Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Moderátoři: SvoDa, Ivo K

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod Lakva v 20 říj 2009 18:08

Do svého modu GJ jsem doplnil možnost jít po startu do Oblíbených (když to tam měl GJ, tak proč ne já ;-) ) a dále "rychlé tlačítko" pro volání CountyInfo + (za spolupráci děkuji Mirkovi "Amatérovi" a samozřejmě i kolektivu spojených šamanů, kteří mají celé CI+ na svědomí! :-) )
Více zde: http://www.mio-treo.info/viewtopic.php?p=30979#p30979
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod vovi v 21 říj 2009 11:36

Tak gurjoní countryinfo (vyskakovací panýlek) jsem prověřil v praxi. Na trase Praha - Bern vše fungovalo OK, panýlek vyskakoval přesně ve chvíli přechodu hranic. Ale jedna drobnost tam přece jen je, zdá se, ne úplně domyšlená: při prvním zobrazení CI tady v Čechách jsem odťukl, že mám koupenou známku na dálnici. A ta proměnná, která si to pamatuje, zřejmě má globální platnost, takže ve Švajcu už se mě to nezeptalo
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod SvoDa v 21 říj 2009 11:42

To, že se to nezeptalo je tedy fakt nedokonalé, já předpokládal, že to odkliknutí, že máš známku platí jen pro aktuální zem :( a že by ta ikona měla naskočit znovu nejen v cizině, ale opět i pro ČR při návratu do ČR :(
Mimochodem, jak to bylo v tom švajcu s kontrolou obsahu tvé složky speedcam od tamějších serverů and helperů :lol:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod vovi v 21 říj 2009 11:48

Ten dotaz při návratu do ČR bych zase tak moc nepotřeboval - pro někoho, kdo jezdí třeba denně do Německa, by to mohlo být hodně votravný. Lepší by bylo, kdyby tohle varování nebylo zobrazováno v kokpitu na hranicích, ale při plánování trasy přes hranice a mělo platnost jen pokud nebude naplánovaná trasa projeta nebo smazána.

Pro mě by bylo optimální, kdybych si naplánoval trasu a po výpočtu by vyskočil panýlek, na kterém by bylo např.:
Kód: Vybrat vše
Jedeš po dálnici přes:
CZ - známka
D - zdarma
CH - známka
F - mýto
Známky máš?
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod SvoDa v 21 říj 2009 13:35

To by bylo ideální. Obávám se ale, že jak Gurjon přičuchl k Mirkově "externímu" CI, že tento svůj CI už moc zvelebovat nebude. Gurjonovi šlo od začátku hlavně o ten vyskakovací panel na hranicích se základním info o zemi kam vjíždíš.
Nicméně o "setrvačnosti" té odklikávací ikonky a o tvém nápadu - seznam zemí na trase s infem co kde platí a za co se tam platí, mu napíšu.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod amatér v 21 říj 2009 14:55

Když mu budeš psát zeptej se ho prosí, na konkrétní příkaz, který spustí to vyskakovací okno?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod SvoDa v 21 říj 2009 15:28

Předpokládám, že se ptáš na to, jak to implementovat do nějakého jiného skinu, např. třeba do kikkera, že :?: :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod SdKfz.171 v 22 říj 2009 13:21

Panove, mohl bych se nejak zapojit do uprav souboru Dictionary.lang? V zadnem pripade nechci shazovat praci, ktera na nem byla doposud udelana - naopak, protoze uz nekolik let si privydelavam lokalizacemi her a programu, tak vim, co to da za praci. Myslim si ale, ze by bylo potreba ujednotit terminologii (Zadat, Zadejte - misto toho by stacilo treba Vloz - vedlejsim efektem by mohlo byt zkraceni stringu), opravit preklepy a chyby, pripadne provest nektere dalsi upravy.
Tak kdyby byl ze strany zdejsich guru zajem, jsem pripraven :)
מצדה לא תיפול שוב!
Uživatelský avatar
SdKfz.171
 
Příspěvky: 35
Registrován: 02 pro 2008 21:10

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod SvoDa v 22 říj 2009 13:48

jen se zapoj, budeme jen rádi.
Já už se chystal na komplexnější změnu dlouho, vč. seřazení údajů dle abecedy,... vyhození případných duplicit (ale ty duplicity už jsem snad vychytal) a taky k univerzálnímu langu.
Většina z nás používá skin Gurjon, byť v různých variacích, ale v tomto našem langu viewtopic.php?f=6&t=246&start=0 nemáme zdaleka ty výrazy, které dělá DiMka, tomsoft ve své verzi diMky, Micsan, nebo amatér ve svém kikkerovi, tomasii ve svém PlusPlus a vyrobit univerzální lang by znamenalo porovnat různé dictionary.lang a zkompilovat do jednoho. To by ovšem zase bylo zbytečné pro ty, co požívají skin jej jednoho typu.
Pokud budeš chtít "předělávat lang pro Gurjona viewtopic.php?f=6&t=246&start=0 jen měj na paměti to, že musí být dodržen kontext těch slov - některá se objevují v různých souvislostech na několika místech, některá jsou jen monofunkční.
běžná praxe v souboru dictionary.lang je
cizí výraz="přelož.výraz"
ale
i některé anglické výrazy musí být v uvozovkách
"cizí výraz"="přelož.výraz"
jinak se prostě nepřeloží.
Nebo některé mají za textem originálu mezeru
cizí výraz ="přelož.výraz"
a některé ještě musí být v uvozovkách (vč.mezery)
"cizí výraz "="přelož.výraz"

Tyto "zvláštnosti" nejsou dány jen tím, že by to Gurjon v textech scriptů psal gurjonštinou :lol: , ale tím, že např. text
Fuel Calculation="Výpočet spotřeby paliva"
je pro text tlačítka v menu, kde si tuto funkci volíš jako jednu z těch, které v bočním menu chceš,
a tento velice podobný text
"Fuel Calculation "="Spotřeba"
je pak ten, který je přímo v tom tlačítku bočního menu na mapě a musí být na rozdíl od toho ve výběrovém menu krátký a výstižný.
Kdyby byl delší, objeví se tom tlačítku jen jeho začátek a zbytek bude nahrazen třemi tečkami, např.Výpočet... a pak nemusí každý vědět, čehože se ten výpočet vlastně týká.
takových "drobností" je tam hafo

Takže jestli se ti to toho i po těchto informacích chce, pusť se to toho, pak to řádně proklikej ve všech různých menu, jestli to sedí a vlož na fórum, já to rád se všemi příslušnými ovacemi a děkovačkami vůči tvé osobě nakopčím tam, kam odkazujeme na lang a pak z toho budu vycházet při doplňování v souvislosti s dalšími GJ verzemi
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod SdKfz.171 v 22 říj 2009 14:00

O.K., a jak to bude s koordinaci - abychom nakonec nemeli nekolik ruznych verzi?
מצדה לא תיפול שוב!
Uživatelský avatar
SdKfz.171
 
Příspěvky: 35
Registrován: 02 pro 2008 21:10

PředchozíDalší

Zpět na Skiny a úpravy DATA.ZIPu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků