím Choupa zítra do Mia (líbí se mi z výše popsaných důvodů), v sobotu jedu delší trasu,tak to ještě prozkouším a dám vědět. Každopádně díky za vaši snahu, já nevím, zda tento skin sám používáte. V těch rozšířených kamerových systémech se opravdu moc nevyznám, budu si o tom muset něco přečíst!
MIO 520
immobile
 
Příspěvky: 25
Registrován: 21 bře 2009 20:10
Bydliště: Prostějov

Re: Choup Skin v8.3.5.5 pro iGO 8.3

Příspěvekod mkb v 27 srp 2009 12:57

Skin Choup nepoužívám (zkouším to v emulátoru), ale v tom kódování mám celkem jasno. Ty speedcams jsou ve vlákně již 3 týdny a reklamace žádná. Proto mě překvapil tvůj komentář.
Je to tak, že skinaři na Mioskins začali přidávat další radarové hlášení. Normální by bylo (jako to udělal GJ, nebo diMka) vzít ty základní (z default) a přidat další - rozšířené. Ale oni vymysleli normu Eur, kde přeházeli už některé základní radary a navíc každý si to Eur vysvětloval jinak. Brzo poznali, že je to blbost a řešili to, jak jinak, novou normou Eur+. Proto u francouských skinů nelze použít ani tu základní řadu Jasperových radarů.
Příště mohu v Eur+ udělat dvě varianty. Základní a rozšířené. (I když myslím, že zrovna u Choupa se dají jednotlivé druhy hlášení vypnout).
Jinak s těmi úsekáči je to tak, že jeden zapne, druhý vypne. Pokud druhý není, nebo jej navigace přehlédne pak dělá to co má - hlásí. :lol: :lol:
Databáze radarů bereme z Poi.cz, tam je nutno dělat opravy (kvalifikovaně. :!: :!: ) Nevím, bude-li to u Choupa fungovat, ale zkus přidat do Sys.txt
[warning]
max_section_time=240 ;max délka úsekáče
teoreticky by se měl po této době sám vypnout. ;)
Mio C720
mkb
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1229
Registrován: 14 srp 2008 19:20
Bydliště: Benešov

Re: Choup Skin v8.3.5.5 pro iGO 8.3

Příspěvekod tomasii v 27 srp 2009 15:01

@immobile: nastavení přechodu náhled/3D lze i u Plus2 v08, je to ale jednodušší skin pro méně náročné nastavovatele. Na druhou stranu - má asi vše, co za jizdy potřebuješ vědět a třeba na stole chceš předem nastavit. Jo a radary jedou OK v šesti nastavitelných hlasech...
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na Skiny a úpravy DATA.ZIPu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků