Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Aponia GPS Navigation

Vše o alternativní navigaci Aponia GPS Navigation

Moderátor: xroman

Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod Jerry v 07 bře 2014 23:54

Ivo, to je zajímavé. V Primu musím mít nastavenu hlasitost v Nexusu i BT repro na maximum. V BOR Nexus na max a BT repro přibližně na polovinu.
Jerry
Lenovo TB-X705F (Android 9)
Lenovo Tab S8 (Android 5.01)
Realme 8
Uživatelský avatar
Jerry
 
Příspěvky: 636
Registrován: 27 čer 2008 19:56
Bydliště: Kraj KV

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod amatér v 08 bře 2014 00:01

xroman píše:... pro Afriku placené mapy asi 4 mapy NavCities.

Dík, to jsem chtěl vědět. :D Já to procházel snad 10x, a pro oči nevidím. :lol: Teď ještě na google najít Mauretánii :oops: :lol:
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod xroman v 08 bře 2014 04:44

Zkoušel jsem hlasový výstup jak v Be-On-Road, tak i v Sygic a i v navigaci od Google. U všech navigací mám hlasitost podobnou, nějak moc se to neliší. Jde spíš o rozdíly v jednotlivých hlasech. Divil bych se, kdyby se to spíš lišilo. BOR přejímá nastavení hlasitosti podle telefonu, v mém případě je hlasitost řízena v oddílu média . Už se ale nepamatuji jak je to v IGO Primo, jestli to tam není jinak, jestli to neupravuje ještě nějaký zápis atd.
Samsung Galaxy S22+
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
xroman
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 14 črc 2008 18:17
Bydliště: Přelouč

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod Ivo K v 08 bře 2014 09:41

V Primo hlasitost může upravovat i zápis v sys.txt.
V Primo pro WinCE jsou to zápisy v záložce ;[dynamiccompressor], ty ale mám zastředníkované (hlasitost mám dostatečnou - šoupák na 1/3).
V Primo pro Andrioid mám zápisy v záložce
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

[sound]
dynamic_volume_type=1
effect_volume="15"
(hlasitost mám také dostatečnou - šoupák na 1/3).
V BOR je hlasitost kapánek tišší něž v Primo, ale také je naprosto dostatečná i s velkou rezervou - šoupák na 1/2.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod Jerry v 08 bře 2014 11:17

V mém případě se zápisem i bez něho - hlasitost v Primu stejně nízká. V BOR ji musím snížit. A to bez ohledu na verzi Prima. Ještě štěstí, že s tím BT reprakem to už jde.
Jerry
Lenovo TB-X705F (Android 9)
Lenovo Tab S8 (Android 5.01)
Realme 8
Uživatelský avatar
Jerry
 
Příspěvky: 636
Registrován: 27 čer 2008 19:56
Bydliště: Kraj KV

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod PVZ v 09 bře 2014 08:55

V piatok som išiel do Passau a včera večer späť, s B-O-R, neboli žiadne problémy. Údaje o rýchlosti aktuálne a taktiež databáza radarov sedela. :bravo:
Prestigio GV 5850HDDVR Android s PRIMOM 2, 9.6.29.365016; skin fmilan & amater v. 2.4,1_a a BE-ON-ROAD EUROPA; iPhone 5 s Navigonom
Usporiadateľ klubových zrazov na Slovensku
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
PVZ
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 960
Registrován: 16 čer 2008 19:50
Bydliště: Pezinok

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod SvoDa v 12 bře 2014 12:17

SvoDa píše:Mapy již obsahují i POI, ale do programu lze dohrát i různé kategorie databází radarů i POI např. z poi.cz, což je výborné.
V souvislosti s včerejší jasperovou aktualizací radarů pro Primo ještě popis implementace radarů do B-O-R (viz návod).
1. Pro stažení požadované kategorie POI z poi.cz stačí otevřít stránku požadované kategorie radarů a kliknout na ikonu označující format GPX.
2. V případě, že chcete kategorii importovat i s obrázkem, klikněte na obrázek kategorie a uložte jej také (obrázek je ve formátu .bmp, lze použít jakýkoliv jiný, stačí dodržet název jako soubor .gpx a zvolit snesitelnou velikost (cca 30x30 px)). Bez stažené či správně pojmenované ikony budou použity defaultní modrobílé ikony. Pro jakékoliv POI lze vybírat z jiných defaultních či přidaných ikon klikem na "upravit POI"
3. Poté oba soubory (.gpx i .bmp, nebo jen .gpx) zkopírujte do adresáře "Be-on-road/Favorites/Import".
4. Samotný import dokončíte v aplikaci, v menu "POI -> Oblíbené -> Upravit oblíbené -> Import (ikonka složky s šipkou)".

Ještě doplním, že pro jakékoliv importované POI, vč. vytvořených oblíbených lze aktivovat upozorňování na ně zvukem, který si vyberete z v aplikaci se nacházejících zvuků a každá kategorie radarů či jiných importů a oblíbených může znít jinak.

Pro zájemce zde jsou ke stažení CZ radary (Rychlostní panely, Policejní kontroly, Mobilní radary, Stacionární radary, Úsekové radary, Semaforové radary a Železniční přejezdy) z poi.cz i s ikonami pro Be on Road
radaryBOR.zip
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod SvoDa v 01 dub 2014 20:01

V souvislosti s výše uvedenou možností importu radarů z poi.cz jsem položil na podporu dotaz, jestli by se daly importovat zvuky. Z dob přirozených hlasů ("neTTS") máme vytvořené Zuzaniny hlášky "Pozor, mobilní radar",... ve .wav formátech a nebylo by špatné mít k různým kategoriím radarů přiřazené právě tyto "hláškové" zvuky a nikoliv jen pípání či zvonky.

Druhý můj dotaz směřoval k tomu, o čem jsem se tu už zmínil, čili zda by byla možnost navolit do spodní lišty i čtvrtou hodnotu (např. místo tlačítka "MENU", aby mohlo být ve spodní liště s údaji např.aktuální rychlost,i čas v cíli/průjbodu, zbývající čas k cíli/průjbodu i vzdálenost k cíli/průjbodu.

Dostalo se mi odpovědi:
be-on-road píše:Zvuky zatím importovat nejdou, ale mame v planu v nejakem další verzi toto umoznit.
Co se tyce navrhu tykajiciho se tlacika MENU, tak jej preposilam dále na technicke oddeleni.
:)
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod amatér v 01 dub 2014 21:32

No, pokud ti to psali dneska? :nevim:
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod SvoDa v 02 dub 2014 05:50

Asi před týdnem, ale až včera mne napadlo to sem napsat.

Co jsi tím dotazem vlastně myslel ?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Aponia GPS Navigation - Alternativní navigační program

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků