Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Moderátoři: SvoDa, Ivo K

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod vovi v 16 zář 2009 07:04

Dane, mám dvě drobnosti k TripComputeru GJ (a přiznám se, že teď zrovna moc nestíhám a nechce se mi bádat a hledat - a jsem navíc i nesmírně líný :oops: ):
- po restartu iGo se automaticky spustí záznam TC. Dříve to dělaly všechny tři "cesty", teď (cca od verze 6.7) to dělá jen "Cesta 1". Dá se tomu zabránit?
- ty 3 "cesty" se rozlišují jednak nápisem "Cesta x", dvak bílým proužkem, který by se měl posouvat (1-levý, 2-střední, 3-pravý). V počátcích (GJ 4.x) to fungovalo, ale teď to vypadá jinak: 1-levý, 2-levý, 3-střední

Ten (patrně) chybný odkaz na bitmapu si pro sebe najdu a opravím sám, sem to píšu hlavně kvůli tomu, abys to mohl spravit i v příštích tS skinech.

To automatické spuštění TC už jsem hledal, ale bez úspěchu.

A když už jsem v tom - ještě třetí věc, která mi vadí:
- když si tlačítkem v rychlém menu vypnu zobrazení hodnot TC, tak zmizí i hodnota nadmořské výšky. Je správná má domněnka, že tam jsou dvě proměnné pro výšku, jedna pro TC a jedna "GPS"? Pokud ano, můžeš to ve svých úpravách přehodit, aby výška v koptíku nebyla závislá na zobrazení hodnot z TC? Matně si vzpomínám, že se kdysi o té dvojakosti n.v. diskutovalo v souvislosti s jejím zaokrouhlováním v TC na desítky.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod SvoDa v 16 zář 2009 07:20

a) TC - myslím, že když máš aktivní Automat. výmaz tripcomputeru pro novou trasu, tak TC jede stále, pokud nějaká naplánovaná trasa existuje, nebo jsi v pohybu. Když to vyškrtneš, budeš provádět spuštění a pause trasy ručně (to zaškrtávátko je v menu - nastavení - vhled mapy - nast.tripcomputeru)

b) těch proužků levý-levý-pravý jsem si taky všiml, ale je to taková drobnost, že jsem se tím nezabýval. když to vyřešíš a pošleš, rád to zapracuji do další verze

c) ano nadm.výška je součástí TC a odtud si také tu hodnotu skin bere do mapy - nadm.v. v navigatemap_480_272.ui (první řádek se týká hodnoty a druhý jednotky)
<TEXT TxtTripComp11 x=433 y=248 z=10 w=42 alpha=32 align="CENTER" glowsize=1 glowtype=1 font="tahomabd" fontsize=19 color=#FFFF00 color2=#000000 textmodel_wstr="navigation.current_altitude.number_text" visiblemodel="!ui.vTripCompVisualStatus&ui.vTripCompVisualSet<2">
<TEXT TxtTripComp12 x=431 y=258 z=10 w=5 alpha=32 align="LEFT" glowsize=1 glowtype=1 font="tahomabd" fontsize=9 color=#FFFF00 color2=#000000 textmodel_wstr="navigation.current_altitude.unit_text" visiblemodel="!ui.vTripCompVisualStatus&ui.vTripCompVisualSet<2">

a změň visiblemodel související s údaji z TC, který ten balík informací z TC schovává nebo zobrazuje celý na jiný visiblemodel, kdy se ti to má ukazovat (společně s nějakou jinou funkcí), nebo visiblemodel u těchto řádků vyhoď úplně a budeš to tam mít natvrdo a pořád.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod vovi v 16 zář 2009 07:29

Jo, díky, tu NV si takhle ošetřím (a možná by to stálo i za trvalou úpravu v tS). Já jsem ale myslel, že kromě altitude tam ještě někde bylo taky elevation (nebo GPS_elevation?) a to že právě nezávisí na tom TC. Ale ono to možná bylo ještě ve starým dobrým J&T 4.3 ...

Ten TC mám pořešený tak, jak píšeš - vypnutý Automatický výmaz pro novou trasu. Ale štve mě, že se TC při startu iGo automaticky spustí a já ho nejdřív musím ručně vypnout (když to neudělám, tak někdy jen při hledání satelitů najezdí pár km :lol: ). Jde mi právě o to, abych zabránil automatickému spuštění TC při startu iGo. U jiných skinů než GJ jsem to nepozoroval (i když už jsem dlouho na nic jiného nejezdil, to je taky fakt).
No, nejspíš budu muset do Gurjonova Navigate_map.ui a někde tam tu inicializaci objevit. Myslel jsem si, že bys to třeba mohl nosit v hlavě ;)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod SvoDa v 16 zář 2009 07:47

To "pokračování i po ukončení iGO8 a znovuspuštění má dle mého svou logiku v tom, že když na cestě musíš z nějakého důvodu ukončit iGO (nebo ti spadne samo :lol: ), nevyresetují se ti údaje z TC, ale pokračují dál a o data na dlouhé cestě, kdy tě ty hodnoty opravdu zajímají, nepřijdeš.
Stejně tak má svou logiku to, že zapneš iGO8 a máš tam údaje ze včerejška, bo někoho třeba zajímají ty údaje za delší období pro svou vlastní evidenci, kolik toho najerzdil za poslední období, jakou jezdil prům.rychlostí,....
Když naplánuješ jinou trasu, tak se teprve vyresetují a počítají od nuly.
Nevím, jak jsou na tom ostatní skiny, ale asi proto tam dal GJ tu funkci Automatický výmaz pro novou trasu aby současně s naplánováním nové trasy se vyresetoval a spustil od nuly, jinak by tam byla stále narůstající hodnoty z předchozích cest.
Spousta lidí si s tím nehraje jak my hodiny denně a přitom jim stále narůstají hodnoty. Většina lidí si naplánuje trasu doma, šochtli uspí, sedne do auta, probudí a jede.

Co se týče té nadm.v. taky by sis mohl vystředníkovat ty údaje z TC na mapě, které nechceš (asi bys rád vypnul ty microúdaje z TC nad rychlostí, že?
Já si nechávám zobrazované všechny ty micro údaje, co jsem tam dával, nicméně pokud se ti to podaří vyřešit, jak jsem popisoval, napiš to sem (stejně tak i ten bílý proužek u TC, popř. i to chování pause/play TC, ikdyž tam to "svévolné" pokračování po startu iGO8 má svou logiku, jak jsem psal) a já to do příští verze to zapracuji.
Čím více lidí bude používat jedny (např. ty mé) úpravy s tím, aby vyhovovaly většině, tím líp pro další práci na vylepšování, než aby měl každý své reedice. To pak dá každému dost práce, když vyleze další verze, takhle to dá dost práce jen mně :!: :lol:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod vovi v 16 zář 2009 08:21

Já jsem rád, že se TC neresetuje automaticky - to se hodí, to máš úplnou pravdu. Mě štve, že se sám spouští, i když jsem ho ručně zapauzoval (a navíc to dělá jen jedna trasa). Při tom případném zhroucení někde na cestě by mi ruční spuštění nevadilo - to se stane jen občas a je to taková situace, kdy s nějakým tím krokem navíc jsem smířený (stejně bych si v takovém případě ověřoval, jestli TC běží). Obrácená situace (restart igo bez trasy) je aspoň pro mne při hrátkách se skiny mnohem častější. A pokaždé přitom musím zastavit ten prožluklý TC.

A na to býlí se podívám a vypleju to :lol: :lol:
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod SvoDa v 16 zář 2009 08:49

:lol: :lol: :lol:
už jsem to přeplel raději sám. :lol: :lol: :lol:
Takhle to vypadá, když napíšu patnácti řádkový příspěvek za 3 minuty času, který mi zbyde z 10-ti minutové přestávky mezi přebíháním z budovy do budovy, konáním fyziologických potřeb, srkáním kafe a čtením toho, na co ses vlastně ptal :!: , abych rychle odpověděl kamarádovi a ten tak nemusel čekat na další přestávku nebo polední pauzu :lol: :lol: :lol:
A ty se mi v rámci své osmihodinové pracovní pauzy odvděčuješ vytnutím jedné hrubky :?: :!: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod vovi v 16 zář 2009 09:15

Jenže ony ty hrubky v tom slově byly dvě; teď už jsi jednu vyplel. A ta druhá je tam furt. :lol: :lol:

Ale to nevadí, lepší bílí než nepřizpůsobiví!
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod SvoDa v 16 zář 2009 09:47

Přepleněno komplet. Tak je to správne, tak to má byt :!:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod vovi v 16 zář 2009 10:59

Jojo, jak vyprávěl Izer v televizi (z vojny): "Soudruhi! Jak vy k mi, tak mi k vy!"
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: skin Gurjon 5.x, 6.x (iGO8.3.2. a 8.3.4.)

Příspěvekod deusexx v 16 zář 2009 15:53

Pánové,kdo mě nakopne?Vyguglovat mě to nejde a to co jsem vygoogloval mě moc nepomohlo.Setkal se někdo s touto hláškou? FFUIERROR:Unknown layer referenced Identifier=d_SpCamEnDisLayer.Dělá to když chcu přehodit základní skin za GJ.Nenaběhne to.Teď jsem vyzkoušel Dimku a ten jede.Je to na nové verzi igo.Rozlišení 320*240.Data.zip mám pro všechna rozlišení a skin tady s tím taky.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

PředchozíDalší

Zpět na Skiny a úpravy DATA.ZIPu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků