Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Moderátoři: SvoDa, Ivo K

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod Ivo K v 24 říj 2010 16:56

A do které nabídky chceš přidat tlačítko Mapchangeru? Dej sem nějaký obrázek.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod jasan v 24 říj 2010 17:00

jasan
 
Příspěvky: 20
Registrován: 30 led 2010 23:44

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod Ivo K v 24 říj 2010 17:39

Tato obrazovka je přímo v data.zipu v souboru ui_igo8\320_240\ui\general_320_240.ui
Toto je zápis té nabídky "Mapy", který si musíš upravit:
<layer ui_AboutMaps z=30>
<LISTTABLE lbAM_Maps template=xlist onclick='nextstate st_AboutMapDetails' simpleclickselect>
<BUTTON xxx template=footer2_1a text="Licenses" onrelease='NEXTSTATE st_AboutLicenses'>
<VSMARTSCROLL lbAM_Maps_smartscroll x=-100 bmp="1pxline320.bmp" sprind="1pxline320.bmp" table="lbAM_Maps" hide SLIDER_ABOVE_FRAME_SIZETHUMB>
<BUTTON xxx template=prevpage template=slow_repeat onclick='ui.lbAM_Maps.prevpage' enabledmodel="ui.lbAM_Maps.prevpage.valid">
<BUTTON xxx template=nextpage template=slow_repeat onclick='ui.lbAM_Maps.nextpage' enabledmodel="ui.lbAM_Maps.nextpage.valid">
<TEXT xxx template=pageindex textmodel_wstr="ui.lbAM_Maps.page_counter">
</layer>
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod jasan v 24 říj 2010 19:24

Tak už to mám. Díky moc. Kdyby to někdo chtěl. Vypadá to takhle:
<layer ui_AboutMaps z=30>
<LISTTABLE lbAM_Maps template=xlist onclick='nextstate st_AboutMapDetails' simpleclickselect>
<BUTTON xxx template=footer4_1a text="Licenses" onrelease='NEXTSTATE st_AboutLicenses'>
<BUTTON xxx template=footer4_2a text="Changer" onrelease='NEXTSTATE st_MapChanger'>
<VSMARTSCROLL lbAM_Maps_smartscroll x=-100 bmp="1pxline320.bmp" sprind="1pxline320.bmp" table="lbAM_Maps" hide SLIDER_ABOVE_FRAME_SIZETHUMB>
<BUTTON xxx template=prevpage template=slow_repeat onclick='ui.lbAM_Maps.prevpage' enabledmodel="ui.lbAM_Maps.prevpage.valid">
<BUTTON xxx template=nextpage template=slow_repeat onclick='ui.lbAM_Maps.nextpage' enabledmodel="ui.lbAM_Maps.nextpage.valid">
<TEXT xxx template=pageindex textmodel_wstr="ui.lbAM_Maps.page_counter">
</layer>

Ještě bych měl prosbu jestli by si nevěděl kde je uložený tlačítko "Info o přídavných modulech", který je v menu nastavení dole. A tlačítko O programu, který je taky v menu nastavení dole, ale na druhé stránce. Můžu dát i fotku. Ale nevím jak se sem vkládá.
Díky.
jasan
 
Příspěvky: 20
Registrován: 30 led 2010 23:44

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod SvoDa v 25 říj 2010 07:34

Je to celkem snadné.
Když ve skinu hledáš nějaký script nějakého tlačítka, musíš především vědět, jak se to tlačítko jmenuje v originálu (angličtině), jelikož scripty jsou pochopitelně v angličtině). To, co vidíš na svém displayi, je český překlad, takže pokud nechceš přepínat lang iGO8 na anglický jazyk, abys viděl na svém displayi originální výraz

a) zjisti si přesný originální výraz toho co hledáš v CZlang.zip v dictionary.lang (otvírá se v běžném textovém editoru).
tzn. např. český výraz "Info o přídavných\nmodulech (H-P)" je v originálu "H-P Info" (ty znaky "\n" v českém překladu znamenají, že se má text zalomit na dva řádky a proto vyhledávej výrazy po jeho částech a nikoliv jeho celku).

b) většina údajů a textů v různých menu a nastaveních je v souborech setings_xxx_yyy.ui, resp. advmenu_xxx_yyy.ui, popř. start_xxx_yyy.ui, či v data.zipu general_xxx_yyy.ui , ale nic ti nebrání prolézt si všechny .ui soubory a v nich hledat vyhledávačem textů (znaků) výraz H-P Info (xxx_yyy jsou hodnoty tvého rozlišení, čili ve tvém případě 320_240)

c) výraz H-P Info pak najdeš v advmenu_320_240.ui a jak jsi již zjistil, template=footer na řádku znamená patička (spodní lišta) menu.

d) Jen tak pro kontrolu, že jsi správně, zkoukni ostatní výrazy v dané sekci <layer ui_AdvSettingsMenu z=30> ve které se nachází to nalezené H-P Info a nachází se tam výrazy "Map Visual", "Sound", "Route Planning", "Warnings", "Regional", "Navigation" což znamená, že jsi na správném místě (obrazovce hledaného menu).

e) a můžeš upravovat

Analogicky budeš hledat v langu český výraz "O programu", který, jak zjištíš je v originálu "About" ;)

P.S. fotku na fórum dáš do přílohy příspěvku tak, že při rozepsaném příspěvku se mrkni pod spodek okna do kterého příspěvek píšeš a uvidíš tam záložku "Příloha" tak na ni klikni, pak klikni na "Procházet a vyhledej příspěvek ve svém PC, pak na "Přiložit soubor" a pak již normálně příspěvek "odeslat"
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod jasan v 25 říj 2010 17:05

Děkuji moc. Našel jsem to a upravil k plné spokojenosti.
Zároveň děkuji za podrobný návod. Zatím jsem s úpravami spokojen. Ale když jsem si pročetl tvůj návod. Není vyloučeno, že ještě najdu něco na vylepšení 8-)
jasan
 
Příspěvky: 20
Registrován: 30 led 2010 23:44

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod jasan v 01 led 2011 22:41

Ahoj lidi. Dostala se mi do ruky navigaci s hd rozlišením. Chtěl jsem do ni dát skin gurjon. A protože samozřejmě nemá rozlišení 800x480. Tak jsem přes tento program Ed_ui_Primo.exe upravil stávající rozlišení v adresáři UI 480x272 na 800x480 a nakopíroval do vytvořeného adresáře 800_480 do složky UI. Ostatní soubory jsem zkopíroval. Po spuštění iga v nastavení se mi přesto žádný skin neobjeví. Nevěděli byste co s tím? Pokud si v sys.txt nastavím rozlišení 480x272. Skin funguje jak má. Díky.
jasan
 
Příspěvky: 20
Registrován: 30 led 2010 23:44

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod vovi v 02 led 2011 08:23

Ve skinu (po rozbalení v jeho rootu) je ještě .INI soubor, který obsahuje rozlišení, která skin zvládá. A tam je třeba ještě to 800_480 dopsat. Pak se skin objeví v nabídce.

Ale je to možná zbytečná práce - originál Gurjon byl i pro HD rozlišení. Byl to ale extra balík, nebylo to pohromadě s ostatními rozlišeními.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod jasan v 02 led 2011 10:03

Nejvíce se mi právě líbily vaše úpravy, které jste na skinech prováděli. A tak to zkouším. Jen se mi nedaří dekomprimovat obrázky ze skinu. Pro úpravu velikosti. Kdysi jsem na to na internetu našel tento program iGOConvert.exe
jasan
 
Příspěvky: 20
Registrován: 30 led 2010 23:44

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod fmilan v 02 led 2011 13:56

No tak si zadej do strýčka Googlu igo converter.exe a najdeš ho zase ;)
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
fmilan
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1991
Registrován: 10 bře 2009 17:22
Bydliště: Blansko

PředchozíDalší

Zpět na Skiny a úpravy DATA.ZIPu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků