Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Úroveň dopravního zpravodajství v ČR

Úroveň dopravního zpravodajství v ČR

Příspěvekod puamik v 20 čer 2009 11:20

jak kvalitní je v ČR info o dopravních uzavírkách, hlavně těch krátkodobých, např. havárie. Přemýšlím jestli dokoupit držák rds-tmc pro mio c520, ale musí to mít smysl. Pokud je dopravní info jen v Praze a Brno a okolí není pokryto, tak je mně to k ničemu.
puamik
 
Příspěvky: 181
Registrován: 07 kvě 2009 17:46
Bydliště: Blansko

Re: Úroveň dopravního zpravodajství v ČR

Příspěvekod SvoDa v 20 čer 2009 11:34

Pokrytá je celá ČR a jde jen o aktuálnost informací.
Už jsi tu nějaký pátek, takže už sis něco o tom TMC tady přečetl? Třeba odtud http://forum.entershop.cz/viewtopic.php ... 5&start=27 a nebo odkaz tady - http://smartmania.mobilmania.cz/index.p ... e&ide=1098 :?:
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Úroveň dopravního zpravodajství v ČR

Příspěvekod tomasii v 04 črc 2009 16:13

Trochu jsem z TMC na rozpacích. V Čerčanech je delší dobu uzavírka a TMC o ní neřekne ani slovo. iGO8 se ale s ní vypořádalo dobře, protáhlo mě i záhrádkářskou kolonií, a asi po 3 km, kdy bylo auto celé od bláta, mě vyhodilo na starou Benešovskou. Podobný problém v menším jsem zažil i ve Všechromech.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Úroveň dopravního zpravodajství v ČR

Příspěvekod humbuk v 04 črc 2009 16:48

Je to jen tak pro zábavu.
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Re: Úroveň dopravního zpravodajství v ČR

Příspěvekod amatér v 04 črc 2009 17:08

Něco informací kolem toho je třeba zde http://www.dopravniinfo.cz/default.aspx, zajímavý je hned ten první odstavec,
citát
Povinnost poskytnout informace o plánované uzavírce je uložena zákonem příslušnému silničnímu správnímu úřadu, který uzavírku povoluje.

Je škoda, že tomuto úřadu zákon neukládá povinnost tuto skutečnost zanést do databáze.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: Úroveň dopravního zpravodajství v ČR

Příspěvekod mikels v 05 črc 2009 07:35

Můžu zhodnotit, že úrověň našeho zpravodajství mi vychází ze států které jsem projížděl... Rakousko Sklovinsko, Chorvatsko asi jako nejlepší. Např. v Rakousku mi to našlo max 2 události. za to v Čechách jsem tam toho měl na 12 stránek... :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: Úroveň dopravního zpravodajství v ČR

Příspěvekod puamik v 05 črc 2009 08:18

ale jde o to, jestli těch 12 stránek má nějakou hodnotu. Aby to nebyly informace o akcích, které již neplatí.
NAVON N650, iGO PRIMO 1.1; skin Gurjon GJA_v2.26_Si_43, hlas Jitka 3.0
puamik
 
Příspěvky: 181
Registrován: 07 kvě 2009 17:46
Bydliště: Blansko

Re: Úroveň dopravního zpravodajství v ČR

Příspěvekod mikels v 05 črc 2009 12:59

Trošku jsem se špatně vyjádřil. toto jsem zkoušel pro celou republiku. Jinak si můžeš nastavit upozornění na trase. Např. byla dopr. nehoda u Chrudimi a když jsem tam tudy projížděl tak mě to na ni upozornilo. Prostě paráda. Samozřejmě má to i svoje mouchy :lol:
Uživatelský avatar Člen Klubu přátel iGO
mikels
Člen Klubu přátel iGO
 
Příspěvky: 457
Registrován: 24 lis 2008 22:45
Bydliště: Hradec Králové

Re: Úroveň dopravního zpravodajství v ČR

Příspěvekod tomasii v 05 črc 2009 13:16

Dovedu pochopit, že se do zpravodajství dostávají informace o nehodách pozdě, nebo že tam naopak visí i po zprůjezdnění. Proč tam ale nejsou několikaměsíční uzávěrky, to nechápu. Pak je pro mě TMC skutečně zbytečné.
Tomáš

C710, H610, C520, čína 6", i9100 a S5100

Obrázek skoro vše najdeš na http://tn.cdc.cz (ZMĚNA!)

Nenajdeš-li odpověď, neposílej sz, ale ptej se na fóru - dočkáš se tak spíš odpovědi.

(od 1. ledna 2016 není web dále rozvíjen...)
Uživatelský avatar Moderátor
tomasii
Moderátor
 
Příspěvky: 3507
Registrován: 16 čer 2008 18:47
Bydliště: Praha 4

Re: Úroveň dopravního zpravodajství v ČR

Příspěvekod humbuk v 05 črc 2009 14:25

přesně tak, hlásit přesně aktuální nehody a zácpy není určitě snadné, ale jak píše TomasII práce na silnici a uzavírky, které trvají déle tam většinou vůbec nejsou, nebo jsou i špatně. Pokud se na to alespoň z 90procent nedá spolehnout(což nedá), tak je to nepoužitelné. Mám zkušenost i z Německa, když jsme jeli na dovolenou, tak jsem neuposlechl varování TMC před zácpou, zácpa sice opravdu byla, ale jelo to, kamarád co jel za námi TMC uposlechl, navigace ho tedy svedla z dálnice na okresku, kde nakonec byla taky zácpa a přijel podstatně později. TMC opravdu beru jen jako zábavný doplněk k navigaci, něco jako tam máme sluníčko na obloze ...
MIO C720T; FW:R02.3.9913.1018 - Primo
HTC WildfireS - Smartmaps
Uživatelský avatar
humbuk
 
Příspěvky: 793
Registrován: 23 črc 2008 08:54

Další

Zpět na Dopravní zpravodajství RDS-TMC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků