Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Inztenzita podsviceni

Moderátoři: SvoDa, Ivo K

Re: Inztenzita podsviceni

Příspěvekod rosta v 30 zář 2008 19:13

Jo, teď už tam mám tomasII verzi i s češtinou. Je to trochu přeplácaný, mě vzhledem a funkcema na lištách naprosto vyhovuje PlusPlus. Máš nějaký manuál na editaci vzhledu dimky? Implementovat barevný filtr do plusplusu...
rosta
 

Re: Inztenzita podsviceni

Příspěvekod amatér v 30 zář 2008 19:22

Se učit....., se učit....., se učit. A Hlavně zkoušet :D
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Inztenzita podsviceni

Příspěvekod SvoDa v 30 zář 2008 19:25

Manuál na editaci jakéhokoliv skinu neexistuje.
Sice se snažíme, ale spoustu věcí ještě neumíme a přicházíme na ně postupně.

Implementovat jednu věc z jednoho skinu do druhého se lehce řekne, ale těžko udělá. Spousta souborů je navzájem provázaných a zápisy v nich se na sebe odkazují. Někdy to může být záležitost několika minut (to se stane tak v 0.3 % případů) nebo několika hodin a někdy dokonce i několika dní, než se odladí všechny souvislosti a funkčnost.
Pak to dáš ke stažení a za pár hodin ti někdo napíše, že když si navolil to to a to a pak to ukončil a přepnul tamto bez toho a pak i s tím, se zobrazením onoho tak se to resetuje a ty můžeš začít znovu. Kdo by odolal takovéto činnosti ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Inztenzita podsviceni

Příspěvekod vovi v 30 zář 2008 19:36

@rosta: ještě jeden tip - zkus si stáhnout co nejtmavší noční schéma - dobrý zdroj je třeba tady:
http://www.i-go8.com/search/label/SCHEMES

Zrovna teď tam na prvních dvou pozicích visej dvě schémata od Spectera - na můj vkus už je to tak tmavé, že na tom v noci nevidím nic :) ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Inztenzita podsviceni

Příspěvekod rosta v 30 zář 2008 19:44

vovi: To není řešení, mám tmavé schéma, celé černé, to je tím, že to podsvícení je moc intenzivní. Barevný filtr v Dimce to řeší, je to vyhovující.
SvoDa: Ty wééé, koukám na ty zdrojáky, to asi nevytunim...: to levé menu v navigační obrazovce, změnit pozadí na černé, zrušit tu horní půlku menu (jsou tam dvě menu nad sebou koukám...) a nechat až navigační okýnko vlevo nahoře. Spíš to jen barevně odladit a vyhodit nějaké pro mě přebytečné položky...
rosta
 

Re: Inztenzita podsviceni

Příspěvekod rosta v 01 říj 2008 20:24

Prosím pomoc...
Podařilo se mi vypreparovat z Dimky ten barevný filtr. Mám v barevných profilech "use color filter", zatím nepočeštěno, posuvník se ztmavuje podle polohy. To funguje. Akorát když se přepnu do mapy v nočním režimu, tak se ten filtr neaplikuje. Netušíte, jaký skript volá ten filtr do mapy při přepnutí do nočního režimu?
Skutečně neexistuje nějaký popis toho skriptovacího jazyka?
rosta
 

Re: Inztenzita podsviceni

Příspěvekod tomasii v 01 říj 2008 22:05

Skoro bych řekl, že ztmavování posuvníku není tou hlavní funkcí toho color filteru. To aby to chodilo v "noční" obrazovce je ta těžší část. :ugeek:

Taky jsem hledal popis a je to asi to know how, které si stráží jako oko v hlavě, zejména strukturu skinu (provázání u layer, script, atd.), jména, funkce a parametry proměnných. Vlastní syntaxe není až na některé parametry zase tak složitá a tak se dají skripty modifikovat. Ale je to magie právě pro tu provázanost. Dost jsem si o tom psal s Jerry Dobrowski, který opravdu umí Miomap a ten tvrdil, že se všechno naučil sám. :o
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Inztenzita podsviceni

Příspěvekod rosta v 02 říj 2008 12:16

Hm, ne a ne to rozluštit. Co znamená funkce SPRITE (spr)?

setting_320_240.ui zobrazuje volbu "use color filter" s posuvníkem:

<SPRITE spr_CF_Test x=3 y=129 z=100 bmp="CF_test.bmp" visiblemodel="ui.bUseColorFilter">
<CHECKBOX xxx template=chk_lb5a x=3 y=131 z=10 text="Use Color Filter" boolmodel="ui.bUseColorFilter">
<HSCROLLBAR hsr_colorFilter x=55 y=163 z=15 bmp="$fable_scrollbg.spr" sprind="$fable_scrollbtn.spr" min=0 max=32 endsize=0 blockincrement=_0.0 value=10 valuemodel="ui.vColorFilterValue" onchange='run sc_hsr_colorFilter_change' enabledmodel="ui.bUseColorFilter">
-----------------
start_320_240.ui zapíná script, který nastavuje colorFilterValue, nightglass.bmp zřejmě obsahuje sadu odstínů...

<layer ui_NavigateMapnight z=300000 onshow='run sc_hsr_colorFilter_change' visiblemodel="ui.bUseColorFilter&screen.nightmode">
<SPRITE spr_color_filter bmp="nightglass.bmp">
</layer>
----------------
setting.ui obsahuje script sc_hsr_colorFilter_change který generuje ColorFilterValue:

<state st_ColorProfiles>
<uselayer ui_Header2/>
<uselayer ui_Background/>
<uselayer ui_Title/>
<uselayer ui_Footer2/>
<uselayer ui_ColorProfiles/>

<script init>
Title.SET "Color Profiles"

btnSVM_MapColor.TEXT vColorSchemeDayName
btnSVM_MapNightColor.TEXT vColorSchemeNightName

; Set slider state from night mode variables
runif %map.auto_nightmode 1 'vMapColors.SET "AUTO"'
else_runif %screen.nightmode 1 'vMapColors.SET "NIGHT"'
else_run 'vMapColors.SET "DAY"'
spr_CF_Test.alpha vColorFilterValue
</script>

<script sc_hsr_colorFilter_change>
spr_CF_Test.alpha vColorFilterValue
spr_color_filter.alpha vColorFilterValue
</script>

</state>
-------------------
CF_test.bmp i nightglass.bmp mám v příslušných adresářích nakopírovaný. Výsledek je takový, že mám v profilech volbu "use color filter" s posuvníkem, který se ztmavuje podle polohy. Potud to funguje, ale jak se přepnu do mapy v nočním režimu, tak se ten filtr neaplikuje. Vysvětlí někdo ze zkušených ladičů, jak přesně fungují ty výše uvedené scripty a kde by mohl být problém? Děkuji.
rosta
 

Re: Inztenzita podsviceni

Příspěvekod Dopi v 03 říj 2008 12:10

Jestli máš rozlišení 320_240 nebo 240_320, tak si tam dej skin Gurjon. Je skvělý a má i funkční noční filtr.
SilverGuide 4000 (displej 320x240) - iGO 8.3.2.64873 Gurjon
Dopi
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 srp 2008 07:06

Re: Inztenzita podsviceni

Příspěvekod rosta v 06 říj 2008 17:39

Gurjon je fajn, díky za typ.
rosta
 

Předchozí

Zpět na Skiny a úpravy DATA.ZIPu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků