Toto diskuzní fórum je „odborně – technické“ a je zaměřeno k diskuzi o navigačních programech IGO. V tomto diskuzním fóru nenajdete nelegální software či mapy, ani odkazy které by k nim směřovaly.

www.navon.cz - Vše o navigacích NavON

 
Pokud nenajdete odpověď na fóru ani ZDE, položte nejdřív dotaz v příslušném vlákně a neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním. Vkládejte dotazy jen jedenkrát. Duplicitní příspěvky budou smazány.

TMC na Mio MOOV 370

TMC na Mio MOOV 370

Příspěvekod pbs07 v 30 pro 2008 12:52

Nevite jak nastavit TMC protokol/port v iGO 8.3.1 na Mio MOOV 370 ? Autodetekce nic nenajde. Namatkou jsem zkusil neco nastavit, ale TMC modul se nehlasi.
Mio MOOV 370, iGO8.3.1.53558 na 16GB SDHC nad MioPocket v3.0 r51
pbs07
 
Příspěvky: 11
Registrován: 30 pro 2008 12:39
Bydliště: Praha/Prágl

Re: TMC na Mio MOOV 370

Příspěvekod SvoDa v 30 pro 2008 14:07

Především je nutno funkčnost zkoušet tam, kde je dostatečný signál a hlavně se to musí zkoušet v držáku pod napětím z externího zdroje, tzn. napojeným na nabíječku v autě, nebo síťovou doma, nikdy ne připojené přes USB s PC nebo na integrovanou baterii.
Kdyby ani to nepomohlo, pak zkus dopsat do sys.txt:
[tmc]
saved_config_available="1"
saved_config_classname="GNS_GPSTMC_SOURCE"
saved_config_portname="COM"
saved_config_port="1"
auto_tuning="1"
saved_last_tuning_mode="1"

a taky si přečti vlánkno o TMC viewtopic.php?f=10&t=15&st=0&sk=t&sd=a&start=80
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: TMC na Mio MOOV 370

Příspěvekod pbs07 v 30 pro 2008 19:20

Diky za tipy.
To vlakno jsem projel, ale doufam ze se me vetsina tamnich problemu netyka, anzto TMC modul je v jednotce.
Samozrejme jsem to az doted zkousel bud na baterku nebo na PC USB kablu. Dneska uz jsem to zkousel na tlusty napajeni v aute, ale ikdyz se autodetekce se na nejakou dobu zastavila na hodnotach GNS/COM1, tak pak stejne zahlasila ze TMC neni. Jeste me napadlo, ze jsem nepripojil antenu, tak jestli to hlida ... overim vecer a poreferuju (az ji vyndam z krabice).
Mio MOOV 370, iGO8.3.1.53558 na 16GB SDHC nad MioPocket v3.0 r51
pbs07
 
Příspěvky: 11
Registrován: 30 pro 2008 12:39
Bydliště: Praha/Prágl

Re: TMC na Mio MOOV 370

Příspěvekod SvoDa v 30 pro 2008 19:27

Hele netvrď, že jsi to vlakno projel, a přesto to TMC zkoušel na baterku a na PC USB kablu a ještě se ptáš na anténu :twisted:
nestačí projet, ale přečíst ;)
Samozřejmě, že potřebuješ anténu. Tu ale potřebuješ proto, aby se naladily stanice, ale připojený HW TMC se nahlásí i bez antény.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: TMC na Mio MOOV 370

Příspěvekod pbs07 v 31 pro 2008 01:32

Promin, ale to ze jsem tu novej jeste neznamena, ze jsem uplne vymastenej :idea: Dyt jsem to psal, ze
...jsem to az doted zkousel bud na baterku nebo na PC USB kablu...
(mysleno do dnesniho dotazu). Ale na veci to nic nemeni, protoze s puvodnim MioMap2008 TMC jede v pohode i na baterku. Poznamka s antenou byla spis o tom, ze obecne nektery zarizeni hlidaj konektor, jinak se neaktivujou.
Nevim co si o tom mam myslet, protoze kdyz nastavim protokol na "GNS", port "1" a rychlost "AUTO" (nebo rychlost proklikavam rucne), tak porad nic. Autodetekce projizdi prednastavene/dostupne rezimy, pak napise GNS a COM1, na tom se na dobrych 15 sekund zastavi a pak bum "Nenalezeno TMC".
Jeste mi prislo divny, ze po pridani [tmc] sekce do sys.txt jak jsi psal, tak stejne po spusteni iGO jsou vsechny volby TMC nastaveny na "AUTO"....
Poznamka: /save/system.ini jsem dneska smaznul uz nekolikrat....
Mio MOOV 370, iGO8.3.1.53558 na 16GB SDHC nad MioPocket v3.0 r51
pbs07
 
Příspěvky: 11
Registrován: 30 pro 2008 12:39
Bydliště: Praha/Prágl

Re: TMC na Mio MOOV 370

Příspěvekod amatér v 31 pro 2008 02:26

pbs07 píše:Nevite jak nastavit TMC protokol/port v iGO 8.3.1 na Mio MOOV 370 ? Autodetekce nic nenajde. Namatkou jsem zkusil neco nastavit, ale TMC modul se nehlasi.

Ještě upřesni tu verzi, třeba u 8.3.1.56007 TMC naladit nejde vůbec.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: TMC na Mio MOOV 370

Příspěvekod pbs07 v 31 pro 2008 10:06

Sorry, iGO8.3.1.57021.
Mio MOOV 370, iGO8.3.1.53558 na 16GB SDHC nad MioPocket v3.0 r51
pbs07
 
Příspěvky: 11
Registrován: 30 pro 2008 12:39
Bydliště: Praha/Prágl

Re: TMC na Mio MOOV 370

Příspěvekod amatér v 31 pro 2008 10:14

Potom opravdu postupuj tak, jak píše SvoDa. Pro příjem TMC je potřeba mít Mio v držáku a připojenou anténu.
Uživatelský avatar Moderátor
amatér
Moderátor
 
Příspěvky: 11177
Registrován: 02 črc 2008 08:54
Bydliště: Oleško (původně Wolešek)

Re: TMC na Mio MOOV 370

Příspěvekod SvoDa v 31 pro 2008 11:17

pbs07 píše:... Autodetekce projizdi prednastavene/dostupne rezimy, pak napise GNS a COM1, na tom se na dobrych 15 sekund zastavi a pak bum "Nenalezeno TMC".

Přesně takto se to chová tehdy, když máš špatný nebo žádný zdroj externího napájení. Doufám, že to zase nezkoušíš na integr.baterku nebo USB, ale v TMC držáku na síťové nabíječce.
Právě jsem to zkoušel vytažením káblu externího napájení (síťové nabíječky) z držáku a chová se to přesně takto, jak popisuješ - na 15 sec. se to zastaví na GNS a COM1 a pak "Nenalezeno TMC". Když připojím nabíječku a dám autodetekci, proběhne to OK - "Nalezen HW TMC".
Vovi tu kdysi kdesi psal, že mu např. nefungovala jako zdroj síťová nabíječka ze zdi a musel mít adaptér ze zdi pro auto nabíječku.
Zkoušíš to pořád doma ze zdi, nebo jsi to zkoušel už i v autě?
Jestli ti to doma nejde, zkus to v autě (a zapni proud v autozásuvce) :D

Taky mne napadá, jestli máš opravdu kompletní a dobrou instalačku iGO8, kde jsou i nějaké soubory kolem tmc. Já za ty leta nashromáždil v iGO8
Atmc_ce.dll
gpstmc.dll
tmceventlist.csv
Tmcgps.dll
u kterých sice nevím, jestli jsou všechny potřeba, ale TMC mi jede správně a chytá se hned i v uzavřených prostorách (v držáku, s 15cm drátem ze starých sluchátek s Jack 2,5 místo antény a na nabíječce)

Problém může být i v data.zip nebo ve skinu.
Možná, že neprováděj autodetekci, vypni ji a protokol GNS, port 1 a frekvenci 57600 nastav ručně a čekej, třeba to potřebuje víc času na nalezení, než mu nabízí autořezim hledání HW. Pokud ani to nepomůže, zkus smazat ze sys.txt ty zápisy o GNS a COM1, třeba je má MioMoov jinde, než Miox20 a zkoušej různé kombinace, nebo si zjisti na jakých nastaveních (protokol, port a frekvenci) se vlastně tvůj stroj na TMC chytá, třeba si to pamatuješ z MioMapu2008.
Obrázek Nejprve hledejte odpověď zde, teprve pak položte dotaz v příslušném vlákně. Neptejte se hned někoho v soukromé zprávě, pomůžete tím i ostatním.
Uživatelský avatar Moderátor
SvoDa
Moderátor
 
Příspěvky: 11684
Registrován: 17 čer 2008 07:09
Bydliště: Olmik u Brna

Re: TMC na Mio MOOV 370

Příspěvekod pbs07 v 31 pro 2008 14:22

SvoDa píše:Přesně takto se to chová tehdy, když máš špatný nebo žádný zdroj externího napájení. Doufám, že to zase nezkoušíš na integr.baterku nebo USB, ale v TMC držáku na síťové nabíječce.
...
Zkoušíš to pořád doma ze zdi, nebo jsi to zkoušel už i v autě?

A pak kdo necte prispevky ;) - vcera jsem psal, ze ani v aute na "tlustym" napajeni se TMC nenaslo. A ze napajenim to asi nebude kdyz s MioMapem jede OK i na baterku - prezkouseno taky vcera.
Asi jsem malo nahlas napsal, ze 370-ka ma TMC modul zabudovany v sobe, tedy zadny externi aktivni drzak/kolibka ...

Zatim jsem prosel ini fajly z MioMap, ale neni tam zadna zminka o nastaveni tmc. Jeste zkusim Windows registry. Tovarni nastaveni TMC modulu se snazim uz 2 dny vygooglit, ale bud se ptam blbe nebo se to jeste nikdo nevi.

Z tech dll mam jenom gpstmc.dll. Mohl bys mi to ostatni poslat ?

Skin mam origo, do data.zip jsem zatim nehrabal ...
Mio MOOV 370, iGO8.3.1.53558 na 16GB SDHC nad MioPocket v3.0 r51
pbs07
 
Příspěvky: 11
Registrován: 30 pro 2008 12:39
Bydliště: Praha/Prágl

Další

Zpět na Dopravní zpravodajství RDS-TMC

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků