Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

skin nebo fake ?

Moderátoři: SvoDa, Ivo K

Re: skin nebo fake ?

Příspěvekod sokoleek v 27 dub 2009 20:54

amatér píše:TomTom nemám, nezkoušel jsem, ty informace o nefunkčnosti jsou přímo z prospektu pro NAVIGON 8110. Jen by mě zajímalo Navigon má taky 3D terém?
Obrázek


Navigon 8110 má opravdu 3D terén, jiné modely to nemají. Ve skutečnosti se to objevuje před výjezdem z dálnice, jinde ne. Na dálnici není potřeba v tu chvíli vědět, kde jsi, jinam to zkrátka nejde :)
TomTom to má také ve verzi 8.3.x, nicméně to co má iGo je stejně dostatečné - vysvícení tabule s výjezdem.

btw navigon se mi velmi líbil grafikou navigace, je tomu nyní hodně podobné Amigo.
sokoleek
 

Re: skin nebo fake ?

Příspěvekod Lakva v 27 dub 2009 21:27

No, právě že ono to jinam může jít!!!

Opakuji situaci: Pražský okruh, západní část, směr na sever, od Ořešské po Rozvadovskou spojku - na asi půldruhém kilometru máš 4 sjezdy. Omo to takhle vypadá, že tam je strašně místa a času, jenže ve 130-tce jsou ty sjezdy v podstatě v těsném sledu, je to širokánská dálnice s protihlukovou bariérou a máš pocit jak v tunelu a zároveň na runwayi. Není se čeho cyhtit.

Pokud si nedáš pozor a nehlídáš vzdálenost a nesleduješ shodu s reálnými tabulemi nad dálnicí, RV a LG tě stáhnou z dálnice dřív, protože obrázek je celou tu dobu stejný - ukazuje "teď sjeď z dálnice"! Tabule v obrázku jsou ty, které budou nad Tvým sjezden, ne ty, které máš právě nad sebou. Grafika obrázku pouze naznačuje že jsi ve městě nebo mimo město, ale jak skutečně vypadá situace, to tam vidět není. Tvar celého exitu, průběh sjezdů, mosty a podobně, může být naprosto odlišný

Směrové tabule v iGo jsou nejen dostačující, ale výrazně lepší řešení! Pořád vidíš průběh silnice a trasy a z něj je jasně patrné, že Tvoje cesta vede ještě po dálnici. Nad zobrazením máš přesně ty tabule, co jsou nad silnicí a jsou platné pro následující odbočku. Ty pruhy ve kterých se máš držet jsou jasně vyznačeny a jak projíždíš, to zobrazení se mění. A pořád vidíš silnici a trasu kudy pojedeš. Pořád můžeš odhadovat průběh silnice a víš, jestli se jen mírně odkloníš a zvládneš to ve 130, nebo je tam těsná smička a musíš brzdit na 70...

Reality View, Lane Guidance a podobné systémy jsou zkrátka jen efektní marketingová čokoláda.
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: skin nebo fake ?

Příspěvekod warhead v 29 dub 2009 09:47

ja jen doplnim ze ten navigon 8110 ma ten teren trosku vymaklejsi nez je mistni dem treba a tento model ma kvuli tomu akcelerator ;) ale jinak to je porad to same jak ostatni navigony a hreje se to jak ustredni topeni :twisted:
Obrázek

HTC Kaiser juchu :D
Uživatelský avatar
warhead
 
Příspěvky: 304
Registrován: 07 črc 2008 07:57
Bydliště: West Czech

Re: skin nebo fake ?

Příspěvekod amatér v 04 kvě 2009 13:02

Takže, povedlo se mi to rozchodit na Mio C720, je to docela zajímavý sw pro odzkoušení, a opravdu umí 3D
display_1.jpg
Ještě to zkusím protáhnout po dálnici abych odzkoušel "Reality View", zda fungují i v ČR.
Mapový podklad NAVTEQ 2009.Q1, ale co dodat, první zadání cíle a hned první odbočka do protisměru :) . Na křižovatkách to ale na druhou stranu zahlásí číslo silnice, po které se má pokračovat.
Celkový dojem z sw - pomalá reakce na ovládací tlačítka, vykreslování terénu je však uhlazenější než u iGO8 (viz obr.)
Pro případné zájemce, se večer :arrow: ;) pokusím někam upnout funkčí verzi.
PS: dokonáno jest :arrow: ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: skin nebo fake ?

Příspěvekod SvoDa v 04 kvě 2009 18:19

Mirku jede to i s jinými mapami než NAVTEQ 2009.Q1, které jak vidno nejsou opět spolehlivé, a to např. s 2008.10 TA :?:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin nebo fake ?

Příspěvekod Lakva v 04 kvě 2009 18:28

Mapy do Navigonu budou v úplně jiném formátu. Je otázka, jestli se TA dají vůbec sehnat...
Upřímně, dost pochybuju :-(
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: skin nebo fake ?

Příspěvekod amatér v 04 kvě 2009 18:44

Jak jsem psal, je to jen na odzkoušení, možná je v nastavení nějaká volba, kterou jsem přehlédl. Zda TA dodává mapy i Navigonu, pochybuji. Co jsem měl tu čest seznámit se s tímto sw, mapy byly vždy od Navteq.
Lakva má pravdu, mapové podklady jsou vždy pro určitý sw.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: skin nebo fake ?

Příspěvekod SvoDa v 04 kvě 2009 19:12

Díky. Na mapy jsem se ptal ještě předtím, než jsem to zjistil. Myslel jsem naivně, že NAVTEQ 2009.Q1 bude .fbl a nikoli .map
Zkouším, zkouším, ale iGO8 je iGO8 ;)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: skin nebo fake ?

Příspěvekod deusexx v 05 kvě 2009 07:50

Pánové,už se vám někomu podařilo spustit simulaci naplánované trasy?Ať dělám co dělám,tak to nikde nevidím.Umí to ten soft vůbec?Pokud ano,tak jak se na to dostanu.Díky za info.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: skin nebo fake ?

Příspěvekod amatér v 05 kvě 2009 11:47

:lol: :lol: Umí, já na to jednou narazil, ale už nevím kde to je a pořád to taky hledám :(
Naposledy upravil amatér dne 05 kvě 2009 15:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

PředchozíDalší

Zpět na Skiny a úpravy DATA.ZIPu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků