Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Po odpojení napájení se vypne a po zapnutí se kousne

Re: Po odpojení napájení se vypne a po zapnutí se kousne

Příspěvekod zdeko v 15 lis 2010 06:47

Ty navigace mám pravda dvě stejné pouze se liší uhlopříčkou. Objednal jsem kdysi 5" a teď zkouším 6" a 7" píšu o těch posledních dvou. Ve všech je trochu odlišná verze programu iGo8.Aby to startovalo rovnou do iGo8 bude asi problém v nastavení Win (nějaký soubor ini nebo sys) v tom jsem se ještě nehrabal. Asi to zkoušení zbyde na mě - bude to pokus omyl. To uspávání jsem zatím nastavil tak že sem zakázázal odpočítávání a aut vypínání po odpojení napájení. Navigací uspím ručně stiskem tlačítka power a vyberu sleep a pak to funguje. To aby to nabíhalo rovnou do iGo8 po startu, to asi jak to vidím budu muset zkoušet.
zdeko
 
Příspěvky: 6
Registrován: 10 led 2010 20:03

Re: Po odpojení napájení se vypne a po zapnutí se kousne

Příspěvekod myso v 18 říj 2011 12:34

ako, prosim ta ako si to vypol? mam mio C520 (igo8 nainstalovane podla navodu na strankach tomasii), dalej tu mam mio moov 360 a oboje sa spravaju rovnako - po uspani sa zobudia do zakusnuteho rezimu, treba navigaciu vypnut a zapnut aby zase zacala reagovat (reset netreba).

Mio Moov 360 COBIA420.V1.00.0028 iGO 8.3.5.193799
Mio C520 (fw neviem, nemam ho pri sebe) iGO 8.3.5.193799 (mam odskusanych viacero starsich verzii a spravalo sa to rovnako).

Ak nemame navod ako vytuhavanie odstranit bohate mi bude stacit ked sa mi podari tu automatiku zrusit! Kludne si to budem vypinat sam...

Dakujem
myso
 
Příspěvky: 2
Registrován: 22 črc 2010 07:58

Re: Po odpojení napájení se vypne a po zapnutí se kousne

Příspěvekod SvoDa v 18 říj 2011 13:09

s těmi problémy probouzení tu problémy byly, ale spíše až s příchodem Primo.
Zkus do sys.txt dopsat
Kód: Vybrat vše
[power]
powermgm_state=0
to by mělo stačit, takto se mi chová MIO520, byť s verzí iGO8 8.3.5.183522 jak má.
Pokud to nepomůže, tak popř. zkus do téže sekce dopsat
Kód: Vybrat vše
skip_resume_process=0 ; ignoruj probuzení <0=vyp, 1=zap>
nebo
Kód: Vybrat vše
skip_suspend_process=0 ; ignoruj uspání <0=vyp, 1=zap>
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Po odpojení napájení se vypne a po zapnutí se kousne

Příspěvekod zdeko v 19 říj 2011 05:59

Prošlo mi rukama více navigací s iGO8 z číny a téměř všechny se po probuzení kously. Úprava sys.txt vyřeší pouze zrušení funkce uspání po vypnutí napájení což je ale škoda. Tato funkce je výhodná pokud vypneme zapalování tak se přepne do spánku a po zapnutí zapalování by se měla navigace probudit. Takto se musí buď ručně vypnout nebo ručně uspat. Někdy se mi stalo že mi po dojezdu do cíle to sice oznámila ale navigovala tvrdošíjně dál. Nebo se prostě kousla a nahlásila že cosi chybí. Je to boj.
zdeko
 
Příspěvky: 6
Registrován: 10 led 2010 20:03

Re: Po odpojení napájení se vypne a po zapnutí se kousne

Příspěvekod myso v 19 říj 2011 06:39

Ahoj, je to presne tak,

samotny parameter
Kód: Vybrat vše
[power]
powermgm_state=0
mi nepomohol problem vyriesit,
zapnutie tohoto parametra
Kód: Vybrat vše
skip_resume_process=0 ; ignoruj probuzení <0=vyp, 1=zap>
sa neprejavilo nijak,
s parametrom
Kód: Vybrat vše
skip_suspend_process=0 ; ignoruj uspání <0=vyp, 1=zap>
nastavenym na hodnotu 1 to odpocitavalo a neuspalo.
Takze som to vyriesil nasledovne:
Kód: Vybrat vše
[interface]
shutdown_time=0
co odstavilo tuto funkciu kompletne a navigaciu vypinam a zapinam rucne.

Inak teda popisem problem s prebudzanim u mojho Mio C520:
Po strate napajania odpocita dany cas (default 10s) a zhasne. Po obnoveni napajania sa nic nedeje, stlacam tlacitko power, na obrazovke preblikne iGO a rychlo hned zhasne. Stlacam power znova, iGO sa objavi, ale je "tuhe", na dotyky takmer nereaguje, nenaviguje atd. Teraz staci tlacitkom power rychle uspatie a prebudenie a uz to facha ako ma.
myso
 
Příspěvky: 2
Registrován: 22 črc 2010 07:58

Předchozí

Zpět na Úpravy SYS.TXT

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron