Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

Asus R300 RDS-TMC s usb prijimacem GNS

Re: Asus R300 RDS-TMC s usb prijimacem GNS

Příspěvekod kosic v 18 bře 2009 22:02

Ja jsem taky vychazel z tech stranek co jsi nasel: http://mobilearsenal.com/review/asus_r3 ... ction.html ,proto jsem si myslel ze to bude v klidu slapat.. Kazdopadne ted jsem tam nahrnul ty data cos mi tady navrhl do sys.txt a jdu to vyzkouset....
kosic
 
Příspěvky: 7
Registrován: 18 bře 2009 15:20

Re: Asus R300 RDS-TMC s usb prijimacem GNS

Příspěvekod SvoDa v 18 bře 2009 22:04

Vzhledem k té saved_last_frequency="948" jde evidentně o výňatek ze system.ini v SAVE.
Takže to prdni do sys.txt (kromě toho řádku saved_last_frequency="948" což znamená poslední naladěná stanice 98,4 FM) a uvidíš.
Horší je, že tobě se asi nehlásí HW, tak je pak těžké rozběhávat SW
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Asus R300 RDS-TMC s usb prijimacem GNS

Příspěvekod kosic v 18 bře 2009 22:42

Tak jsem zkousel tu prvni moznost, ze jsem to cely zkopiroval sys.txt a nic. Jediny co jsem odpozoroval, ze na protokol GNS a port COM-1 nebo COM-3 nezavisle na frekvenci vzdycky tak 20 sekund chrousta a pak to vyhodi hlasku: TMC nenalezeno. Tudiz si myslim, ze port bude COM-1 nebo COM-3. Otazka zni, co tomu jeste chybi...
kosic
 
Příspěvky: 7
Registrován: 18 bře 2009 15:20

Re: Asus R300 RDS-TMC s usb prijimacem GNS

Příspěvekod SvoDa v 18 bře 2009 22:45

Hláška TMC nenalezeno pravděpodobně spíš znamená problém s HW - čili s tím drátem s anténou cos dokupoval a nemusí být kompatibilní s tvým přístrojem a problém tudíž vůbec nemusí být v SW, čili v iGO8.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: Asus R300 RDS-TMC s usb prijimacem GNS

Příspěvekod Lakva v 18 bře 2009 22:53

No, ještě bych zkusil opravdu tu metodu, že by se nastavil formát GNS, pak COM1, pak tak 2x-5x vyzkoušet (modulační rychlost - baudy - mu nechat na auto, on si to testne) a když to nezabere, tak zkusit další COM. Zkusil bych tak od 1 do 5, vejš už to asi nebude (i když možné je vše).
No a když to nezabere, tak asi potom fakt zkoušet i jednotlivé rychlosti, ale to je wopruz...
A pak ještě přichází v úvahu ta možnost, že je HW nefunkční. Zkusil bych přijímač na jiné navigaci.

BTW, máš to na nabíječce, že? Protože (alespoň některé) ty přijímače se neumí napájet z PDA a USB se svými 500 mA je pro většinu PDA+TMC taky slabý. Musí se jet z nabíječky s nějakým slušným proudem.
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Re: Asus R300 RDS-TMC s usb prijimacem GNS

Příspěvekod kosic v 18 bře 2009 23:08

jj, valim z adapteru co ma na vystupu 5V/1000mA. Kdyz jsem projizdel ten clanek co popisuje tu moji navigaci s tim rds-tmc prijimacem, tak me jeste napadlo tam vratit tu puvodni pseudo iGO8 navigaci, protoze tam se jim to podle obrazku evidentne chyta. A kdyz ani to nepujde tak s tim kabelem prastim do popelnice :D
kosic
 
Příspěvky: 7
Registrován: 18 bře 2009 15:20

Re: Asus R300 RDS-TMC s usb prijimacem GNS

Příspěvekod oltcit v 19 bře 2009 09:57

Ak je tam prijem TMC rieseny ako na BT verziach,tak skus nasledovne:Vypni si prijem GPS,tak aby bola GPS odpojena a potom chod do nastavenia TMC,daj protokol GNS,port 5(pripadne skusaj ine,baudrate 9600. a dole klikni na hladanie TMC.Uvidis co to spravi,ak najde HW vyhral si,dalej je to malina,vypni si automaticke ladenie a pomaly preladuj manualne az natrafis na vhodnu stanicu.Potom uz mozes dat na automatiku.Ono totis GNS ked najprv zdetekuje GPS,tak potom ma problem s detekciou TMC.Ked to spravis opacne,tak to ide,plati to na BT verziu,ale mozno princip je ten isty.
Aktualne Zenfone 2,Z3580,4GB RAM,64GB ROM,iGO Nextgen+ Pongo skin
rezerva Wayteq X980BT+ TMC RTA3000 by NaviGear(hacked),PRIMO_9.6.13.405512,skin Dimka174.a. Tomsoft
Nostalgia
Loox720,GNS5843TMC,CF4GB-iGO 8.3.4.117940,GJ6.14b3.p_DA
Uživatelský avatar
oltcit
 
Příspěvky: 339
Registrován: 23 pro 2008 09:34
Bydliště: United Kingdom

Re: Asus R300 RDS-TMC s usb prijimacem GNS

Příspěvekod kosic v 24 bře 2009 12:45

Tak to vypada, ze chyba je opravdu v hardwaru. Zkousel jsem pripojit prijimac k asus r300, htc diamond, mio A701, mio A702, e-ten a nikde se rds-tmc prijimac nechytl. Zkousel jsem to na igo2006, igo8 ruzna nastaveni a kde nic tu nic. Takze vse je si myslim jasne a kabel putuje pomalu a jiste do popelnice... :(
kosic
 
Příspěvky: 7
Registrován: 18 bře 2009 15:20

Re: Asus R300 RDS-TMC s usb prijimacem GNS

Příspěvekod Lakva v 24 bře 2009 13:07

No, na HTCčku mě to nepřekvapuje, ten USB host neumí... A ten e-ten pokud vím taky ne.
Nejjistější by to bylo na nějakém jiném ASUSu...
Proč do popelnice? Reklamovat nelze? (o třídění odpadu u tak malého zařízení raději nemluvím ;-) )
Uživatelský avatar
Lakva
 
Příspěvky: 867
Registrován: 19 srp 2008 22:38
Bydliště: zemřel v únoru 2013

Předchozí

Zpět na Dopravní zpravodajství RDS-TMC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron