Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Jak přinutit R700 k pípání při překročení rychlosti

Jak přinutit R700 k pípání při překročení rychlosti

Příspěvekod Lavic v 03 srp 2008 18:40

Ona se totiž v této navigaci při překročení rychlosti ozve dotyčná slovní hláška "Rychlost překročena" a objeví se na displeji značka max. rychlosti. To slovní hlášení se již nikdy nezopakuje, značka se objevuje při každém dalším překročení rychlosti. Jenom to nechce spolu s objevením značky i pípat a o to nejvíce stojím. Mám tušení, že by se to dalo někde nastavit v sys.txt u unlocknuté R700, protože tam vlastně jede iGo8. Jenže zatím všechny moje pokusy jsou marné. Máte někdo tušení, jak navigaci donutit pípat? Díky moc za pomoc.
Lavic
 
Příspěvky: 38
Registrován: 03 srp 2008 16:40

Re: Jak přinutit R700 k pípání při překročení rychlosti

Příspěvekod SvoDa v 03 srp 2008 18:53

Při překročení max.povolené rychlosti (kulatá značka na displayi) se běžně ozve jen hláška "rychlost překročena" nebo "soliš to moc rychle", atp. dle varianty hlasu (voice), ale nepípá to. Když zvolníš a pak znovu rychlost překročíš, hláška se ozve znovu. Pokud pojedeš pořád přes, hláška se opakovat nebude.

Jinak je to u překročení rychlosti kolem radaru. Jednak je to záležitost varianty souboru data.zip nebo tzv. skinu. Často používáme skiny upravené skiny Riks a PlusPlus - ke stažení http://www.tomasii.cdc.cz/index_iGO8.html a třeba skin PlusPlus nejenže hlasově radar zahlásí, ale při překročení rychlosti spolehlivě pípá tak dlouho, dokud nezvolníš pod hodnotu radaru. Skin Riks a spousta jiných skinů hlásí jen hlasově, ale překročení nepípají a ani nic při překročené rychlosti opakovaně nehlásí.

Když tak si přečti na výše uvedených tomasii webu něco o těch skinech a stáhni a nainstaluj dle návodu skin PlusPlus.
Na tomto webu je i komentovaný sys.txt a na tomto fóru jsou také ke stažení ověřené a osvědčené zápisy do sys.txt.
Ale jak už jsem psal - při překročení max. povolené rychlosti na silnici, nic nepípá.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Jak přinutit R700 k pípání při překročení rychlosti

Příspěvekod Jasper v 03 srp 2008 19:22

Já mám obavu že tak jednoduché to nebude. Skiny pro naše zařízení asi nepůjdou na R700. Samozřejmě to nemám odzkoušené ale Riks na svých stránkách má pro tato zařízení skiny rozdílné. :(
Máte technický problém s fórem, nebo dotaz k jeho chodu a organizaci ?
Pište na: jasper (zavináč) mojenavigace.cz
Na jiné typy dotazů je zde fórum a proto na ně nereaguji !
Uživatelský avatar Administrátor
Jasper
Administrátor
 
Příspěvky: 2520
Registrován: 16 čer 2008 19:03
Bydliště: Praha 9 - Kbely

Re: Jak přinutit R700 k pípání při překročení rychlosti

Příspěvekod SvoDa v 03 srp 2008 19:41

Pokud mu na tom R700 běželo iGO8 a má display 4,3´, mohl by skiny 480_272, i ty naše modifikované tS zkusit, ale pípání při překročené max. povolené rychlosti beztak nepůjdou - není to v data.zip, ani ve skinech nijak řešeno. Asi by se to dalo udělat, jako pípání při překročení radaru.
Osobně si ale myslím, že pípání ve městě při 51km, dokud nesnížíš rychlost na 5O je blbost - zcela postačuje hlasový hláška a barevně odlišená hodnota aktuální rychlosti. Navíc všechny mapy nejsou 100% spolehlivé v tom, že by ukazovaly správné hodnoty max. povol. rychlosti.
Např. na dálnici mezi Prostějovem a Vyškovem (cca 30 km) je v mapě 90, přitom můžeš 130, a takhle by to stále např. 15 minut pípalo.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Jak přinutit R700 k pípání při překročení rychlosti

Příspěvekod Lavic v 03 srp 2008 20:11

Díky, když nepůjde to pípání, tak se holt nedá nic dělat... Nejvíce mne štve, že i když po prvním překročení rychlosti o hodně zpomalím (při 50tce na 20tku)a po čase rychlost znovu překročím, tak se sice objeví značka, ale ne znovu hláška. Ta zazní jenom jednou a znovu až po novém spuštění navigačního programu. Kdyby šlo vyřešit třeba v sys.txt jenom toto, tak by to bylo fajn.

PS. Pokud máte R700, je na asusu ke stažení nová verze 4.9.5 s mapami 2008.01, což je paráda. Jenže, když to pak pustíte, tak zjistíte, že nejde 3D terén (zkrátka je to nějak zablokované a soubory *.dem nefungujou). To mne tedy naštvalo a cesta zpět není. Ach jo... No a ke všemu nejde ani skin od Riksy 2.2, při spuštění háže hlášku nemožnosti o nalezení něčeho a dále to nejde.

Jinak je R700 výborná navigace, ale tyhle nedodělky mne štvou.
Lavic
 
Příspěvky: 38
Registrován: 03 srp 2008 16:40

Re: Jak přinutit R700 k pípání při překročení rychlosti

Příspěvekod SvoDa v 03 srp 2008 20:15

Když po prvním překročení rychlosti o hodně zpomalím (při 50tce na 20tku)a po čase rychlost znovu překročím, tak se sice objeví značka, ale ne znovu hláška - to je chyba, to standartně má dělat. Nemyslím, že by to byla vlastnost sys.txt, ale něčeho v data.zip, nebo pokud používáš nějaký skin.zip. Zkus sehnat jiný data.zip, nebo vyzkoušet nějaké ty skiny. Mrkni na ten tomasii web, nebo na weby, které jsou uvedeny v viewforum.php?f=13
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Jak přinutit R700 k pípání při překročení rychlosti

Příspěvekod Lavic v 05 srp 2008 17:41

Tak jsem se rozhodl k radikálnímu řešení. Podařilo se mi na R700 nainstalovat plnou verzi IGO8 a je to paráda, proti tovární verzi ještě o stupeň výše - vše funguje jak má, včetně 3d a hlášní překročení rychlosti :lol:
Jen bych teď potřeboval nějak zakázat trvalé always on top u taskbaru, tedy aby při spuštění Iga byl zalezlý a neotravoval. Task bar totiž překryje spodní ikony a já ho musím ještě před spuštěním Iga vypnout přes settings. Jenže po tvrdém restartu se to musí znovu odškrtnout. Myslel jsem, že to přepíšu přes regedit, ale ten v R700 je nefunkční. Nevíte někdo, jak na to?
Lavic
 
Příspěvky: 38
Registrován: 03 srp 2008 16:40

Re: Jak přinutit R700 k pípání při překročení rychlosti

Příspěvekod tomasii v 05 srp 2008 22:49

Musíš dát do skriptu před volání iGO8 řádek

Command = "\Windows\Taskbar.exe" (v Mortscriptu Run("\Windows\Taskbar.exe") )

Pokud je Taskbar.exe někde jinde, tak uprav správně link.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4


Zpět na Úpravy SYS.TXT

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků