Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Neumí najít adresu

Neumí najít adresu

Příspěvekod jirka06 v 09 črc 2010 21:58

Všechny zdravím mám takový problém při zadávání některých adres včetně mojí vlastní mi igo nedovolí napsat mé číslo popisné protože podle něho neexistuje( příklad podle Igo8 má moje ulice čísla od 1-114) já mám ovšem číslo 506 takže po zadání 50 mi nedovolí dopsat další číslo . Zajímavé ovšem je že pokud v mapě kliknu na svůj dům naskočí mi info kde je číslo v pořádku a dokonce nechybí aní číslo za / lomítkem . Stalo se mi tu už u dvou adres. Můžete mi to prosím nědo vysvětlit proč to tak je ??? Děkuju zkoušeli jsme to i na jiné navigaci která má igo8 ( oba máme poslední verzi ) zkuste sami :
Zahradní 506/45a
Dubí 1
417 01
jirka06
 
Příspěvky: 1
Registrován: 09 črc 2010 21:40

Re: Neumí najít adresu

Příspěvekod amatér v 09 črc 2010 22:10

>>>>>>>>>>>>Čísla popisná<<<<<<<<<<<
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Neumí najít adresu

Příspěvekod Jarouš v 10 črc 2010 06:38

Mirek tě tady navedl,ale kdyby jsi použil ikonku "Hledat" a zadal "Čísla popisná",tak by tě to navedlo na to samé :!: :!:
Acer Iconia 8´,Lenovo tab 8'
mapy HERE 2017/Q3
Samsung S7 Edge, Xiaomi POCO X3 NFC
EFENDI A STRÁŽCE ČISTOTY FÓRA
Uživatelský avatar Administrátor
Jarouš
Administrátor
 
Příspěvky: 5752
Registrován: 01 črc 2008 14:14
Bydliště: Liberec 30 - Vratislavice

Re: Neumí najít adresu

Příspěvekod execzutor v 20 črc 2010 17:38

Použil jsem funkci hledání, použil jsem jí fakt hodněkrát za posledních pár dní.

Našel jsem spoustu odpovědí na otázku problému s popisnými čísly v POI.
Bohužel skoro všechny odpovědi které jsem našel si navzájem protiřečí.

Chvíli čtu o tom že je možné si doplnit čísla popisná do POI jakýmsi záhadným POI souborem (o kterém nikdo nepíše kde se vezme).
Chvíli zase čtu že je to omezené licencí.

Když se kouknu do svého Navonu660 tak tam vidím ve složce s POI mimo jiné soubor Czechrep.poi, kterej má cca 3,7 Mb.
Zároveň když se podívám do jakéhokoliv seznamu POI tak tam POI adress-point nemám.
Předpokládám tedy že v něm čísla popisná nejsou.

Zajímá mě tedy zda je možné si je nějak do Navonu doplnit.

A prosím nesměřujte mě na hledání, už jsem to tu opravdu pročetl od zhora dolu a zpět.

Díky
execzutor
 
Příspěvky: 10
Registrován: 14 črc 2010 13:53

Re: Neumí najít adresu

Příspěvekod amatér v 20 črc 2010 17:45

Na tomto fóru žádný odkaz na stažení sw, map, poi, nebo čehokoli jiného opravdu nenajdeš, oni tu prostě nejsou. POI body, které obsahují čp pro ČR jsou od výrobce CEDA a mají dle data vydání cca 30 až 50 MB.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Neumí najít adresu

Příspěvekod execzutor v 20 črc 2010 17:59

Aha, no ono způsob jak se tu o tom všichni baví mi vsugeroval pocit že to je nějaký freeware nebo podobně.

Mě ani tak nejde o to sehnat to zadarmo, jako hlavně sehnat to.

Dá se to teda nějak koupit?
execzutor
 
Příspěvky: 10
Registrován: 14 črc 2010 13:53

Re: Neumí najít adresu

Příspěvekod amatér v 20 črc 2010 18:07

Zde addam zveřejnil návod jak na to, a nabízí i zprostředkování nákupu
viewtopic.php?f=59&t=662&p=28777&hilit=poi+ceda#p28777
jo, a není to jen o ASUSu ;)
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Neumí najít adresu

Příspěvekod addam v 20 črc 2010 18:28

Aktuálnější vyjádření k této záležitosti (včetně nástinu možných řešení) jsem psal zde: viewtopic.php?f=56&t=1217&p=51183#p51183
Další příspěvek který považuji za důležitý, je zde: viewtopic.php?f=56&t=1217&start=160#p52335

Poté jsem psal také tohle:
addam píše:
Danny_S píše:addam> Popisná nebo jen evideční? ;-)
... a to bude nějaká spešl mapa, že tam budou i popisná čísla nebo se to bude řešit nějakým extra souborem?

Oboje - tzn. čísla popisná a čísla orientační (tak jak napsal kolega Vovi)

Danny_S píše:Ted už jen, aby se objevil skladem a za kolik a už jsou nějaké fotky a přesnější specifikace?
Díky za info. :-)

Předběžná specifikace NAVON N750:

# Operační systém: Microsoft® Windows® CE Core 6.0
# Navigační software: iGO PRIMO s mapami celé Evropy (včetně 99% pokrytí čísel popisných v ČR)
# Procesor: SiRF Atlas IV, CPU 500MHz
# Vnitřní paměť: (pravděpodobně) 4GB (například pro uložení hudby, filmů, fotografií, apod.)
# Rozšiřující slot pro paměťové karty: microSD (SDHC)
# Displej: 5", dotyková, bezokrajová, rezistivní TFT obrazovka, 65 000 barev, 480x272 pix. (se speciální "anti-odleskovou" úpravou)
# Paměť RAM: 128 MB SD RAM
# Konektivita: USB konektor pro připojení k PC
# Zvuk: integrovaný reproduktor + stereo výstup na sluchátka 3.5mm Jack
# Rozměry a hmotnost: zatím neznám, ale předpokládám že to bude stejné jako u modelu N660 - tzn. 130 x 88 x 13 mm / 153g
# Baterie: dobíjecí Li-Ion baterie - kapacitu zatím neznám, ale předpokládám že to bude stejné jako u modelu N660 - tzn. 1600mAh
# Multimediální funkce: video přehrávač, hudební přehrávač, čtečka knížek, prohlížeč fotografií
+ navíc RDS-TMC pro příjem dopravního zpravodajství
+ navíc BlueTooth handsfree pro telefonování
+ navíc FM Transmitter - pro bezdrátový přenos audio signálu z navigace do autorádia


Fotky modelu N750 najdeš hned na první stránce tohoto vlákna - ty fotky tam jsou zveřejněné již cca 3 měsíce ;-)
Tady je další fotka:
Obrázek

Finální cenu mohu zveřejnit až poté, co zásilka fyzicky dorazí do ČR. Pouze naznačím, že podle toho co vím, by cena u nás měla být nižší, než za kolik to někteří prodejci nabízejí v zahraničí (nabízejí to již několik měsíců i když to fyzicky ještě ani nedorazilo do Evropy) :lol: :roll:


A Ty jsi na to mimochodem sám reagoval zde:
execzutor píše:Možná takovej hloupej dotaz (chápu že dokud to nemáte v ruce není nic jistého):
Dočkáme se N750 do konce měsíce?
Nutně totiž budu 1.8. potřebovat navigaci (současná umřela),
tak nevím jestli teď objednat N660 nebo čekat N750 (pro těch pár červenejch "+" který stojí za to).
díky za jakoukoliv reakci.

Takže předpokládám že těch pár červenejch rozdílů N750 (mezi kterými jsou i čísla popisná) sis všiml a i přesto sis koupil model N660....
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Re: Neumí najít adresu

Příspěvekod execzutor v 20 črc 2010 18:56

Aha, no tak to je moje chyba.

Pochopil jsem to původně tak že v 660ce je možný hledat ČP přez POI a v 750 je to už přímo v mapě.

Jak to teď ale čtu tak mi dochází že to tak není, a naopak v současný době není možný mít v 660ce s aktuální mapou čísla popisná legálně.

škoda no ... třeba když to teď bude v 750 tak to časem umožní nějak doplnit i do 660ky. Když už je to jen otázka licence (tzn. hodně snadný prachy pro ně).
execzutor
 
Příspěvky: 10
Registrován: 14 črc 2010 13:53

Re: Neumí najít adresu

Příspěvekod addam v 20 črc 2010 19:09

Snadné prachy to pro ně asi moc nebudou, protože za tu mapu ČR, která obsahuje čísla popisná, musí výrobce navigačního programu (firma NAVnGO) platit zcela jistě podstatně víc peněz výrobci mapových podkladů (firmě NAVTEQ).

Ve čtvrtek budeme mít jednání s ředitelem NAVONu a jedna z věcí kterou chci řešit je to, jestli by se dal vymyslet nějaký elegantní a cenově dostupný způsob, jak by si tuto mapu (obsahující čp) a patřičnou licenci, mohli lidé samostatně a legálně zakoupit na naviextras.com.
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Další

Zpět na Úpravy SYS.TXT

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron