Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Aponia GPS Navigation

Vše o alternativní navigaci Aponia GPS Navigation

Moderátor: xroman

Pravidla fóra
1. Nikdy nepoužívejte citaci pro předchozí příspěvek.
2. Než položíte otázku, tak se podívejte zda již nebyla v minulosti zodpovězena (používejte funkci HLEDAT).
3. Odkazy směřující mimo toto fórum, vkládejte do "CODE"
4. Nezveřejňujte zde odkazy na nelegální software a mapy.

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod Ivo K v 05 bře 2014 18:52

Já se určitě k předchozí verzi vracet nebudu. Při instalaci mně "varovali", že po změně na v. 4.4.2 se k předchozí verzi vrátit nemůžu a dávat do mobilu, nějakou "upravenou" ROM nebude. Mám ten mobil zatím krátce.

Ale k tématu. I když mám mapy na kartě, stejně jsem je musel po znovu zadání licence, stáhnout znovu. :cool:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod SvoDa v 05 bře 2014 19:16

Ivo K píše:Dnes se mi aktualizoval FW a OS Android (KitKat 4.4.2) v mobilu (Samsung Galaxy S4) a tím se mi vymazala licence pro Be-On-Road. :roll: Musel jsem ji zadat znovu.
No a teď jde ještě o to, jestli toto náhodou "nesežralo" druhou z pěti licencí ?
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod SvoDa v 05 bře 2014 19:33

Ještě přímo k be-on-road - já už jsem v prosinci, když jsem testoval trial verzi na všech třech mapách (NQ i CEDA i Openstreet) psal na podporu, jestli by se nedalo vyřešit to, že navigace se chová správně v tom, že pokud cíl trasy není přímo v některé z "neprůjezdných silnic" (např. vede i po nezpevněných polních či lesních cestách) či s ohledem na dopravní předpisy (pěší zóny, parky, uzavřené areály, atp.), navigace se jim vyhne. Pokud si ovšem nastavím cíl trasy např. přímo do pěší zóny, pochopitelně mne tam navede, ovšem aniž by o těch "neprůjezdných úsecích" byla někde (např. v itineráři zmínka) či aniž by se objevilo nějaké upozornění v rámci výpočtu trasy, podobně jako je to v Primo.
V BeOnRoad je dále sice možnost ručního zakázání (blokování) určitých silnic, ale to by uživatel předem musel vědět, že takové úseky na jeho trase, kterou nezná, jsou.

Dostal jsem téměř obratem odpověď, že "... za Vaši připomínku týkající se upozornění na vjezd do zakázaného úseku děkuji, uznávám, že by to bylo vhodné a v příští verzi aplikace by se to tedy již mohlo objevit ...
Omezení průjezdnosti různých úseků trasy je z velké části určeno mapovými podklady, nejpřesnější je CEDA. Neprůjezdnou komunikaci poznáte tak, že je zobrazena červeně, pokud tedy narazíte na další případy, kde je ve skutečnosti zákaz, ale v navigaci je silnice/ulice brána jako průjezdná, budeme rádi, když nám o tom řeknete, abychom to mohli nahlásit poskytovateli mapových podkladů k opravě.
V případě dalších dotazů nebo připomínek mě neváhejte opět kontaktovat." ;-)
------------
konec komunikace s B-O-R
------------

Jinak jsem s navigací B-O-R velmi spokojen, uvítal bych krom výše uvedeného např. možnost navolit do spodní lišty i čtvrtou hodnotu, abych tam mohl mít krom aktuální rychlosti i čas v cíli/PB, zbývající čas k cíli/PB i vzdálenost k cíli/PB
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod xroman v 05 bře 2014 20:54

Po aktualizaci FW u Androidu, se doporučuje udělat vždy tovární nastavení a vše nainstalovat znova. Doporučuje to i Samsung.

U BE-ON-ROAD se nemusíš bát, když o nějakou licenci přijdeš. Po vyčerpání 5 licencí se stačí obrátit na jejich support a oni ji vždy o jednu navýší. Samozřejmě, že se to nedá dělat každý týden. Technická podpora u BE-ON-ROAD je výborná, reagují opravdu rychle.
Samsung Galaxy S22+
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
xroman
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 14 črc 2008 18:17
Bydliště: Přelouč

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod Jerry v 07 bře 2014 19:00

Trochu jsem si s BOR pohrál, co mě nejvíce překvapilo byl výrazně hlasitější akusticky výstup oproti Primu.
Jerry
Lenovo TB-X705F (Android 9)
Lenovo Tab S8 (Android 5.01)
Realme 8
Uživatelský avatar
Jerry
 
Příspěvky: 636
Registrován: 27 čer 2008 19:56
Bydliště: Kraj KV

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod SvoDa v 07 bře 2014 19:15

Zvyk je železná košile a proto je taky fajn, že hlas je stejná Zuzana jako v Primu :) , byť samozřejmě ne TTS.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod amatér v 07 bře 2014 19:31

Jen dotaz, ze zvědavosti jsem si stáhl mapy NavCities. Protože do konce vypršení trial verze mi zbývají již jen dva dny, chtěl bych vyzkoušet jak to funguje. Ale nevím jak, nevím kde? Máte někdo nějaký návod?
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod SvoDa v 07 bře 2014 20:11

Seznam stažených map (k dispozici pro přepínání mezi nimi) je v menu - nastavení - mapa - seznam map - a tam vidíš aktuální mapy zemí, se kterými BOR právě pracuje a když na některou z nich klikneš, zobrazí pro tu či onu zem seznam map, které jsou pro přepnutí k dispozici => které jsi stáhl.

Ale že by tam byly mapy NavCities jsem si nevšiml ani v nabídce map ke stažení.
Já už ale jedu na placenou verzi NQ a je možné, že trial verze "umí" nabidnout i NavCities mapy, ale nenašel jsem je ani v BOR E-shopu :oops:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod xroman v 07 bře 2014 21:03

Jdi do seznamu licencí, tam zmáčkni tlačítko +, načtou se všechny licence.Vyber si licenci NavCities a v seznamu map ke stažení jsou pro Afriku placené mapy asi 4 mapy NavCities.
Samsung Galaxy S22+
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
xroman
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 14 črc 2008 18:17
Bydliště: Přelouč

Re: Aponia GPS Navigation

Příspěvekod Ivo K v 07 bře 2014 21:14

Jerry píše:Trochu jsem si s BOR pohrál, co mě nejvíce překvapilo byl výrazně hlasitější akusticky výstup oproti Primu.

Tak to bude stroj, od stroje.
Na mém Samsungu je to právě naopak. BOR musím podstatně zesílit, oproti Primo.
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
Ivo K
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 5667
Registrován: 26 čer 2008 12:01
Bydliště: Brno u Olomóce - Městská část: Spojené státy Maloměřické(Majlont)

PředchozíDalší

Zpět na Aponia GPS Navigation - Alternativní navigační program

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků