Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

SYS.TXT pro verze 8.0.0.xxxxx

Re: SYS.TXT pro iGo8

Příspěvekod Zdenek C v 08 říj 2008 06:10

Jestli neni problem v tom, ze mame dost uplny popis sys.txt, jehoz obsah se rozrusta spolu s verzemi igo. Potom se muze stat, ze nektere parametry se chovaji jinak u novejsich verzi, nektere jsou nefunkcni. Igo neni, bohuzel, programovaci jazyk, ale je to program v necem napsanej a prelozenej do exe modulu a my se, sec nam sily staci, snazime uhodnout, co asi tak programator zase udelal. Skiny a vse co s chodem navigace souvisi neni v podstate nic jinyho, nez soubor parametru, kterym se snazime chod modulu igo8.exe ovlivnit. A vypada to tak, ze nektere nove parametry programator podle potreby prida, jine, podle nej uz nepotrebne, vypusti - a nam seznam parametru narusta, protoze netusime, co zase tentokrat provedl. Ja jsem si vecer hral s parametry show_tms_config=1, show_gps_config=1 a jemu podobnymi, protoze mi neni jasne, co by mohly ukazat a kde. Podle mne neovlivni viditelne nic, zato jsem prozil vecer plny krasnych hard resetu :D , protoze se mi igo dost casto kouslo. Ve finale jsem zkusil aspon zakazat hlasku o odpojeni GPS (ne ztrate signalu) gps_disconnected=0 a z navigace to na mne zarvalo "Zarizeni GPS odpojeno!". Tak jsem to vzdal. Ze na mne dlabe battery_warning_limit=10, s tim uz jsem se davno smiril. Ale chci zduraznit, ze tohle cele neni ani nahodou byt jen naznakem kritika toho, co vovi dela. Naopak, dela za nas piplavou a velice prospesnou praci, protoze, kdyby ji nebylo, tak bychom si spoustu uzitecnych a fungujicich parametru nenastavili. Ja jsem tim celym jen chtel rict, ze asi musime pocitat s tim, ze kazda verze igo8 se bude chovat trochu jinak. Ostatne cetl jsem nekde, ze nova 8.3.1 (jestli si nepletu oznaceni), je uplne jina, jsou problemy s mapami a bude (pry)potreba prekopat skiny, a to ze velmi. :(
Zdenek C
 

Re: SYS.TXT pro iGo8

Příspěvekod tomasii v 08 říj 2008 23:50

Poslední vovi verzi sys.txt jsem vyvěsil jako popis funkcí i komentovaný, přímo použitelný soubor s datem 8. října 2008.
Tomáš


Obrázek
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: SYS.TXT pro iGo8

Příspěvekod Zdenek C v 09 říj 2008 05:56

Tento parametr je funkcni pouze pro 2D mapu (test na iGo 49545). Evidentni je to napr. pro hodnotu 200.
[interface]
mapfontscale=130 ; (100) zvětšení/zmenšení fontu v mapě (procenta)
Zdenek C
 

Re: SYS.TXT pro iGo8

Příspěvekod SvoDa v 09 říj 2008 06:57

Já jsem zase sjistil, že
[map]
zoomscale_disappearing=0 ; (0) mizení zoomovacích tlačítek <0=vyp, 1=zap>
je vlastně zobrazování/nezobrazování měřítka v mapě (ta černobílá úsečka). Se zommtlačítky to nemá nic společného.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: SYS.TXT pro iGo8

Příspěvekod Zdenek C v 13 říj 2008 08:53

Testoval jsem
[config]
OverspeedDelayBetweenWarning=20000 ; mezera před dalším varováním o překročení rychlosti [milisekundy]
Hodnotu jsem mel na 4000 (20 s mezi hlasenimi se mi zdalo trochu moc).
Vysledkem bylo, ze po prvnim ohleseni "Rychlost" se toto varovani neozvalo po vic nez hodinu, nez jsem se propracoval mlhou do HavlBrodu. Tak jsem prikaz zrusil strednikem, pro jistotu vymazal system.ini a hezky se mi chlapec opet rozpovidal. Bohuze, s tim, ze ne vzdy si vsimne, ze jsem treba na zacatku obce rychlost prekrocil (graficka vystaha pritom funguje bezchybne). Pouzity skin -Dimka.
Zdenek C
 

Re: SYS.TXT pro iGo8

Příspěvekod vovi v 13 říj 2008 09:20

No tohle zrovna jsem převzal jako hotový komentář :( Tak to spíš vypadá, že to nejsou milisekundy, ale sekundy. Ještě to prověřím a zanesu do oprav.

A už jsem také konečně objevil, co dělá to "Demo_mode=1". Místo tlačítka "mapa" v základním menu (u Dimky) se objeví tlačítko "demo" a po jeho stisku to napíše, že nemá k dispozici žádaná data pro demo trasu. Takže to bude ukázková trasa dodávaná z továrny, kterou my už nemáme. A proto se to taky vyskytuje ve všech SYS.TXT, které jsou vytaženy z OEM softů v navigacích.
Stačí to DEMO vystředníkovat nebo přepsat na nulu, a vše zase je OK.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: SYS.TXT pro iGo8

Příspěvekod vovi v 15 říj 2008 12:41

V tom "vyvěšovacím" vlákně je upřesněno pár položek - zatím jen ve výpisu, odlišeno barevně pro lepší hledání.

Vždy, když dojde k nějakým změnám, budu se snažit to barevně odlišit, abychom si udržovali přehled ;) A název vlákna se bude měnit - v názvu bude vždy datum poslední úpravy. Zajímá-li vás to, sledujte název sami :lol:
A než přijdeme s adminy na to, jak to udělat, aby se po aktualizaci zase ukázal příspěvek jako nepřečtený, tak budu upozorňovat na změny takhle.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: SYS.TXT pro iGo8

Příspěvekod vovi v 15 říj 2008 14:25

Zdenek C píše:Jen by me zajimalo, co vlastne dela polozka
[interface]
show_exit=1 !!! povinná položka !!! <0=ne, 1=ano>
Ja jsem ji uz pred casem zastrednikoval a zatim se nic, ceho bych si vsimnul, nestalo.


Já už to vím. Zastředníkování nic nezmění, protože default hodnota je stejně 1. Ale když si tam dáte nulu, tak z menu zmizí tlačítko "Ukončit". A pokud nemáte skin, kterej umí iGo vypnout alternativní metodou (nebo aspoň možnost vypínat pomocí Win nástrojů), nastanou veselý chvilky ;)
Pokud si to chcete ověřit, zkuste to v Dimkovi (a předem si nastavte chování tlačítka "Menu" - vypnutí nebo aspoň prompt při dlouhém stisku) nebo Riksovi (ale tam nezapomeňte nejdřív namontovat tu utilitku pro vypínání iGo ... konečně jsem pochopil, proč ji vlastně nabízel). A v nejhorším je tu ještě pořád tvrdej reset 8-)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: SYS.TXT pro iGo8

Příspěvekod Zdenek C v 20 říj 2008 09:32

Tak jsem znovu testoval nasledujici parametr s tim, ze by udaj mohl byt v sekundach.
[config]
OverspeedDelayBetweenWarning=20000 ; mezera před dalším varováním o překročení rychlosti; (ms)
Dal jsem 2 misto 2000 a ....
Nejsou to sekundy! Pouziti (v me konfiguraci) vede proste k tomu, ze zmizi zvukove hlaseni "Rychlost!". Takze moje doporuceni - nepouzivat.
Dal jsem testoval
[warning]
max_section_time=240 ; maximální délka pobytu v úseku, pak varování zmizí (sec)
a funguje spolehlive. Vytvoril jsem si usekovy radar se zatavku mestske dopravy, ze ktere jezdim, v tom useku. Idealni na testovani. Jsem v useku a po zadanem case ikona zmizi a radar se vypne. Pokud z useku vyjedu jinudy, nez kolem ukonceni useku, tak tento parametr usekovy radar po zadanem case vypne. Pokud se v useku zakecate a radar se vypne prekrocenim casu a potom pokracujete v puvodnim smeru a minete konec useku, tak se radar zapne jako zacatek useku a po zadane dobe se zase vypne. Takze dobry a celkem rozumny parametr. Jenom je potreba uvazit, jaky zadat "rozumny" cas. Pri 40 km/hod ujede auto za 60 s 666 m. To by na delku useku mohlo stacit (netusim v Praze), takze mam hodnotu 60. Cela uvaha je za predpokladu, ze by usekac mohl merit i 40 km/hod. Pro obvyklou 50ku by byl cas pobytu ve stejne dlouhem useku jen 48 s. Cele to tady pitvam jen proto, ze zbytecne dlouhym casem si muzu "privodit" zbytecne dlouhy pipani v pripade, ze z useku vyjedu pred jeho koncem a jedu rychleji, nez je povolena rychlost na radaru. Coz se mi ovsem realne nemuze stat :D .
Zdenek C
 

Re: SYS.TXT pro iGo8

Příspěvekod deusexx v 20 říj 2008 19:52

Tak jsu tu opět s perličkou,se kterou si nevím rady už delší dobu.Není až tak bolestivá,ale mě už leze krkem.Po tom,co jsem si dal novej sis.txt,tak při změně skinu se mě restartuje IGO(čož je v pořádku),naběhne mapa a hned se to restartuje podruhý,ale to už celá GPS.Což normální není.Nejhorší je,že mě to začalo dělat všude,i tam kde mám starý sys.txt.Má někdo podobnou zkušennost?
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

PředchozíDalší

Zpět na Úpravy SYS.TXT

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků