Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod SvoDa v 01 lis 2008 14:35

Pozor na
[interface]
start_state="st_Launcher"

Ve verzi s multimediálními exe.soubory je potřeba a po startu se ukáží ikony audio,video, photo, v ostatních, bez těchto souborů, nebo s jiným data.zip se pak objeví prázdná stránka a nedostaneš se do menu MENU. Takže řádek vystředníkuj a je to.
Naposledy upravil SvoDa dne 01 lis 2008 18:43, celkově upraveno 1
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod deusexx v 01 lis 2008 15:55

Dane díky.Včera jsem to řešil s Prckem.Ovšem tobě to pak chodí?Ikony už jsou v pohodě,jde na ně klikat,ale nikam se nedostanu.Ani do hudby,ani do videi.
No to mě podrž.Ty už máš zas jinou verzi? :o A ta se vylíhla kde? :)JJ,už to vidím.Nestačil jsem si to nalistovat :D Zase jsem se unáhlil.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod SvoDa v 01 lis 2008 22:21

Dopi píše:Já nemám v sys.txt pokyny power vůbec a autovypínání funguje. Jenže jen v případě, že není plně nabitá baterie. Odzkoušeno. V případě plně nabité baterie se autovypnutí nekoná, alespoň v mé verzi a na mém přístroji ;)

Dá se to autovypínání nastavit v:
[interface]
shutdown_time=xxx ; xxx je počet vteřin pro odpočítávání

Teď jsem to zkoušel s různými hodnotami a funguje to, ale jak praví Dopi, jen když není baterie zcela nabitá.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod Dopi v 01 lis 2008 23:26

A zajímavé je, že odpočítávání do vypnutí se začne i v okamžiku, kdy je přístroj na nabíječce a hodnota nabití baterie dosáhne 100%.
Takže shrnuto: Automatické vypnutí se aktivuje nikoliv ukončením napájení, ale ukončením procesu nabíjení, ať už je to způsobené odpojením od nabíječky během procesu, nebo nabitím na plnou kapacitu baterie. Odpojení od nabíječky po ukončení procesu nabíjení automatické vypnutí neaktivuje.
To by měli programátoři ještě doladit, třeba to bude vyřešeno v dalších verzích.
SilverGuide 4000 (displej 320x240) - iGO 8.3.2.64873 Gurjon
Dopi
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 srp 2008 07:06

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod SvoDa v 02 lis 2008 08:12

Odpočítávání, kdy je přístroj na nabíječce a hodnota nabití baterie dosáhne 100% u mne nenastalo - měl jsem to na nabíječce celý den..
Po několika pokusech a omylů se funkce autovypínání dá zcela vypnout:
[interface]
shutdown_time=0

[power]
powermgm_state=0

Pozor - nestačí ty řádky vystředníkovat, jelikož středník funkci neruší, ale pouze ignoruje. Musí tam být 0, která funkci ruší.
ale nepomohlo vypínat se to automaticky nebude ani při nenabitém a ani při nabitém stavu.

Tato funkce autovypínání je dobrá při používání GPS doma či v autě, kdy by člověk mohl zapomenout uspat. Pro turistiku je naprosto nevhodná, jelikož se konektor externího napájení každou chvíli "hne", či vychýlí a napájení je na milisekundu přeruší, začně odpočítávání a přístroj se uspí. přitom ti má např. zaznamenávat trasu.

autovypínání zapnout:
[interface]
shutdown_time=15 ; např.15=15 vteřin

[power]
powermgm_state=1
Naposledy upravil SvoDa dne 02 lis 2008 15:57, celkově upraveno 3
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod Dopi v 02 lis 2008 10:11

Tak se nám to každému chová jinak. Kromě toho vypnutí při nabití do plna je rozdíl i v tom, že když odpojím nabíjení a začne odpočítávání, tak pokud během odpočítávání znovu zapnu nabíječku, tak se odpočítávání automaticky zruší a iGo naviguje dál. Možná se to v každé verzi chová trochu jinak, ale asi v žádné tak jak má :-)
SilverGuide 4000 (displej 320x240) - iGO 8.3.2.64873 Gurjon
Dopi
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 srp 2008 07:06

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod SvoDa v 02 lis 2008 12:10

Je dobré po těch zápisech v sys.txt udělat reset, aby v system.ini nebyly stále načteny původní hodnoty, ale načetly se nové hodnoty právě ze sys.txt. Je pravda, že někdy se to načte při běžném spuštění iGO8 a někdy je potřeba ten reset.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod humbuk v 02 lis 2008 18:05

Take jsem nastavil automaticke vypinani, ale vypinala se mi navigace i za jizdy, kdyz prisel delsi usek, kdy navigace nehlasila zadnou odbocku, tak se (zrejme po nastavenych 300sec) vypnula. Po smazani nastaveni v sys.txt vse v poradku. Navigace byla celou dobu pod proudem.
IGO 53228; na SD; skin Riks
[power]
power_off_mode=1
power_off_timeout=300
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod Ivo K v 02 lis 2008 19:16

SvoDa píše:Je dobré po těch zápisech v sys.txt udělat reset, aby v system.ini nebyly stále načteny původní hodnoty, ale načetly se nové hodnoty právě ze sys.txt......


Já při testovacích úpravách v sys.txt raději soubor system.ini v adresáři save vymažu, abych měl jistotu, že testuji tu provedenou úpravu a system.ini mi ji nemůže ovlivnit. Úpravy souboru sys.txt dělám často přímo v TC v Miu a vymazání souboru system.ini je rychlé.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: SYS.TXT pro verze 8.3.1.xxxxx

Příspěvekod humbuk v 02 lis 2008 19:26

humbuk píše:Take jsem nastavil automaticke vypinani, ale vypinala se mi navigace i za jizdy, kdyz prisel delsi usek, kdy navigace nehlasila zadnou odbocku, tak se (zrejme po nastavenych 300sec) vypnula. Po smazani nastaveni v sys.txt vse v poradku. Navigace byla celou dobu pod proudem.
IGO 53228; na SD; skin Riks
[power]
power_off_mode=1
power_off_timeout=300


Aha,ted jsem si jeste jednou cetl mistni prispevky a zjistil, ze mi tam chybi hodnota "powermgm_state=1" v tom bude asi ten zakopany pes.
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

PředchozíDalší

Zpět na Úpravy SYS.TXT

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků