Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Moderátoři: SvoDa, Ivo K

Re: skin Gurjon 5.x (8.3.2 _ 320×240,240×320,400×240,480×272)

Příspěvekod SvoDa v 26 úno 2009 10:50

:oops: :oops: :oops:
Bohužel jsem si pořád myslel, že to musí jít z cockpitu, čili navigační mapy, protože kdo by chtěl (třeba operativně za jízdy) rušit autopřepočet tím, že by musel rozjet plánovací mapu - to už může zrušit fajfku přes menu - nastavení,...
proto jsem myslel, že ho Gurjon dal na navigační mapu, aby bylo po ruce.
Bohužel je to jen v té plánovací mapě, kde mi uniká smysl - lepší by to bylo v mapě navigační, abych to měl po ruce a třeba za jízdy se rozhodnout zrušit autopřepočet.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin Gurjon 5.x (8.3.2 _ 320×240,240×320,400×240,480×272)

Příspěvekod Lakva v 26 úno 2009 11:15

No jo, vidíš :-)
Já mám zase automatický přepočet v kokpitu zaplej vždycky a vůbec se mi nelíbí, že mi ho iGO někdy při změně startovního místa vypne.
Naopak jsem to chápal tak, že to bude v té planovací, kde pokud přidávám třeba průjezdy na nějaké delší trase, tak mě přepočet po každém přidaném bodu brzdí... Takže celkem chápu, že může být fajn to chtít jen rychle vypnout :-)

Teď mě ještě tak napadá, nevíte někdo, jak donutit grafickej multicalc aby počítal jen ty trasy, které mám zvolené k vykreslení? Srovnávám stejně jen krátkou, rychlou a eko, snadnou a hezkou vidět nechci. Ale pokaždý se počítaj...
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: skin Gurjon 5.x (8.3.2 _ 320×240,240×320,400×240,480×272)

Příspěvekod SvoDa v 26 úno 2009 11:51

Přesně tento motiv vedl Gurjona k tomu, aby to bylo "jen" zde - tzn. aby se přidáváním bodů při plánování trasy trasa stále nepřepočítávala, což by tě zdržovalo a zapnout ten přepočet můžeš, až budeš míst naskládány všechny průjezďáky, cili na konci plánování.
Já si původně naivně myslel, že si ten autopřepočet pak můžu dle libosti zapínat a vypínat operativně po ruce i za jízdy přímo z navigační mapy, ale tam to nemá.

Jinak při jízdě preferuji funkční autopřepočet vždy a dokonce jsem musel u diMky předělávat scripty a psát do ni "natvrdo" pro zachování autopřepočtu "1", jelikož diMka vypínal autopřepočet tehdy, pokud jsi natahoval uloženou trasu z jiného místa než jsi ji kdysi plánoval a ukládal. Jestli to je tak u diMky furt, netuším, jsem už jen Gurjonův :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin Gurjon 5.x (8.3.2 _ 320×240,240×320,400×240,480×272)

Příspěvekod Lakva v 26 úno 2009 12:57

SvoDa píše:...jelikož diMka vypínal autopřepočet tehdy, pokud jsi natahoval uloženou trasu z jiného místa než jsi ji kdysi plánoval a ukládal...

Aháááá!!! Já jsem Dimku tak usilovně nezkoušel, takže tohle nevím... To je ale dost blbej nápad, protože trasa se hádám nahrává skoro vždycky jinde než bylo vytvořena - jedu trasu se zastávkou, kde budu delší dobu stát a tak vyndavám navigaci a vypínám iGO. Pak natáhnu další trasu a jedu...
Nebo jedu na dovču, naplánuju si doma v klidu u netu místa, kam bych se chtěl podívat, připravím si trasy s průjezdama na možných místech parkování... a pak je zase jen načítám...

Jinak pokud vím, default skin a skin Tomtom od Glika (používal jsem na 8.0) vypínaly autorecalc při použití výchozího bodu - jakmile se počítala trasa odjinud než pozice GPS, tak se to vyplo... Dost blbý!

Gurjon to udělá občas taky, ale je to hodně zřídka a podmínky jsem zatím nevypozoroval...


Lakva píše:Teď mě ještě tak napadá, nevíte někdo, jak donutit grafickej multicalc aby počítal jen ty trasy, které mám zvolené k vykreslení? Srovnávám stejně jen krátkou, rychlou a eko, snadnou a hezkou vidět nechci. Ale pokaždý se počítaj...

A na tohle rada fakt není?
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: skin Gurjon 5.x (8.3.2 _ 320×240,240×320,400×240,480×272)

Příspěvekod SvoDa v 26 úno 2009 13:35

Co se týče toho, aby GJ multicalc počítal jen ty trasy, které mám zvolené k vykreslení - Řešil jsem to osobně s Gurjonem a nee.
Taky se na to samé dokonce ptal kdosi zrovna včera v diskusi na jeho guestbook a odpověděl impossible.

Co se týče toho autopřepočtu - DiMka tam měl (asi ještě i má) v rímci nahrávání uložené trasy dotaz : načíst uloženou trasu s aktuální pozice GPS? Ano/Ne. Když jsi dal ne, tak to vyplo přepočet (nafurt :o i po dojetí do cíle či výmazu této trasy) a musel sis ho pak přes menu-nastavení,... zafajfknout.

Jinak, to, že jsem napsal, že diMka vypínal autopřepočet tehdy, pokud jsi natahoval uloženou trasu z jiného místa než jsi ji kdysi plánoval a ukládal čili jak píšeš : "jakmile se počítala trasa odjinud než pozice GPS" , je to samé, ne? :D
Prostě byla-li z místa mimo tvou aktuální pozici GPS ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin Gurjon 5.x (8.3.2 _ 320×240,240×320,400×240,480×272)

Příspěvekod Lakva v 26 úno 2009 13:45

SvoDa píše:Taky se na to samé dokonce ptal kdosi zrovna včera v diskusi na jeho guestbook a odpověděl impossible.

Aha! Díky za info a omlouvám se za zbytečnou otázku...

SvoDa píše:Jinak, to, že jsem napsal, že diMka vypínal autopřepočet tehdy, pokud jsi natahoval uloženou trasu z jiného místa než jsi ji kdysi plánoval a ukládal čili jak píšeš : "jakmile se počítala trasa odjinud než pozice GPS" , je to samé, ne? :D
Prostě byla-li z místa mimo tvou aktuální pozici GPS ;)

Natahovat a počítat odjinud ... Mě to úplně stejné nepřipadá, ale to je jedno! Prostě nedorozumnění! :-)
Nechci se hádat, nechci plamenit a ani jsem nechtěl Dimku nebo jinej skin kritizovat!!!
Jen jsem zvědavej, ptám se a pak "nahlas" přemýšlím, jak by mi to vyhovovalo... Toť vše :-)
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: skin Gurjon 5.x (8.3.2 _ 320×240,240×320,400×240,480×272)

Příspěvekod SvoDa v 26 úno 2009 14:02

Problém s tím autopřepočtem (jeho vypnutím) nastal tehdy, když jsi např. doma naplánuješ trasu do dovču a uložíš. Začátek trasy je tudíž na silnici před tvým obývákem.
Auto máš ale za rohem a v něm si pak načteš tuto trasu z uložených. Jelikož jsi však na jiném místě (poloze GPS), než odkud jsi ji plánoval (byť byl rozdíl jen pár metrů), tak se "skin" při tom načtení trasy zeptal, jestli má tu uloženou trasu načíst ke tvé aktuální pozici GPS, jelikož se liší od pozice (volba ano), nebo nechat původní začátek na silnici pod tvým obývákem (volba ne). Když jsi dal ne, tak to navždy vyplo přepočet. Když jsi dal ano, tak se to přepočetlo ke tvé aktuální pozici ke tvému autu :D

Myslím ale, že jsme to mysleli oba stejně, jen jsou někdy prsty rychlejší než myšlenky a naopak. A vov, vo, vo, vo,.... tom to je :lol:

Jinak u GJ se mi ještě nestalo, že bych měl vyplý autopřepočet, kromě toho, že bys si ho sám vynul v menu, nebo v té plánovací mapě dlouhým stiskem "Obchvat".
Možná to bude i tím, že se mi po startu natahuje ze sysu [navigation] autoreplan_action="AUTO" takže ikdybych ho já nebo Gurjon nějakým nedopatřením vypnul, tak po znovurozjetí iGO8 se načte iGO8 u autopřepočtu s fajfkou. A o tom, že mi igo8 v různých verzích a z různých míst načítá několikrát denně se zmiňovat nemusím :lol:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin Gurjon 5.x (8.3.2 _ 320×240,240×320,400×240,480×272)

Příspěvekod SvoDa v 26 úno 2009 17:15

SvoDa píše:Jako snad jediné slabé místo v GJ skinu jsem viděl to, že se nelze z obrazovky pro plánování trasy dostat do zobrazení nově vloženého kurzoru v 3D mapě.
jde to takto:
- v obrazovce plánování trasy vlož kurzor a vrať se do mapy - tlačítko <=== navigace.
- objevíš se v 3D, ale na aktuální pozici GPS a nikoli na pozici vloženého kurzoru.
- pro zobrazení na místě vloženého kurzoru v 3D klikni na horní proužek (oblohu), a to tolikrát, dle toho, jak máš nastaveno zobrazování bočního menu pro kurzor (menu - nastavení - vzhled mapy - boční menu - 3/3 - volání bočního menu). ...

Přišel jsem ještě na snadnější způsob, jak se z obrazovky plánování trasy dostat do 3D na pozici kurzoru tam vloženého a nikoli na pozici GPS - stačí před tím, než jdeš do plánovací obrazovky posunout kousek mapu mimo pozici:
- v navigační obrazovce, kdy jsi na aktuální pozici GPS posuň kousek prstem mapu z této pozice, tzn. aby se objevilo při spodním okraji to ouško pro návrat na pozici GPS:
- v obrazovce plánování trasy vlož kurzor kam chceš a vrať se do mapy - tlačítko <=<=<= vlevo dole.
- objevíš se v 3D, ale již přímo na pozici kurzoru a nikoliv GPS ;)

Nikde jsem o něm nečetl, tak ti, co už to ví a používají a nechali si to pro sebe, tak mne nekamujte, že jsem objevil již objevené a spíš zpytujte svědomí, že jste to tu nenapsali a já při tom hloubání zbytečně zanedbával rodinu :lol: :D
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin Gurjon 5.x (8.3.2 _ 320×240,240×320,400×240,480×272)

Příspěvekod SdKfz.171 v 28 úno 2009 00:38

Asi vypadám jako naprostá lama, ale vůbec nevím, jak se dostat na nastavení jednotlivých half-patch funkcí. Zkouším tapnout dlouze/krátce na různá čudlítka, ale ani náhodou nevidím to, co je zobrazeno u GJ na stránce half-patch. Hodilo by se hlavně to nastavení thresholdu pro radary, aby to neřvalo hnedle, jak jedu o kilometr rychleji.

Pro úplnost - ASUS P552w, WM6.1 Pro, iGo 8.3.1.71438, skin GJ6.1p
מצדה לא תיפול שוב!
Uživatelský avatar
SdKfz.171
 
Příspěvky: 35
Registrován: 02 pro 2008 21:10

Re: skin Gurjon 5.x (8.3.2 _ 320×240,240×320,400×240,480×272)

Příspěvekod chucky v 28 úno 2009 12:00

A máš v rootu iGO8 složku EXTENSION s jednotlivýma Half-Patch funkcema?
NAVON N750
PRIMO 2 : 9.6.2.209584 : GJ_si

HTC Sensation - Android 4.0.3 - qHD - 960x540
PRIMO 2 : 9.6.7.735654 : bez skinu
Uživatelský avatar
chucky
 
Příspěvky: 378
Registrován: 11 lis 2008 18:57
Bydliště: Damnice

PředchozíDalší

Zpět na Skiny a úpravy DATA.ZIPu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron