Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Aponia GPS Navigation

Vše o alternativní navigaci Aponia GPS Navigation

Moderátor: xroman

Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod SvoDa v 23 kvě 2014 10:56

Jasně, mně taky vyhovuje, když je kompletní nabídka hlavního menu na co nejmíň stranách, nejlépe jen na jedné, nicméně v landscape mám stejně na první straně 6 a na druhé jen 3 položky, takže by se tlustšími řádky naplnily obě strany hlavní nabídky (5+4) a v portrétu ta kompletní 9-ti položková nabídka nedosahuje až ke spodnímu okraji, takže proužky by mohly být klidně širší
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

Obrázek
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod amatér v 23 kvě 2014 20:16

Politika pro aktualizaci, zdá se mi býti poněkud vančurovská. Be On Road mi nabídne instalaci aktualizací, myslel jsem, že se bude jednat o upgrade sw., omyl jednalo se pouze o dowgrade na free verzi pro mapy OpenStreet.
Po nainstalování sw. Aponia, ani zmínka o tom, že mohu použít původní licenci B-O-R. Pokud by se to zde neprobíralo, asi bych byl jako běžný uživatel, mírně řečeno, v rozpacích.
Takže si dovolím parafrázovat Vladislava Vančuru. Takový způsob aktualizace, zdá se mi býti poněkud podivným.

PS: pro úplnost s původní licencí funguje i nově nainstalovaný sw.

PS 2: tak omyl, mapy jsou trial na 90 dnů, ale kam mám zadat licenční číslo?

PS 3: ze slušnosti jsem dal 5 hvězdiček a použil tlačítko odinstalovat.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod SvoDa v 23 kvě 2014 20:33

jj, kdybych chtěl spekulovat, viděl bych to na rozchod spolumajitelů, kdy každý měl jinou představu o budoucnosti.
Podstatné je, že ke komentářům od nespokojených downgradujících u B-O-R bylo uvedeno, že mají napsat na podporu s tím, že jim budou zaslány příslušné instrukce jak o zakoupené licence nepřijít.
Pravděpodobně (další spekulace) instrukce obsahovaly to, co už jsme zjistili, čili že B-O-R jde cestou neplacených map OSM a nově vzniklá Aponia jde na trh pouze s placenými mapami. Nejspíš k tomu měli nějaký důvod, proč to nenapsaly rovnou v popisu aplikací.
Důležité je, že původní licence zakoupené k B-O-R zůstávají v platnosti pro Aponii.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod xroman v 23 kvě 2014 21:45

Míro, licenční číslo zadáváš úplně stejně jako dříve u BE-ON-ROAD. Takže - MENU - NÁKUP A STAŽENÍ - SÉRIOVÁ ČÍSLA - dole stiskneš "+", a do políčka ENTER SERIAL NUMBER napíšeš licenční číslo.

A o tom, co je ke všemu tomu vedlo, můžeme opravdu jen spekulovat. Už jsem sem dával jednu větu z jejich stránek viewtopic.php?f=100&t=3163&start=30#p100419, kde je uvedené, že vše proběhlo kvůli licenčním podmínkám poskytovatelů map. Co se ve skutečnosti stalo se asi nedozvíme.

Ale je pravda, že přechod na novou verzi nebyl asi úplně podle představ firmy Aponia, protože 20.5.se objevily na soc. sítích zprávy, že se za všechny komplikace se omlouvají a všechny ujišťují, že dnes (nejpozději zítra) situaci vyřeší a že vzniklá situace s přechodem je mrzí, ale překvapil je Google, kde něco netrvalo dva dny dle deklarace a zkušeností, ale pouze 2 hodiny.
Samsung Galaxy S22+
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
xroman
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 14 črc 2008 18:17
Bydliště: Přelouč

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod sroubek50 v 25 kvě 2014 09:30

Ahoj vespolek.
Tak jsem také otestoval nový SW Aponia. Musím uznat, že rozdělení na BOR a Aponia nerozumím, ale pro mě je zásah do menu u Aponie přehlednější. Na druhou stranu pro malé displeje je asi dlaždicové zobrazení v BOR lepší.
Něco jsem s Aponií projel a zatím nemám k softu připomínky (verze pro Android). Dokonce mě potěšilo, že do sponí lišty přidali zobrazení aktuální rychlosti jízdy.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
sroubek50
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 63
Registrován: 17 čer 2008 07:07
Bydliště: Krnov

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod xroman v 25 kvě 2014 11:57

sroubek50 píše:....Dokonce mě potěšilo, že do spodní lišty přidali zobrazení aktuální rychlosti jízdy.


To není "jen" zobrazení aktuální rychlosti jízdy. Na všechna 4 "tlačítka" si po jejich stisknutí můžeš nastavit jednu z 9-ti možností (aktuální čas, rychlost jízdy, vzdálenost do cíle, čas do cíle, čas příjezdu, zpoždění dopravou, vzdálenost k průjezdovému bodu, čas k průjezdovému bodu a nadmořskou výšku)
Samsung Galaxy S22+
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
xroman
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 14 črc 2008 18:17
Bydliště: Přelouč

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod sroubek50 v 25 kvě 2014 18:21

Romane, díky za informaci. Taky jsem na to přišel, ale až u Aponie. Ono to jde i u BOR, jen jsem si to hned neuvědomil.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
sroubek50
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 63
Registrován: 17 čer 2008 07:07
Bydliště: Krnov

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod xroman v 28 čer 2014 12:30

Tak včera jsem se na podpoře Aponia ptal, kdy budou nové mapy. Tak prý na přelomu července a srpna. Tak uvidíme.
Samsung Galaxy S22+
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
xroman
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 14 črc 2008 18:17
Bydliště: Přelouč

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod SvoDa v 17 črc 2014 06:05

Před časem jsme diskutovali o tom, že by bylo fajn, kdyby do spodní lišty přibyla 4. položka (údaj) a hned v další aktualizaci (v rámci přechodu BOR=>Aponia) se to tam objevilo. :bravo:
Před 8 týdny jsem si posteskli, že by bylo fajn zvětšit položky v menu (aby byly řádky vyšší => tlustší), pro snadnější klikání, no a po včerejší aktualizaci programu už je to tu a dokonce se dá velikost položek volit. :bravo: :bravo:
[+] SPOJLER - klikni pro zobrazení nebo skrytí jeho obsahu

aponia.jpg
Vlevo je původní řešení,
uprostřed a vpravo nynější řešení, přičemž prostřední screen - navolena velikost normální a pravý screen - navolena velikost velká
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod KUDR v 18 črc 2014 17:02

Zdravím všechny, mám problém a nevím kde ho řešit, v březnu 2014 jsem si koupil navigaci z B-Techs: 5" Navigace B-Techs GPS-M502 4GB, normálně si mapy stahuji přes Be-on-road wizard. Dnes jsem si nastavit už dopředu trasu a psalo mi ať dám cestu k navigaci, v tom menu se mi nově objevila možnost aponia_gps, jenže když pak spustím program GPS tak mi to háže aponia.exe error, tak jsem si stáhl klienta aponia wizard, ale píše mi to taky chybu, opravdu už nevím co dál, díval jsem se i na oficiální be-on-road ale asi ho koupil apple kde nejde nic zjistit, ani tam nikde není ke stažení normální klient, jen pro iPhone a iPad, mám placenou lincenci. Prosím poradtě někdo, díky moc.
KUDR
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 črc 2014 17:01

PředchozíDalší

Zpět na Aponia GPS Navigation - Alternativní navigační program

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků