Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Aponia GPS Navigation

Vše o alternativní navigaci Aponia GPS Navigation

Moderátor: xroman

Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod amatér v 02 dub 2014 17:24

Nic podstatného. Jen asi tak před patnácti lety, 1.4. hlásili v rádiu, že americký raketoplán má nějaké potíže s přistáním, a že tedy nouzově přistane kolem 17:00 hod. na letišti v Praze.
Co myslíš, že jsem udělal? Naložil děti do auta, a od 16:30 hod. jsme společně, na terase letiště, vyhlíželi raketoplán.
Od té doby, mi každého 1.4. ráno, děti hlásí, že na odpoledne už něco mají, tak abych s nima nepočítal.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod SvoDa v 02 dub 2014 19:42

Vidíš to, já dneska na Apríl úplně zapomněl :zed:

Chápu, že ty na to hned tak nezapomeneš :lol:

Mimochodem, kolik vás na té terase (kromě tvé rodiny) bylo :?: :cool:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod xroman v 23 dub 2014 15:57

Tak přátelé, dnes jsem podrobil BE-ON-ROAD v mém telefonu (Samsung Galaxy S4 mini) nechtěně zátěžovému testu. Ujel jsem s trvale zapnutou navigací celkem cca 350 km, mapa CEDA, trasa s 5 průjezdními body, cca 70 km bylo po Praze. Telefon jsem normálně používal, volal, psal sms, byl na internetu. Několikrát v průběhu dne jsem opustil auto a šel na schůzku. Navigaci jsem nechal ale stále zapnutou, jen jsem vypnul zvuk. Jsem velmi překvapený, že za celou dobu ani jednou navigace nezamrzla, nespadla, nezkolabovala atd. Prostě vše chodilo k maximální spokojenosti, je vidět, že navigace je velmi stabilní. Po ukončení tel. hovoru v autě přes HF sadu, se telefon vždy vrátil do navigačního módu. Prostě paráda, tohle jsem fakt nečekal. Stabilně používám vestavěnou navigaci v autě a navigaci v telefonu jen jako nouzové řešení. Ale toto mě velmi mile překvapilo.
Samsung Galaxy S22+
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
xroman
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 14 črc 2008 18:17
Bydliště: Přelouč

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod xroman v 20 kvě 2014 22:43

Dnes...20.5.2014 ve večerních hodinách, byla uvolněna nová verze navigačního programu pod novým názvem a s novou ikonou, Aponia GPS Navigation, http://www.aponia.com. Původní stránky jsou již nedostupné. Já jsem provedl novou instalaci z Obchod Play, musel jsem zadat znova původní licenční číslo, stáhnou mapy a vše si nastavit podle sebe. První poznatky - já jsem nadšený, úplně nový vzhled, nové věci, více údajů na spodní zvětšené a jinak udělané liště....pro mě rozhodně posun k lepšímu.

Na Obchod Play je ke stažení i GPS Navigace BE-ON-ROAD. Jedná se asi o původní verzi programu (nezkoušel jsem ji), kterou již nabízí firma Bzing s.r.o. (ne Aponia Software) a je funkční pouze s OpenStreet mapami. Takže kdo doposud kombinoval placené mapy s OSM mapami, tak má asi smůlu, to již nelze.
Samsung Galaxy S22+
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
xroman
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 14 črc 2008 18:17
Bydliště: Přelouč

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod SvoDa v 21 kvě 2014 12:47

Souhlasím s Romanem, je to v podstatě BeOnRoad s drobnými změnami.
Funguje i import POI jako u BOR viz viewtopic.php?p=99511#p99511
a dokonce, jak už píše Roman, zahrnuli i možnost navolit do spodní lišty 4 údaje viz viewtopic.php?p=99883#p99883

Po stažení map NQ a CEDA mi to dokonce ukazuje platnost Trial licence k těmto mapám i k TMC celých 90dní, tzn. ode dneška až téměř do konce letních prázdnin.

Po vložení licencí, které platily k BOR pro mapy NQ, resp. CEDA jsou opravdu klíče platné i v Aponia navigačním programu a stále vidím i trvající platnost Trial TMC 90 dnů.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod xroman v 22 kvě 2014 09:23

Včera se na www stránkách Aponia objevila tato věta:

Značka be-on-road bude nadále fungovat jen jako OpenStreetMap navigace vzhledem k licenčním podmínkám mapových poskytovatelů.
Samsung Galaxy S22+
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
xroman
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 14 črc 2008 18:17
Bydliště: Přelouč

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod xroman v 22 kvě 2014 09:41

Pročítal jsem i diskuze, názory uživatelů na novou verzi programu. Zatím více jak 2/3 uživatelů hodnotí přechod z BE-ON-ROAD na Aponia GPS Navigation negativně. Nejvíce uživatelům vadí nemožnost používat souběžně placené mapy a OSM mapy a změna menu z dlaždic na řádkové menu. Mnohým se navigace za jízdy pomocí dlaždic lépe ovládala. Jak to vidíte vy, jaký na to máte názor?
Já jsem OSM mapy nepoužíval a řádkové menu mě vyhovuje víc pro přehlednost. Mě se celkově Aponia GPS Navigation líbí včetně provedených změn. Pokud bych chtěl používat mapy OSM, tak bych si ještě k Aponia GPS stáhnul i BE-ON-ROAD. Je to sice takové "kostrbaté" a nepohodlné, ale jiná možnost asi není.
Samsung Galaxy S22+
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
xroman
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 14 črc 2008 18:17
Bydliště: Přelouč

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod SvoDa v 22 kvě 2014 14:48

Jasně, je pohodlné mít krom placených CEDA pro CZ a SK i neplacené OSM pro zbytek světa, ale divím se kritikům, že vůbec postrádají OSM mapy, jelikož pokud jsou schopni si ověřit jejich (ne)kvalitu při plánování tras v ČR kde to znají, jak se pak na ně chtějí spolehnout v zahraničí.

Jednoduše řečeno, B-O-R je momentálně pouze pro neplacené a pro spolehlivé navigování téměř nepoužitelné mapy OSM a Aponia je pro kvalitní CEDA či NQ placené mapy, takže kdo chce neplacené mapy OSM ať používá B-O-R, kdo chce jezdit bez problémů i v zahraničí, ať koupí licenci k NQ.

V sortimentu nabídek a funkcí BOR=Aponia s tím, že i vzhled navigační obrazovky je stejný, jen přibyl 4.údaj v liště.
Na záměnu dlaždic menu za proužky se dá zvyknout tak, jak jsme si zvykli na přechod z dlaždic v iGO8 na proužky v Primo, byť bych snesl, kdyby byly vyšší => tlustší.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod vovi v 22 kvě 2014 18:35

SvoDa píše:...byť bych snesl, kdyby byly vyšší => tlustší.

Stačí mít velký displej s malým rozlišením. Třeba 800×480 na 7" jako má třeba Prestigio 7777. ;-)
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7453
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod xroman v 22 kvě 2014 21:10

SvoDa píše: Na záměnu dlaždic menu za proužky se dá zvyknout tak, jak jsme si zvykli na přechod z dlaždic v iGO8 na proužky v Primo, byť bych snesl, kdyby byly vyšší => tlustší.


Já jsem s proužky i jejich velikostí spokojený a to mám displej o velikosti 4,3 palců. Mě strašně vyhovuje, že vše je na jednom místě, že tam nejsou žádné další vnořené záložky, že po zmáčknutí tlačítka MENU se objeví kompletní nabídka a nemusím se pohybovat na několika stránkách.
Samsung Galaxy S22+
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
xroman
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 14 črc 2008 18:17
Bydliště: Přelouč

PředchozíDalší

Zpět na Aponia GPS Navigation - Alternativní navigační program

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků