Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Skin Micsan Trans (8.3.x _ 320×240;640×480;480×272)

Moderátoři: SvoDa, Ivo K

Re: Skin Micsan Trans (pro 8.3.1.xxxxx _ 320×240;640×480;480×272

Příspěvekod vovi v 13 lis 2008 08:43

Vysvětlení k těm mortskriptům - včera jsem se v tom trochu šťoural:

Jsou tam celkem tři - dva slouží k přepínání šipka/autíčko a zpět, třetí je pro automatickou změnu schemat v závislosti na ročním období a fázi měsíce.

Ta změna šipka/autíčko (="fleche"/"voiture") se provádí pomocí změny hodnot tří položek v SYS.TXT, sekce [map]:
3dcarsizemin=číslo ; 5000 pro šipku, 30 pro auto
3dcarsizemax=číslo ; 10000 pro šipku, 40 pro auto
3dcarsizemul=číslo ; 30000 pro šipku, 20 pro auto

(doufám, že jsem to nepřehodil, píšu to z hlavy - ale to jistě poznáte sami :oops: )

Proto také je po stisku té "navigační šipky" (resp. autíčka - vždy je tam zobrazeno to, na co se bude přepínat) vyžádán restart iGo8. Mortscript provede zápis do SYS.TXT a iGo si jej musí znovu načíst. Při absenci mortscriptů aff_fleche.mscr a aff_voiture.mscr to pochopitelně padne na hubu.

Tím se také vysvětluje, proč po přepnutí na jiný skin zůstane nastavení pro autíčko / šipku ve stavu, v jakém to zanechal Micsan. Autor zjevně nepočítá se střídáním skinů. Ale když teď víte, kam sáhnout, tak stačí opravit hodnoty v tom SYS.TXT (nebo vystoupit z Micsanu ve stavu se šipkou).

Třetí skript pro změnu schémat jsem zatím nezkoušel - italové píšou, že je to zatím jen pro 320×240; podívám se tomu do střev, jestli je tam nějaká závislost na rozlišení nebo ne ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Skin Micsan Trans (pro 8.3.1.xxxxx _ 320×240;640×480;480×272

Příspěvekod Ivo K v 13 lis 2008 09:13

SvoDa píše:...Tak tomu by přesně odpovídal adresář Schemi x Themechanger , který se nachází mezi ostatními staženými soubory - struktura a názvy tohoto adresáře odpovídají obsahu příslušného mortscriptu a celý obsah v SChEME v tomto adresáři nakopírovat do .\ iGO8 \ content \ skin


S doplněním, jak tu píše SvoDa to na hubu už nepadá. Můžete klidně přepínat ve skinu mezi autíčkem a navi šipkou v rychlém menu. ;) :D :D
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Skin Micsan Trans (pro 8.3.1.xxxxx _ 320×240;640×480;480×272

Příspěvekod SvoDa v 13 lis 2008 09:31

Tak jsem to riskl dle návodu, a kromě mortscriptů pro auto/šipka dal všechno, jsem tam narval z vovivo odkazu i scheme - obsah SCHEME z adresáře Schemi x Themechanger , který se nachází mezi ostatními staženými soubory - přidal do adresáře iGO8/content/scheme a:
jede to korektně - šípka :arrow: auto a obráceně , ale přesně jak píše vovi a jak jsme zjistili už u verze pro 8.0.0.:
- pokud jsem přepnul Micsan skin ve stavu se šipkou na jiný skin, šipka v jiném skinu byla, čili vše OK
- pokud jsem přepnul Micsan skin ve stavu s autem na jiný skin, šipka v jiném skinu nebyla. Stačí vsak vrátit se do Micsan, změnit v rychlém menu auto na šipku, potvrdit restart a pak teprve přejít do jiného skinu, což pro ty, kteří autíčko nepoužívají znamená, že nemusí na nic myslet a pro ty, co je používají, že musí před přepnutím z Micsan do jiného skinu přepnout na šipku a "vytrpět" ještě restart (refresh) iGO8.

Stejně tak funguje i ten schemechanger (i pro rozlišení 480/272) - nejsou v něm soubory, omezující použití jen v některých rozlišeních). V menu - barevné profily se objeví autochanger day, autochanger night a crepusolo night. Ty schema ročních období, které nejsou ve složce scheme "vedle" těchto scheme, ale v adresáři Xerses se "nějak přepínají automaticky" dle datumů (v mortscriptu je k tomu napsáno:
winter_exist=FileExists(PathXerses & "winter\winter.zip")
spring_exist=FileExists(PathXerses & "spring\spring.zip")
summer_exist=FileExists(PathXerses & "summer\summer.zip")
autumn_exist=FileExists(PathXerses & "autumn\autumn.zip").
Zkusil jsem změnit datum na lednové a vypnout autosynchronizaci času a žádnou změnu jsem nezaznamenal. Chce to ještě zkoumat, anebo se to nedá změnou času v GPS obejít a je nutno počkat na astonomickou zimu, co se stane?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Skin Micsan Trans (pro 8.3.1.xxxxx _ 320×240;640×480;480×272

Příspěvekod Ivo K v 13 lis 2008 11:16

Mám to nakopírované stejně jako Dan a jede mi to také korektně.
Doplním jednu věc.
Navolíte-li barevný profil např. autochanger-day a autochanger-night objeví se vám další tlačítko "Twilight duration"(asi něco jako délka stmívání) a volíte čas 1 až 60 min nebo vypnuto(defaul 30min) . Tak na to si počkám. To jsem zvědav ce se stane, jestli vůbec něco. :?
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Skin Micsan Trans (pro 8.3.1.xxxxx _ 320×240;640×480;480×272

Příspěvekod vovi v 13 lis 2008 11:21

Tak abyste nebyli nervosní (na to je nejlepší omévat přirození vlažnó vodó, jak říkal strýc Pepin), tak jen poreferuji o stavu českých radarů ve skinu: už to mám skoro hotový - teď se jen vztekám nad věcí, která mě předem nenapadla ... u toho nastavování hlasového upozornění je totiž jinak řešeno upozornění na semafor a na mobil - u semaforu není rychlost a tudíž tam má méně tlačítek. A já chci přehodit ty typy radarů, aby běhaly s těmi našimi korektně. Jenže teď to k mobilní radaru nepřířadí hodnotu omezení :( . Všechno už jsem popřehazoval, včetně ikonek, jen to přepnutí na to správné meníčko mi zatím uniká. Ale doufám, že to po obědě dotáhnu do konce (lépe řečeno do beta verze vhodné k testům ... je tam ještě fůra kosmetických úprav a chtělo by to asi spolupráci Pána hlasů pro výrobu zbývajících hlášek a pořádné vyladění těch stávajících - já to jen nahrubo vyřezal a to navazování není úplně podle mých představ).

Zatím předpokládám, že nebudeme používat ten kousek "maximum/moyenne" (=max/průměr) - nenašel jsem nic, z čeho bych získal český hlas. Při vyvěšení to pak ještě pořádně popíšu.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Skin Micsan Trans (pro 8.3.1.xxxxx _ 320×240;640×480;480×272

Příspěvekod SvoDa v 13 lis 2008 11:46

@IvoK:
Ivo K píše:Navolíte-li barevný profil např. autochanger-day a autochanger-night objeví se vám další tlačítko "Twilight duration"(asi něco jako délka stmívání)


kde se ti objeví? Já si ho nevšiml :!:

@Vovi, jen taková drobnost - předěláváš origo skin, tebo ten předělaný, co jsem tu pověsil :?:
Děsím se odpovědi :roll: :lol: :lol:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Skin Micsan Trans (pro 8.3.1.xxxxx _ 320×240;640×480;480×272

Příspěvekod Ivo K v 13 lis 2008 11:54

V menu "barevné profily" mám běžně 3 nabídky ->Noční režim ->Profil barev den -> Profil barev noc.
Zadám autochanger-day a autochanger night a přibude mi k těm třem nabídkám čtvrtá "Twilight duration" ;)
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Skin Micsan Trans (pro 8.3.1.xxxxx _ 320×240;640×480;480×272

Příspěvekod vovi v 13 lis 2008 12:34

@Svoda: Samozřejmě, že ten původní :lol: :lol: Přece si nebudu kazit ty tvoje udělátka!! ;)

Ale teď vážně - je to úplně jedno, protože sahám kromě AUDIO složky ve skinu jen do speedcam.ui v COMMON a pak do settings_x_y.ui (a jsou to jen drobné opravy - zatím). Ale samozřejmě to nebude problém po odzkoušení přenést do toho vylepšeného Micsanu - udělám to pak s tvou aktuální verzí.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Skin Micsan Trans (pro 8.3.1.xxxxx _ 320×240;640×480;480×272

Příspěvekod SvoDa v 13 lis 2008 12:38

@Ivok - já tu nabídku bohužel nemám
@Vovi: díky

EDIT: IvoK:už tu nabídku mám - musí být nastaven autochanger pro den i noc, já měl noc stále na výchozím :oops:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Skin Micsan Trans (pro 8.3.1.xxxxx _ 320×240;640×480;480×272

Příspěvekod Ivo K v 13 lis 2008 13:04

Ivo K píše:Zadám autochanger-day a autochanger night a přibude mi k těm třem nabídkám čtvrtá "Twilight duration" ;)


Už se to tu psalo mockrát: Číst, číst! :evil: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

PředchozíDalší

Zpět na Skiny a úpravy DATA.ZIPu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků