Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

No name GPS a TMC přijímač

No name GPS a TMC přijímač

Příspěvekod SikiL v 12 črc 2009 15:41

Ahoj chtěl by jsem využívat RDS-TMC ale mám nějakou no name navigaci a nevim jaky TMC přijímač mam pořídit, nebo jestli ho tam už třeba nemam? existuji nějaké univerzální přijímače nebo každá snačka má jiny? Ja jen vim že přistroj jede na windowsCE procesor Atlas3 RAM Size 64Mb. Igo8 Díky za rady
SikiL
 
Příspěvky: 4
Registrován: 12 črc 2009 15:21

Re: No name GPS a TMC přijímač

Příspěvekod Lakva v 12 črc 2009 16:17

To ta krabička nemá výrobce třeba ani na štítku pod baterkou? Kde jsi k ní přišel?
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: No name GPS a TMC přijímač

Příspěvekod SikiL v 12 črc 2009 19:03

Fakt to žádnou značku nemá. Koupil jsem to na aukru. Asi nějaká čína, ale funguje to (zatim).
SikiL
 
Příspěvky: 4
Registrován: 12 črc 2009 15:21

Re: No name GPS a TMC přijímač

Příspěvekod amatér v 12 črc 2009 19:10

A byl u toho nějaký návod? Tam by se dalo vyčíst zda to má zabudovaný přijímač, nebo je to označené na krabici. Podle takovéhoto popisu se opravdu špatně radí, vlastně ani není co poradit.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: No name GPS a TMC přijímač

Příspěvekod Lakva v 12 črc 2009 19:18

Právě... pokud TY víš jen a pouze to, že je to no-name - tak jak o tom máme něco vědět my, když jsme to ani neviděli ;-)
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: No name GPS a TMC přijímač

Příspěvekod SikiL v 12 črc 2009 19:59

No krabice je bílá a na ni nic jen nalepka By air mail a činske znaky. Návod je v angličtině. Ve specifikacich je:
System:Microsoft windows CE 5.0
Procesor: 372 Mhz
Memory: 64Mb Sdram a 64MbFlash ROM (optional)
GPS Module:Sirf star 3, high sensitivity recaiver antena and fast localization
GPS receiver: 20
Precision of localization: 90procent/10metru
jinak to přehrava video a hudbu. Ale o TMC jsem v návodu neviděl ani hlašku, takže tam asi nebude. Jinak je na přístroji jen čarovy kod a napis ROHS. Nic vic tady prostě neni :(
SikiL
 
Příspěvky: 4
Registrován: 12 črc 2009 15:21

Re: No name GPS a TMC přijímač

Příspěvekod deusexx v 12 črc 2009 20:23

No a pokud tam dáš nějakej skin,kterej má nastavení TMC,vidíš tam všude v nastavení"auto".Když dáš proladit..vyhledat...Co to udělá?Pokud to teda budeš mít připojený k napájení a zastrčenou nějakou anténu.Má to vstup na anténu?Byla k tomu nějaká?To by mohlo pomoct v tom,jestli to vůbec TMC umí.
C720,Samsung Galaxy S7 Edge,Lenovo Yoga 10 Full HD
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
deusexx
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 2126
Registrován: 16 čer 2008 20:23
Bydliště: Přerov

Re: No name GPS a TMC přijímač

Příspěvekod jab v 15 črc 2009 18:23

no s tím TMC mám i já problém,už jsem to zde řešil před cca rokem a nic jsem nevyřešil,tak bych se chtěl znova zeptat,mám Blaupunkta a na softu Blaupunkta mi TMC šlape v pohodě jakmile nahodím iGO tak i když dám vyhledávat ručně nebo automaticky tak nic nenajde(aténa je samozřejmě připojena) a pak ještě jeden dotaz na iGO,mám nejnovější mapy,ale dělalo mi to i u starších a to,že to dost nepřesně znázorňuje začátek a konec obce,popř. jízda mimo obec je mi signalizována jako jízda v obci,je to normální u iGO?
jab
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23 zář 2008 06:53
Bydliště: okr.F-M

Re: No name GPS a TMC přijímač

Příspěvekod vovi v 16 črc 2009 06:28

1) Bylo by třeba zjistit nějaké informace o TMC přijímači v tvém zařízení ... komunikační protokol, port na kterém komunikuje a rychlost komunikace (baudy). To se potom dá natvrdo napsat do SYS.TXT a pokud nepůjde o nějaký komunikační protokol, se kterým si iGo nerozumí, pak by mělo vše začít chodit.

2) Ty začátky a konce obcí jsou vlastností iGo8 (a dělala to i předchozí verze iGo2006/Miomap3.3) ... a povolená rychlost (tím myslím 50/90) se zobrazuje podle toho, zda iGo usoudí, že v obci jsi či nejsi. Podle mých pozorování se to neřídí skutečnou polohou cedulí s názvem obce, ale tím, zda je na obou stranách silnice v mapě nezastavěná (=zelená) plocha. Takže i uvnitř Prahy se dají najít místa s devadesátkou ;)
Rozumný člověk by takhle jezdil taky, ale předpisy nevytváří rozumní lidé.
vovi
Honor 50 (Android 13)
Uživatelský avatar Administrátor
vovi
Administrátor
 
Příspěvky: 7452
Registrován: 16 čer 2008 18:31
Bydliště: Praha 9 - Jahodnice

Re: No name GPS a TMC přijímač

Příspěvekod addam v 27 srp 2009 11:12

Mám skladem poměrně dost různých externích RDS-TMC přijímačů (různé modely a různé chipsety), takže pokud máte nějakou navigaci, tak mi ji pošlete a já otestuju jestli s některým z těchto RDS-TMC modůlů bude komunikovat...
Vzorný otec, manžel a milenec ;-)
Uživatelský avatar Administrátor
addam
Administrátor
 
Příspěvky: 1274
Registrován: 18 dub 2008 08:57
Bydliště: Polička

Další

Zpět na Dopravní zpravodajství RDS-TMC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron